Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć 2 Lany? Jakie routery VPN?

20 Wrz 2006 15:29 2170 6
  • Poziom 12  
    Witam mam zamiar połaczyc 2 sieci Lan (tak zeby sie fizycznie widziały) oddalone od siebie o około 10 km. Konkretnie jest to firma i jej oddział mają ce dsl'a 1024. Plauje to zrobic tak: kupic 2Routery VPN. i skonfigurowac miedzy nimi połąączenie VPN ale nie wiem jakie routery najlepiej sie w takich rzeczach się sprawuja wiec prosze o podpowiedz co by było najlepsze wtym przypadku ja znalazłem cos takiego:
    http://planet.pl/produkty/szerokopasmowe_routery_internetowe_routery_vpn/routery_vpn/vrt_311s
    i jeszcze prosiłbym o wskazówki dotyczące konfiguracji routera VPN bo akurat Routera VPN jeszce nie konfigurowałem :|
    Z góry dzieki za pomoc :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do sprzętu firmy Planet nie mam zaufania.

Według opisu możliwości pozwala zrealizować Twoje plany.

Zobacz ofertę routerów Draytek Vigor - np. seria 2900.
  • Poziom 2  
    Może nie jestem geniuszem ale czy nie słyszeliście o HAMACHI. Może to rozwiąze problem.
  • Poziom 12  
    Słyszałem o hamachi (nie jestem przekonany co do dużego bezpieczenstwa hamachi) ale to co chce zrobić ma to za zadanie bez przerwy utzrymywac bezpieczne połączenie miedzy dwoma oddziałami firmy czyli instalując hamachi potrzebowałbym jakiegos pc-ta który cały czas by smigał a wiec koszt pc + energia która cały czas by pobierał a i system przy pracy non stop mógłby sie zwalic system a tak kupuje 1 raz 2 routery VPN konfiguruje i pózniej spokój :D
    Ale dalej nie wiem jakich routerów do tego użyc i co było by najlepsze bo nie testowałem takiego sprzetu wiec bardzo przosze Help me :cry:
  • Poziom 20  
    Witam,

Proponuje zaznajomić się z LinkSys'em RV-042 lub RV-082, są to bardzo dobre routery z dobrym stosunkiem jakości do ceny (w sumie to, jak się trochę śmieje CISCO dla ubogich)

Rutery obsługują dwa porty WAN (można przekonfigurować jeden WAN na DMZ) tunele router-router oraz router-software, więc można by również podłączać się zdalnie (np. w delegacji)

Model RV-082 poza tym, że ma 8 portowego switcha, ma trochę silniejszy procesor i dodatkowo wbudowany serwer PPTP, dla obu jest dostępny client software'owy po IPSec.

Polecam, naprawdę dobry sprzęt.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Jesli masz widocznosc z firma to mozesz sie polaczyc droga radiowa Rozwiazanie dobre
  • Poziom 12  
    niestety radiówka odpada bo te 2 miejsca sie nie widza:/