Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

polonez dziwne objawy, falujące obroty

GALILEO 20 Sep 2006 19:00 3386 11
    GALILEO
    Level 18  
    mam pytanie , mam sprawnego poloneza 1.9 disel z silnikiem citroena, i wszystko jest ok , ale przy zakupie niebyło w zegarach obrotomierza , więc postanowiłem sobie kupić valeo i nawet były juz tam ścieżki oryginalne tylko zakryte napisem fso no więc go włozylem i co? kiszka !
    obroty falują n a obrotomierzu , postanowiłem sprawdzic ten obrotomierz u kolegi w oplu , no działa bez zarzutu , i w fordzie też, no ale w końcu to do poloneza !!! i co nic faluje jak falowało,/powiem tylko ze w dislach obrotomierze są podpinane do alternatora/ ma ktoś jakąś rade :(
    kleki
    Level 28  
    Regulator napięcia lub mostek prostowniczy?
    A może są jakieś różnice w napięciach ładowania akku? Ostatecznie można dodać elektrolit koło samego ustroju wskazówki, ale to ostatnia decha ratunku.
    pzdr
    GALILEO
    Level 18  
    nie rozumiem nic jak dodać elektrolit koło wskazówki? prąd jest stały i dobry z alternatora
    GALILEO
    Level 18  
    zajarzyłem , kondensatorek elektrolityczny :) ale na dłużej?
    kleki
    Level 28  
    Myślę, że masz cosik nie tak albo z regulatorem napięcia, albo z alternatorem. Na dłuzej to właśnie te elementy bym prześwietlił.
    pzdr
    GALILEO
    Level 18  
    zajarzyłem , kondensatorek elektrolityczny :) ale na dłużej?
    kleki
    Level 28  
    Myślę, że jak prześwietlisz uklad ładowania to nie zaszkodzi. A może faktycznie obroty faktycznie nie są stabilne? Spróbuj umyć kable wn np. rozpuszczalnikiem nitro (mi pomagalo).
    pzdr
    autoelektryk
    Level 17  
    ha ha wysokie napiecie w dieslu :D

powiedz mi kolego ten obotomierz jest zasilany sygnałowo z zacisku w

czy ma moze swoja pradniczke bo orginalny obrotomierz ma to drugie
    paczek22
    Level 14  
    autoelektryk wrote:
    ha ha wysokie napiecie w dieslu :D

powiedz mi kolego ten obotomierz jest zasilany sygnałowo z zacisku w

czy ma moze swoja pradniczke bo orginalny obrotomierz ma to drugie

Autoelektryk nie śmiej sie z nikogo bo i ty wiedzą nie błysnąłeś!!
    W polonezie 1,9D sygnał na obrotomierz brany jest z czujnika z obudowy koła zamachowego. Na desce rozdzielczej (gniazdo C) przecięta jest scieżka nr 1 tj. jeden biegun czujnika oraz ekran przewodu do czujnika. Zrób tam zworke powinno pomóc. Powodzenia
    autoelektryk
    Level 17  
    nie smieje sie bo kazdy moze nie doczytac..

zazwyczaj w starych dieslach jest obrotomierz zasilany z fazy tj zacisk w a w polonezie cos mi sie kojarzyło z tym dodatkowym czujnikiem na potrzeby obrotomierza
    paczek22
    Level 14  
    autoelektryk przepraszam troszke mnie poniosło
    autoelektryk
    Level 17  
    :spoko:

nie ma sprawy ostatni robiłem atu w benzynie nie działał obrotomierz a powodem była odkrecona nakretka w szafie

chłpaki na produkcji mieli chyba słaby dzien

pozdrawiam