Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLONEZ ATU PLUS- problem z syreną przy American Legend 9218

20 Wrz 2006 22:52 1071 2
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam problem z syreną podłączoną w moim Poldku do autoalarmu American Legend 9218. Objaw: syrena nie działa/wyje, przy uzbrojeniu lub rozbrojeniu alarmu (nie mówiąc już a właściwym działaniu alarmu- wyciu ciągłym)- wydaje tylko takie ciche "pyknięcia" (sygnalizacja światłami działa poprawnie).
    Problem pojawił się po wizycie na myjni automatycznej, tuż po tym jak skończyłem instalować centralny zamek w drzwiach. Wydaje mi się, że syrena została poprostu zalana wodą, bo takie dźwięki przypominała, gdy zawyła po raz ostatni. Dziwne trochę jest to, że po tylu wizytach na różnych myjniach właśnie teraz została niby zalana. Wcale niewykluczone jest też, że jakiś kabelek nie styka przy układzie sterującym autoalarmu (mogłem go naruszyć przy wpychaniu sterownika od centralnego).
    Czy możliwe jest zdiagnozowanie przyczyny usterki po tym moim chaotycznym opisie? Pomóżcie proszę, bo nie wiem jak sprawdzić samą syrenę, a nowej nie chce kupować nie mając pewności, że stara jest uszkodzona.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc/zainteresowanie.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Piotrek
  • Poziom 24  
    Przewierć malutką dziurkę 2-3 mm od spodu syreny (kanał tuby), woda powinna wylecieć i z reguły zawsze jest dobrze(dziurę zostaw przyda się na przyszłość,ona nie szkodzi!).Jeśli to nie pomoże to odwiń izolację wiązki syreny przy samej syrenie ,powinny być 3-4 przewody,czerwony,czarny,biały i nie istotny niebieski.W czasie alarmowania na białym powinno się pojawiać +12V.Jeśli jest a syrena nadal nie wyje to czym prędzej musisz ją rozebrać i wyczyścić np.płynem Kontakt 60.Szybko bo woda spowoduje utlenienie połączen i elementów elektroniki i uszkodzi syrenę na "aman"!
    Pisz jakie efekty.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Tak więc wszystkiemu była winna woda. Plastikowe mocowanie syreny ułamało się i nie zauważyłem, że syrena zmieniła swoją pozycję o 180 stopni względem pierwotnego położenia i opierała się o karoserię od strony silnika. Wystarczyło trochę wody pod ciśnieniem na myjni i z syreny wykapało chyba z pół litra H2O tuż przy wejściu kabli sygnałowych podczas bardziej szczegółowych jej oględzin. Z braku czasu nie zrobiłem nic więcej z syreną, tym samym spisując ją chyba już na straty... Sprawdzałem - identyczną syrenę mogę kupić za 20zł w sklepie- czyli tylko podmienić przy użyciu tego samego uchwytu... Ale i na to czasu brak ;)
    Serdecznie dziękuję za pomoc / rady!
    Pozdrawiam,
    Piotrek