Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Liteon B1770FNST - mleko na ekranie

dariuszm2 21 Sep 2006 07:35 1110 3
Tespol
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    Liteon B1770FNST mleko na ekranie.
    Napięcia RGB na Pk wydają się być O'K. G1 -34V, G2 w granicach +200...250 (dokładnie nie mogę zmierzyć bo wyłącza go zabezpieczenie po przyłożeniu miernika)
    Podstawiłem wsad pamięci (wprawdzie od modelu NST), zmieniła się jednak geometria "mleka" - czyli procek działa.
    Ktoś go wcześniej próbował naprawić i podstawił nawet matrycę RGB, ale chyba to nic nie dało.
    Dodam, że nie dysponowałem przy wstępnych oględzinach oscyloskopem - będę dalej szukał, ale może Ktoś spotkał podobny problem.
    A jeszcze jedno OSD też nie jest wyświetlane.
    Pozdrawiam.
  • Tespol
    lisek
    Service technician RTV
    schemat jest podobny do ViewSonic E771-4.

p.s.
    we.w serwis
    - nacisnij przyciski 1/i 2 ( nie <, > ) + potem Power
  • Tespol
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    Schemat zdobyłem - niestety nie ma tam PK, co do wejścia w menu - tego też próbowałem - niestety nic na ekranie nie widać.
    A jeszcze jedno przed zmianą wsadu po wciśnięciu 1 i 2, i włączeniu - monitor się nie załączył. Dopiero jak zwolniłem przyciski pojawiło się mleko.
    Sprawdzę ten schemat - może tam jest pk, jutro prześledzę jeszcze sygnały RGB.
    Pozdrawiam.
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    Wgrałem pamięć tą co była i do roboty.
    Okazało się że LM2437T, spalony był jeszcze R911 (5,6om) i zenerki ZD901 (1N4754A - 39V/1W), ZD902 (1N4754A-43V/1W).
    Po wymianie pojawił się obraz, niestety zdeformowany i nawet po wejściu w menu serwisowe nie bardzo dało się ustawić parametrów (czyli wcześniejszy naprawiacz wgrał już inną pamięć)
    Wgrałem pamięć od LIETON B1770NST i zaczęło działać. Niestety trzeba na każdych parametrach rozdzielczości i częstotliwości ustawiać geometrię.
    Jeszcze raz: pamięć od LIETON B1770NST pasuje do Liteon B1770FNST - i pewnie to nic dziwnego bo procek jest ten sam - może Ktoś naniesie w bazie.
    Temat uważam za zamknięty.
    Pozdrawiam.