Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie Polsatu w irlandii

globus20 20 Wrz 2006 17:20 3194 3
  • #1 20 Wrz 2006 17:20
    globus20
    Poziom 1  

Witam
    Przedstawie sprawe po krotce... Kupilem dekoder polsatu jakies 3 tygodnie temu w polsce i przywiozlem sobie do Dublina (nie uruchamialem w polsce). Teraz skrecilem kable podlaczylem dekoder pod satelite i ogolnie wszystko cacy. Ale dlaczego trzymajac antene na zewnatrz udalo mi sie zlapac maxymalnie 57% sygnalu a sam konwerter (bez talerza) lapie w domu 68%, i ile musze miec procent zeby znalezc chociaz jeden kanal :) Istrukcja beznadziejna do dekodera echostara.W ustawieniach ustawione mam na hotbirda, TP - 11881/v, na takich parametrach mam 68% na jednym (niebieskim) pasku a drugi pasek 0%, od czego jest ten drugi wskaznik. Co moge zrobic zeby miec lepszy sygnal ? moze ktos ma jakies dobre rady.
    Pozdrawiem i dziekuje za ewentualne zainteresowanie.
    Marcin

0 3
  • #2 20 Wrz 2006 19:44
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!
    1. Talerz z konwerterem należy solidnie umocować, a nie trzymać w ręce.
    2. Poziom sygnału na pierwszym pasku oznacza, że podłaczony konwerter działa.
    3. Poziom sygnału na drugim pasku oznacza, że podłączony konwerter odbiera sygnał z jakiegoś satelity ( a konkretnie z transpondera o ustawionych w dekoderze parametrach, nie koniecznie z HotBirda).
    Z tego wynika, że aby odebrać sygnał Posatu Cyfrowego musisz mieć pewność, że talerz "patrzy " na HotBirda, a na obydwu paskach poziom sygnału jest przynajmniej ok. 50.
    Cześć!

0
  • #3 20 Wrz 2006 19:47
    gnida
    Poziom 16  

i jeszcze jedno sprawdz jak bedzie to wygladalo jak pokrecisz konwerterem postaraj sie znalezc odpowiedni punkt ja tak zrobilem i bylo ok w sotatecznosci gazeta polska gosc za 60 jurkow ustawia ;)

0
  • #4 21 Wrz 2006 20:36
    KajetanZ
    Poziom 15  

Uważam że powinieneś wpierw ustawić antenę na kierunku za pomocą kompasu Azymut 157 stopni a kąt elewacji czyli pochylenia na 26 stopni. Powinno się coś pokazać ,teraz delikatnie obrócić antenę w poziomie i ustawić najlepszy poziom sygnału.skorygować ustawienie konwertera w osi obracając go w prawo lub w lewo. podobnie ustawiłem antenę w Hrabstwie Kery. Pozdrawiam.

0