Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diora fs 0421 (korektor) problem z szumem

bulakce 21 Sep 2006 12:50 2200 4
    bulakce
    Level 10  
    Jestem w posiadaniu korektora fs 0421. Niestety trochę szumi. Nie słychać tego przy głośniejszym słuchaniu, ale im ciszej tym bardziej jest to odczuwalne.
    Niestety nie mogę nigdzie dostać schematów do tego korektora. Może ktoś wie co należy wymienić by pozbyć się tych szumów.
    Za wszelką pomoc z góry dzięki.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    Krzychu7
    Level 40  
    Quote:
    Jestem w posiadaniu korektora fs 0421. Niestety trochę szumi. Nie słychać tego przy głośniejszym słuchaniu, ale im ciszej tym bardziej jest to odczuwalne

Witam. Raczej jest to niemożliwe, aby ten szum powodował korektor. Regulacja głośności jest zawsze za korektorem, więc zmniejszając głośność tłumisz sygnał za korektorem. Jaki masz wzmacniacz?
    bulakce
    Level 10  
    Mam dwa wzmacniacze jeden samsung tylko nie wiem jaki model i drugi to diora ws502 do której obecnie jest podłączony korektor fs 502.
    Testowałem na obydwu wzmacniaczach i na wieży JVC. Sygnał bezpośrednio z komputera na wzmacniacze i za drugim razem przez korektor. Bez korektora po ściszeniu muzyki na komputerze nie szumi (oczywiście aż tak mocno :D) a po podłączeniu słychać szum.
    Nie jestem pewien czy to nie wina filtrów na kanałach korektora.
  • Helpful post
    janusz27
    Level 30  
    schemat do tego to od FS042 lub FS032 rozni sie tylko 2 kondensatorami poniewaz 032 ma regulacje 16kHz a 042 ma 12,5kHz. proponuje wymienic elektrolity tranzystory i okablowanie w tym korektorze, powninno troche pomoc.
    chrupkus
    Level 18  
    szumy moga byc rowniez spowodowane za niskim napieciem zasilania, sprawdz czy masz prawidlowe napiecie na zasilaczu