Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diody zmieniajace napiecie na wyjsciu - problem

21 Wrz 2006 00:52 876 4
  • Poziom 19  
    Mam sobie ATmega8 i mierze napiecie na diodach. Narazie nie mam :P

1. Jaka uzyc diode do zmierzenia natezenia swiatla?
    2. Dioda nadawcza IR
    3. Dioda odbiorcza IR

Wszytko max 20mA. Najwiekszy mam problem z dioda do mierzenia swiatla wokol pojazdu bo fotodiody wywalaja natezenie a nie napiecie no nie?
  • Poziom 27  
    1. Fotodioda + przetwornik AC (da się też zmierzyć nawet LEDem - szukaj: "LED jako fotodioda";)

.. a dalej to kompletnie nie wiem o co Ci chodzi..
  • Poziom 11  
    ja bym radzil użycie modulacji nadajnika i użycie typowego odbiornika IR na daną częstotliwość modulacji, znikną zaklócenia z otoczenia;)
  • Poziom 19  
    a modulacje moge zrobic recznie za pomoca mikroprocesora no nie? czy sie myle?

Dodano po 4 [godziny] 46 [minuty]:

a mozecie rozwinac mysl z pomiarem naswietlenia za pomoca diody LED ? wpina sie ja w uklad normalnie i miezy zmiany przy wyjsciu ? Czytalem temat na forum i zauwazylem ze niektore niechca wspolpracowac, jaka by byla najlepsza?
  • Poziom 18  
    Dokladnie nie wiem teraz czy fotodioda daje napiecie czy natezenie w zaleznosci od natezenia swiatla ale zamiana natezenia na napiecie przeciez jest banalnie prosta :P
    Sygnal fotodiody laczysz z wtornikiem napieciowym, do ktorego na wejsciu dolaczony jest rezystor :) Prad ze wzgledyu na b. duza impedancje wejsciowa wzacniacza operacyjnego plynie tylko przez rezystor a tym samym odklada sie na nim napiecie proporcjonalne do pradu :)