Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz - jak podłączyć żeby działał?

19 Wrz 2006 20:44 1305 14
  • Poziom 11  
    Witam. Mam takie coś co służy jako wzmacniacz w szafach grających(przynajmniej u mojego szwagra) i nie mam pojęcia jak to podlączyć. Na tych 3 kostkach od prawej które sa na tym radiatorze
    pisze TDA2052, a na tych kondensatorach 15000 uf - 50v. Wie ktoś może jak sprawdzić gdzie i jakie napięcie musi iść zeby to działało ?
    Proszę o pomoc bo kompletnie się na tym nie znam.
    Pozdrawiam!
    (mam nadzieje ze ktoś wie o co mi chodzi)
  • Poziom 27  
    Moze kolega zmniejszy rozmiar fotki, wtedy zniknie prowizja to moze ktos pomoże...?
  • Poziom 33  
    Witam
    Kablami ekranowanymi podajesz sygnał. Zaciski obok kabli to wyjścia.
    Widze że są tam dwa bloki prostownicze i sześć zacisków, podajesz na nie zasilanie symetryczne na każdy z trzech zacisków. Środkowe to pewnie masa, a skrajne to zasilanie.
    Podaj jakie są kości na tej płytce bo na zdjęciu nie bardzo widać, wtedy sprawdzi się napięcie jakie trzeba podać.
    Pozdrawiam
    P.S
    Zdejmij tą prowizje...
  • Poziom 11  
    a dokladnie ktorych kosci ? a i co to znaczy napiecie symetryczne ?
  • Poziom 33  
    Tych elementów na radiatorze z siedmioma nogami.
    Zasilanie symetryczne to jest np. takie +12V 0V(MASA)
    -12V.
    Po prostu masz dwie szyny zasilające dodatnią i ujemną, pomiędzy nimi jest zero, czyli masa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    A więc tam pisze tak: TDA2052
    8tc544
    sing
    W takim razie gdzie ma iść plus a gdzie minus i masa ? i jakie napiecie?
  • Poziom 33  
    Witam
    Tu masz note katalogową TDA2052 http://alfa.iele.polsl.gliwice.pl/elenota/STMicroelectronics/1585.pdf
    Napięcie zasilania tej kostki to +-25V.
    Wystarczy trafo 2x20V 180W.
    Nie podłączasz do układu plusa czy minusa.
    Podłączasz napięcie zmienne 20V i mase.
    Jak podłączyć zasilanie dowiesz się wtedy kiedy rozrysujesz układ połączeń zasilacza.
    To czarne z czterema nogami to blok prostowniczy
    Pozdrawiam.
    P.S
    Jaki jest Twój poziem znajomości elektroniki?
  • Poziom 11  
    hmm... ciężko to ocenic mysle że w skali od 1 do 10 mial bym ze 3 =] Chyba nie dam rady tego rozrysować.
    POzdrawiam.
  • Poziom 33  
    Witam
    No ja nie czynie cudów i nie powiem Ci na czuja jak to jest połączone.
    Moge tylko sie domyslać.
    Poproś o rade jakiegoś znajomego elektronika, albo odłuż ten wzmacniacz na pułkę i poczekaj.
    Jak poczujesz się pewniej, to go uruchomisz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    to trzeba podłączyć mnie więcej jak na rysunku tylko trzeba sprawdzić, które nóżki to masa ? czyli które są ze sobą podlączone, chodzi o te 4 miejsca na przewody od lewej strony jak na rysunku, ścieżki które są ze sobą podłączone to masa, tam podłączasz z transforamtora dwa przewody ktore sa ze soba podlaczone przewod czarny to przewod sygnalowy(czerwony, bialy ktore wychodza z izolacji czarnej) a te trzy pozostale to wyjscia na glosciki, musisz podlaczyc tak jak na rysunku transformator 2x20V
  • Poziom 27  
    pamietaj zeby sprawdzic ktoro to jest masa, najprawdopodoniej mzoe to byc srodkowe 2 tak jak na rsyunku ale nie koniecfzniej sprawdz ktore sciezki lacza sie razem
  • Poziom 11  
    Jutro będę próbować, mam nadzieje że zadziała.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    tylko krzywdy sobie nie zrob bo to roznie bywa ...
  • Poziom 11  
    Wszystko działa ! Dziękuję za pomoc, jesteście wspaniali :)!
    Pozdrawiam.