Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C75-Blokada hasła aparatu

Romek_xx 20 Wrz 2006 20:39 1302 7
  • #1 20 Wrz 2006 20:39
    Romek_xx
    Poziom 24  

Mam pewien problem ze swoim C75, miałem go zawieszonego na smyczy podczas prac przydomowych i niechcący zablokowałem sobie kod aparatu. Wygaszacz ekranu miałem zablokowany hasłem i jakoś podczas przenoszenia cięższych rzeczy musiał mi się przypadkowy klawisz wcisnąć i pojawił mi się komunikat o zablokowanym telefonie i potrzebie jego wyłączenia. Uruchomiłem telefon ponownie, wpisałem PIN i jest OK, ale do czasu kiedy zablokuje mi klawiaturę i uruchomi się wygaszacz ekranu, nie mogę wpisać hasła bo po wciśnięciu # pojawia się komunikat o blokadzie aparatu i ponownym uruchomieniu. Próba zmiany kodu aparatu w ustawieniach nie może być dokonana z powodu blokady kodu... czy jakoś można to odblokować???
    Dla moderatora: Chodzi o blokadę hasła aparatu, nie o blokadę karty lub PIN i PUK te znam, telefon jest legalny i jest moją własnością.

• #2 20 Wrz 2006 20:48
    binkul
    Poziom 12  

po 1.

sprubuj wyłączyć wygaszacz ekranu i nieblokuj klawiatury:) tak też sie da żyć.

a jak Ci to niepasuje to pozostaje zmiana softu lub kody serisowe.

• #3 20 Wrz 2006 20:56
    BudzewoHB
    Poziom 19  

idz do serwisu martechem odczytaja ci kod aparatu i zresetuja

• #4 20 Wrz 2006 20:59
    zoltos
    Poziom 20  

Idz do serwisu i popros o odczytanie kodu aparatu - uszługa powinna być tania ok.10-20zł - po co sie męczyć.

• #5 20 Wrz 2006 21:00
    Marek Mikołów
    Poziom 10  

Witam!!
    Spróbuj Tak.
    Niech Telefon Bedzie Włączony Z Kartą I Wpisz *#9999#
    Powinno Pomóc Ale Pamietaj Ze Utracisz Wszystkie Dane;(
    Nie Jestem Pewien Ale Powinno Pomóc.
    Pozdrawiam

• #6 20 Wrz 2006 21:45
    Romek_xx
    Poziom 24  

Dzięki za sugesite, ja znam kod jaki wprowadziłem do aparatu, tylko podczas prac kilka razy przypadkowo wcisnęły mi się jakieś klawisze i telefon odczytał to jako błędnie prowadzone hasło, zablokował się i teraz nie mogę tego zmienić. Wyłączyłem wygaszacz i telefon się nie blokuje... ale wolałbym mieć wygaszacz zablokowany hasłem . Ogólnie w niektórych telefonach denerwujące jest wyłączenie blokady klawiatury jadnym klawiszem, często przypadkowo się w kieszeni odblokowuje klawiatura i zdarzało mi się że dzwonił do przypadkowych osób.

• #7 20 Wrz 2006 22:46
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli masz gwarancję i zależy ci na niej poproś o skasowanie kodu paratu i założenie locka z powrotem.Cała operacja w serwisie zajmie max. 10min. i za około 20PLN twój problem zniknie...

• #8 13 Lut 2007 11:27
    Romek_xx
    Poziom 24  

Doczytałem się na innym forum, że problem podobno zniknie po zdjęciu simlocka, poczekam więc aż skończy się gwarancja i zdejmę blokadę, nie ma sensu dwa razy wydawać pieniądze na coś co można za jednym razem załatwić... na razie dałem sobie spokój. Próby przywracania fabrycznych ustawień i zmiana oprogramowania nie dały pomyślnego wyniku w tej sprawie, dziękuję za odpowiedzi, temat zamykam..

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo