Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 2.0+LPG-Kontrolka CHECK ENGINE

19 Wrz 2006 15:56 10872 6
  • Poziom 22  
    Witam!
    Jak w temacie. Sprawa dotyczy tejże kontrolki.Otóż odpalam auto na benzynie(zimne)po czym przełącza na LPG.Jadac i przyspieszając zapala mi się na niedługo kontrolka CHECK ENGINE. I tu pytanie CZEMU?Kiedy nie miałem instalacji ta kontrolka nie zapalała się.Zaczęła się zapalać w niedługim czasie po zamontowaniu LPG.
    Auto ma silnik 2L, 150.000 przebiegu,1995r. produkcji.Stan idealny.
    Niepokoi mnie zapalanie się tej kontrolki przyspiaszając na zimnym i czasem na gorącym silniku.Wiem że nie powinna zapalać się podczas jazdy w ogóle. W momencie rozruchu świeci się a po uruchomieniu zaraz gaśnie.Potem zapala się i gaśnie podczas przyspieszania na zimnym lub (nieraz) na gorącym silniku. O, tak to dokładnie wygląda
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Czujnik położenia rozrządu wyskakiwałby również na benzynie
  • Poziom 27  
    Napisz jeszcze jaki kod silnika, oraz czy vectra A czy B, bo w tym roczniku były takie i takie
  • Poziom 9  
    Miałem też coś takiego w Vectrze B 1.8 16V. Po założeniu gazu zaczął świecić mi się Check Engine. Ja miałem na początku instalacje BRC ze sterownikiem Blitz i właśnie gdy miałem ten sterownik to występowało świecenie się kontrolki Check Engine. Z Oplami to jest tak: Jedne silniki lubią te drugie inne sterowniki do gazu - to powiedział mi gazownik i mniał racje :!: Gdy zmianił mi sterownik na BRC Just wszysko znikło.
    U Ciebie może być to wina emulatora albo sterownika od gazu :!:

A jaki masz sterownik (komputer) LPG u siebie :?: