Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka do użytku domowego

Szogun251 20 Wrz 2006 04:54 4405 10
  • #1 20 Wrz 2006 04:54
    Szogun251
    Poziom 9  

Witam
    Chciałbym kupić sobie spawarkę miałaby służyć do pospawania sprzętu na siłownię wiadomo ławeczka drążki, stojaki itp. i myślałem o transformatorowej jakiejś nie musi być najtańsza tylko, że w domu nie mam siły i mi sąsiad, który spawa odradził mówiąc, że to cienkie elektrody będę mógł używać i spaw będzie za słaby a wiadomo jak bym na sztandze miał 150kg to bym raczej nie chciał żeby mi ławeczka się rozkraczyła, więc pomyślałem, że może migomat był by dobry, ale nie wiem, dlatego chciałbym prosić o porady, co i jak, mama siły nie chce założyć i nie wiem, co zrobić. A chciałbym się jeszcze pobawić w konstruktora rowerów, buggy, rama do kosza itp. Takie domowe roboty. Czytałem, że najlepszy jest do tego tig znaczy do spawania ram rowerowych ja wiem o mocy 160-200A to myślę, że rozsądna w miarę cena i duży wachlarz możliwości, choć migomat też się nadaje ale daje gorszej jakości spaw, mógłbym na takiego tiga wydać te 3 góra 5 tysiaków tylko czy jest sens jak tej siły nie mam? co do spawania rowerów to 100A wystarczy z tego, co czytałem. A przy okazji wiem że jest taki specjalny stół monterski czy jak to się nazywa, na nim się spawa te ramy rowerowe, czy ktoś mógłby mi jego konstrukcję przybliżyć albo plany jakieś żebym mógł sobie go zbudować lub chociaż zdjęcie.
    Pozdrawiam

0 10
  • #2 20 Wrz 2006 07:17
    cassius17
    Poziom 17  

Witam
    Takie migomaty o mocy 100-200A są już dosyć spore i zazwyczaj są już na "siłe". Mam w domu starego migomat firmy Ess, którego maksymalny prąd spawania wynosi 310A i waży dość sporo. Przy zakupie najważniejszym parametrem bedzie to ile Amper może dać "stale" czyli przy spawaniu ciągłym. Niech Cię nie zmylą napisy "Super2000" albo coś w tym stylu. Przede wszystkim patrz na parametry.

Pozrawiam

P.S. Najtaniej dobra spawarkę dostaniesz na niemieckim ebay-u.

Załączam zdjęcie z allegro, na którym dokładnie widać o co mi chodzi. Przy 100% - 350A a przy 60% 450A. Spawacze przeliczają sobie to na min 60% - 6min, 100% - 10min itd.

0
  • #3 21 Wrz 2006 12:14
    Szogun251
    Poziom 9  

Witam
    Dziękuję i rozumiem o co chodzi tylko nie wiem jeszcze najważniejszej rzeczy jaką kupić ? siła raczej nie wchodzi w grę jak bym ją miał to nie było by problemu ale nie mam i dlatego chciałbym się dowiedzieć jaką kupić by pracowała pod 230V i dało się nią zrobić to co bym chciał no chyba że nie ma takiej ?
    Pozfrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Np. taka jest na allegro pracuje na 230V SPAWARKA TIG 160A GYSMITIG 160HF, FV,GW TANIO!!!!! ale nie wiem może jest tańszy sposób by dojść do moich celów ?

0
  • #5 21 Wrz 2006 17:04
    cassius17
    Poziom 17  

Witam
    Zgadzam się co do ceny, lecz nie co do jakości. Ze swojej strony mogę dodać, że mam do sprzedania Tig-a z możliwością spawania elektrodą. Bez okablowania. 100% - 80A, 40%-130A.Zasilana z 220V. A jest produkcji LINCOLN ELECTRIC, więc firmy bardzo dobrej. Jest to sprzęt bardzo dobrej jakości. Używana.

Bliższe informacje na priv.

P.S. Spokojnie pospawasz tym rame roweru jaki i buggy. Elektrody jakimi spawałem to 3,25 i sprawuje się przepięknie.

0
  • #6 21 Wrz 2006 21:26
    Szogun251
    Poziom 9  

j222 DZIĘKUJE za propozycje niemniej jednak teraz nie mam kasy dlatego niestety nie mogę skorzystać z oferty,teraz poprostu się orientuje co i jak że jak już będę miał tą kasę to żeby nie marnować czasu
    Pozdrawiam .

0
  • #7 21 Wrz 2006 21:44
    kaz
    Specjalista - spawarki

To co proponuje J222 jest chyba dla ciebie najlepsze. Powinieneś więc kupić sobie spawarkę inwertorową 230V , zmożliwością spawania TIG , lecz o prądzie nie mniejszym niż 150 A, aby swobodnie spawać elektrodą 3,25.

0
  • #8 21 Wrz 2006 22:03
    cassius17
    Poziom 17  

Cena jak by ktoś był zainteresowany ok. 1300zł do małych negocjacji:!:
    :arrow:Kaz
    Spawarką tą można spokojnie spawać elektrodami 3,25. Pospawałem nią piec z 5 blachy i spawy wyszły idealne.

0
  • #9 21 Wrz 2006 22:40
    Szogun251
    Poziom 9  

Witam a właśnie czym się różni spawarka inwentorowa od normalnej spawarki ?
    J222 wiesz jak byś mógł z tydzień poczekać to może by mi się udało uzbierać kasę bo teraz to nie mam nawet 100zł ale postaram się lecz obiecać nie mogę .
    Pozdrawiam

0
  • #10 31 Paź 2006 13:41
    gregoorr
    Poziom 17  

alien139 napisał:
    Kup sobie spawarkę firmy "FLORA" sam mam taka . Spawa świetnie (elektrody 3mm idą jak masło) a cena jak z bajki i na dodatek z wentylatorem. Moja ma 250A albo 300 nie pamiętam dokładnie a nie chce mi się iść do garażu.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.allegro.pl/item128609889_spawarka_trans_flora_st_250_n_g_f_tania_przesylka.html
    chodziło mi o coś takiego.

Nie są aż takie złe, też mam taką, tyle że nie FLORĘ za 529 a identyczną MARK-POL za 370:
    http://www.allegro.pl/item127893289_spawarka_transformatorowa_250a_fv_gwarancja.html
    Jestem nawet zaskoczony, za taką cenę spawa naprawdę nieźle. Elektrodami 3, bez żadnego problemu.

0
  • #11 02 Lis 2006 21:11
    Szogun251
    Poziom 9  

Dzięki ale jak już mam wydawać kasę na spawarkę to chciałbym żeby była uniwersalna i żebym mógł nią spawać co będę chciał a aluminium nie zespawam transformatorową a ten rower powarznie chciałbym jednak zbudować,a tak przy okazji czy ktoś może wie jak wygląda stół montarzowy do spawania ram rowerowych ?albo gdzie go kupić jeśli nie drogi lub samemu zrobić ?
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów