Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczna stacyjka do samochodu.

adamek300vip 28 Wrz 2006 21:42 21005 79
  • #61 28 Wrz 2006 21:42
    Tommy82
    Poziom 39  

umknelo mi jednak
    jak mial bym cos takiego zrobic to zrobl bym to tak
    uklad wykonawczy odizolowany i schowany
    w klawiaturze mikroprocesor ktory wysle jakas ramke ktora odbierze uklad wykonawczy zdekoduje i przelaczy ewentualnie kilka lini na ktorych powinien sie pojawis okreslony uklad poziomow niskich i wysokich ktory zdekoduje uklad wykonawczy poprzez na przyklad odpowiedni uklad bramek wtedy zlodziej moze zwierac kabelki do smierci, i tak nie wygeneruje nic co wlaczy zaplon
    Dalej w kwestji twierdzenia ze stacyjle tez mozna wyszarpac powiem tak jasne ze mozna ale w tym rozwiazaniu ona jest "wyszarpana" natomiast dobranie sie do stacyjki chwile trwa w tym kontexcie to jest nieestety ulatwienie.
    Zupelnie nna kwestja to publikowanie tego na elektrodzie istnieje zawsze prawdopodobienstwo ze zobaczy to osoba ktora tego widziec nie powinna

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #62 28 Wrz 2006 22:02
    CaMIkaZEe
    Poziom 20  

zalozmy, ze zlodziej bedzie znal zasade dzialania, to bedzie wiedzial, ze tzreba bedzie sie dostac do ukladu wykonawczego, ktory moze byc bardzoe gleboko schowany, wiec moze nawet bardziej go przerazi. A wyobrazcie sobie np wiecej niz dwa czlony takiego ukladu rozmieszczone np w bagazniku gdzies z tylu i pod maska z przodu, gdzie wszystkie ze soba scisle wspolpracuja, a bez siebie nie. To zlamac takie cos, nie byloby juz czyms prostym i wymagaloby wiecej niz jednej osoby :>

• #63 29 Wrz 2006 19:17
    domelfm
    Poziom 16  

Ja niewiem jak wy... :)
    Ale jezeli autor zechcial by sprzedawac swój wynalazek na allegro to bym go chetnie kupil .. :)
    Oczywiście w rozsondnej cenie.. :)

• #64 29 Wrz 2006 20:28
    adamek300vip
    Poziom 10  

Klawiatura jest całkowicie oddzielona od układu sterującego. Jednostka sterująca jest tak ukryta, że trzeba byłoby pół samochodu rozebrać, żeby znaleźć sterownik.

• #65 29 Wrz 2006 21:28
    cypherius
    Poziom 14  

Ty mozesz dac schemat czy dalej bedziesz pisal o niczym? to jest dział DIY

• #66 29 Wrz 2006 21:51
    kamil-91
    Poziom 18  

cypherius napisał:
    Ty mozesz dac schemat czy dalej bedziesz pisal o niczym? to jest dział DIY

hahaha. Autor umieszcza tutaj swoja prace i nigdzie nie jest napisane, że trzeba umieścić schemat. A rozmowa jest jak najbardziej na temat.

• #67 29 Wrz 2006 22:50
    CaMIkaZEe
    Poziom 20  

na moje dla osoby znajacej sie choc troszke na programowaniu i obsludze klawiatury, to nie ma najwiekszych problemow do zbudowania takiego ukladu, wiec wystarczy pomyslec troszke :)

• #68 02 Paź 2006 01:02
    adamusx
    Poziom 27  

A jak mocno jest przymocowany ten panel z przyciskami? Bo moze latwiej go wyrwac niz stacyjke i po prostu spiac kabelki na krotko i odjechac :D

• #69 02 Paź 2006 10:05
    BolzZ
    Poziom 26  

jak spiac kabelki? z tego co zrozumialem sterownik jest dalej, tu jest tylko klawiaturka...i wlasnie dlatego to jest bezpieczniejsze od stacyjki, bo wyrwanie nic nie daje, przekazniki moga byc ukryte gdzies kolo silnika, albo w bagazniku, albo gdziekolwiek :D :P

• #70 02 Paź 2006 11:53
    CaMIkaZEe
    Poziom 20  

kolega po prostu nie czytal od poczatku :P

• #71 23 Paź 2006 23:52
    keychi
    Poziom 18  

dopisuje się do listy, ciekawe rozwiązanie, wprowadź to w sprzedaż ;)

a wracająć, a co będzie gdy wynajdą dekoder, dla którego to będzie kwestia czasu,czy autor przyjmuje, ze kilka prob blednych konczy sie np banem 5 minutowym..

• #72 24 Paź 2006 18:20
    _MarSs_
    Poziom 16  

O kurcze, przypomniałem sobie, że u mnie w szafie leży dawno zapomniany dekoder 10 komend głosowych. Tylko wyobraźmy sobie:
    - podchodzę do samochodu i "Mazdo otwórz się";
    - wsiadam i "Zapłon";
    - potem "Światełka";
    - na koniec "Gasimy";
    - oraz "Silnik stop";
    - i jeszcze "Dobranoc Mazdo";
    - może jeszcze "Pilnuj się!"
    :-)
    Komend by wystarczyło tylko trzeba by sterownik dołożyć oraz 2 mikrofony: jeden w klamce a drugi w desce rozdz.
    Najgorzej, że wymontowałem go ze sterowania oświetleniem gdy dostałem chrypki, a w zimie na dworze mogło by byc ciężko.

• #73 24 Paź 2006 19:08
    BolzZ
    Poziom 26  

zlodziej tez mialby fajnie, podchodzilby i "Mazdo otwórz się", "Zapłon", "Światełka", "Gasimy", "Silnik stop" :D

• #74 25 Sty 2007 20:14
    nelik1987

Poziom 31  

moim zdaniem to mozę być bajer ale jak już ktoś wspomniał można rozwalić obudowę i połączyć przewody przez przekaźnikiem i za nim co da ten sam efekt jak zwarcie przez przekaźnik :D, no ale nie ukrywajmy ze nie jeden złodziej umie rozwalić stacyjkę i uruchomić auto ale jak zobaczy gromadę kabli i jakieś układy scalone to pewnie ogłupieje. Moim zdaniem dobrze było by cały układ schować głęboko w samochodzie a na panel wyciągnąć tylko płytkę z przyciskami, bo tak właśnie mam zamiar zrobić u siebie ale do domu.

Dodano po 4 [minuty]:

moim zdaniem to mozę być bajer ale jak już ktoś wspomniał można rozwalić obudowę i połączyć przewody przez przekaźnikiem i za nim co da ten sam efekt jak zwarcie przez przekaźnik :D, no ale nie ukrywajmy ze nie jeden złodziej umie rozwalić stacyjkę i uruchomić auto ale jak zobaczy gromadę kabli i jakieś układy scalone to pewnie ogłupieje. Moim zdaniem dobrze było by cały układ schować głęboko w samochodzie a na panel wyciągnąć tylko płytkę z przyciskami, bo tak właśnie mam zamiar zrobić u siebie ale do domu. Aha dodam ze bardzo tani jest zamek szyfrowy z Nord Elektronika o nazwie NE508

• #75 20 Wrz 2007 22:44
    lukassz24
    Poziom 2  

Witam

szukam chętnej osoby która odpłatnie wykona dla mnie taką stacyjkę

serdecznie pozdrawiam i proszę o kontakt:

oto możliwości kontaktu

@ : lukassz(malpa)interia.pl
    gg: 2845488

• #76 21 Wrz 2007 09:37
    web69
    Poziom 27  

Jak dla mnie układ jest do bani... Zrobiony nogami, niestarannie (autor pisał o własnościach użytkowych) a w samochodzie precyzja i niezawodność to podstawa. A jak wsiądę do auta ze znajomymi, to po każdej takiej wizycie powinienem zmienić kod ( wiadomo, znajomi znajomych...). Pozatym złodzieje też nie są idiotami, widząc przekaźnik w skrzynce, wiadomo że trzeba złączyć styki prądowe.

Dodano po 54 [sekundy]:

A i jeszcze jedno: klawiatura jest podświetlona?

• #77 21 Wrz 2007 22:55
    nelik1987

Poziom 31  

ta magicznie wyglądająca skrzyneczka to niestety bubel ale jako bajer dla kumpli z wiochy to świetna sprawa, jak już kolega wspomniał "złodzieje nie są idiotami" zgadzam się z jego słowami, poza tym taka amatorska klawiaturka wytrze się po miesiącu i odgadnięcie kodu będzie banałem. Pomysł jest dobry bo widziałem już takie systemy w autach ale inaczej zbudowane, klawiatura metalowa, obudowa również metalowa moduł wykonawczy schowany pod tylna kanapą itp.

W tej chwili planuje wykonanie czytnika kart chipowych którym bym uruchamiał silnik, jest to znacznie pewniejsza metoda

• #78 21 Wrz 2007 23:06
    CaMIkaZEe
    Poziom 20  

a ja uwazam, ze jest to kwestia pomyslu i wykonania. Klawiatura z dobrych materialow, przesyl danych miedzy przekaznikami wykonywczymi a klawiatura kodowany, tak by zwarcie rozwarcie stykow nic nie dawalo i system doskonale bedzie spelnial swoje wymagania.

• #79 21 Wrz 2007 23:08
    lukassz24
    Poziom 2  

witam ponownie

nie chce robić identycznej tylko na takiej zasadzie!!!

pozatym mam scisle okreslone wymagania co do niej i mysle ze jak ktos sie odwazy skonstruować taki ukłąd to bedzie wiedział ze nei robi tego za 100zł

pozdrawiam

• #80 26 Wrz 2007 16:46
    _cyna_
    Poziom 9  

Co z tym schematem chciałbym sobie takie coś zrobić.

jak możesz to daj ten schemacik jak najprędzej.

ps: jakaś legenda by mi też sie przydała