Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozszerzony ekran w monitorze LG 563N

Pprotektor 21 Wrz 2006 13:04 2174 4
  • #1 21 Wrz 2006 13:04
    Pprotektor
    Poziom 10  

WITAM!!!
    Mam problem z monitorem LG 563N. Dostałem go od znajomej i już był niesprawny. Jego problem polegał na tym, że się nie włączał. Koleżanka mi wspominała, że zanim monitor przestał działać na dobre, to obraz sie zwinął w osi poziomej. Na płytce znalazłem spalony rezystor w części zasilacza oraz spalony tranzystor C5803, który wymieniłem na C5584 (parametrami trochę lepszy). Po tej wymianie i poprawieniu zimych lutów włączyłem monitor i się okazało, że ekran w monitorze jest rozszerzony (tzw. poduszka). Prześledziłem wszystkie tranzystory, diody i nic nie mogłem znaleźć. Coś sie dzieje z odchylaniem poziomym, ale nie mogę zlokalizować usterki. Bardzo proszę o pomoc!!! W załączniku dodaję schemat monitora.

0 4
    Załączniki:
  • #2 21 Wrz 2006 13:11
    Pprotektor
    Poziom 10  

Jeszcze zapomniałem napisać, że monitor w części nie reaguje na przyciski na panelu monitora. Tzn. można obraz wydłużać, przesuwać do góry lub do dołu, ale nie można nic z nim robić w osi poziomej, chociaż na monitorze w menu pojawia się pasek, który się przesuwa, a obraz pozostawje nieruchomy.

0
  • #3 21 Wrz 2006 19:47
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!
    Zdejmij prowizję z pliku - kliknij na "Zmień" i zaznacz "Rezygnuję z prowizji".
    Odnośnie usterki - masz padniętą korekcję EW lub regulator B+.
    Korekcja robiona na duodiodzie D704, sterowana z pinu 11 synchroprocka przez Q709.
    Regulacja B+, to tranzystor Q719, sterowany z pinu 6 synchroprocka.
    Standardowo zacznij od zimnych lutów w w/w układach (profilaktycznie zawsze doradzam sprawdzenie całej płyty i PK).

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

P.S. Tak z ciekawości - podaj numer tego C5803...

0
  • #4 27 Wrz 2006 15:07
    Pprotektor
    Poziom 10  

Nie mogę zdjąć prowizji i nie wiem dlaczego mi się nie wyłącza to :(
    A odnośnie monitora, to czekam na zamówioną podwójna diodę MDV1500M, bo zauważyłem, że jest uszkodzona. Wszystkie zimne luty poprawiłem. Jak przylutuję podwójną diodę, to dam znać, czy coś się zmieniło :)
    Pozdrawiam.

Dodano po 2 [godziny] 43 [minuty]:

Numer tego C5803 to Q706.

0
  • #5 28 Wrz 2006 23:37
    tbunio
    Poziom 19  

Często w parze z D704 DMV1500 uszkadza się Q709 D1413

0