Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon nie trzyma obrotów (SCHNEIDER)

21 Wrz 2006 14:58 4992 29
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich. Posiadam wieżę SCHNEIDER HIFI CONCEPT TEAM 41 DE LUXE i mam problem z jego gramofonem. A mienowicie chodzi o to, że nie trzyma on obrotów, chodzi mi o to, że pulsuje a prawo lub w lewo i nie mozna tego wyragulować pokrętłem do tego przeznaczonym. Co można z tym zrobić???? Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Oczyścić i naoliwic wszelkie rolki i elementy trace, zmienić pasek napedowy
  • Poziom 14  
    Zrobiłem jak powyżej. Nie przyniosło tu jednak skutku. Proszę o więcej rad. Z góry dziekuję
  • Poziom 32  
    uklad stabilizacji,potecjometr pozwala na regulacje w pewnym zakresie, jesli nie dziala, to cos padlo, albo szukaj schematu,albo zaczynaj na czuja- napiecia na tranzystorach. przedtem zapsikaj potenjometr i sprawdz czy jeden z kabelkow do plytki nie puscil, nie znam schematu, ale zakladam ze aplikacja jest standartowa jak w wiekszosci.
  • Poziom 14  
    Witam. W tym gramofonie jedyne jakie części elek. to: silnik, 2rezystory, 1 kondensator i 1 dioda no i oczywiście igła. Gramofon stanowi część całej wieży.
  • Poziom 32  
    czym wiec regulujesz obroty??
    a czy przypadkiem silnik nie ma stabilizacji obrotow w obudowie wlasnej?
    napisz cos wiecej. opis: dioda,dwa kondensatory,rezystor sugerowalyby typowy uklad prostownika,czyli silnik na prad staly, jako taki powinien miec stabilizacje obrotow.
  • Poziom 14  
    Ma regulację obrotów w obudowie, ale jest to regulacja mechaniczna a nie elektroniczna.
  • Poziom 14  
    macie jakies inne rady bo te narazie nie pomogły????
  • Poziom 20  
    To raczej nie możliwe, żeby tam była regulacja mechaniczna. Takie rozwiązanie montuje się w profesionalnych gramofonach. Zobacz czy za tym pokrętłem nie ma potencjometru, jakby był to spróbuj go wyczyścić. Poszukaj jeszcze schematu, przyda się na przyszłość i teraz też może Ci pomóc.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    rozebrałem cały ten mechanizm i nie ma tam żadnego poptencjometru, tylko wałek z przekładnią taka co pstyka przy obrotach i jest połączona przez jakąs przekładnie z silnikiem i to wszystko
  • Poziom 20  
    Czyżby przekładnia bezstopniowa?? :) . Musisz sprawdzić dokładnie co to są za mechanizmy i jak działają. Potem już łatwo Ci będzie znaleść usterkę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    silnik też może zmieniac obroty też należało by go sprawdzić bo to że się obraca to nie znaczy że jest dobry musi jeszcze obracać sie ze stałą prędkością
  • Poziom 14  
    Ten gramofonk nie ma stroboskopu i regulacji fotokomórką, jak nektórzy chyba sądzą, jedyne co posiada to mechaniczny przełącznik 33/45 RPM (wajcha zmieniająca położenie paska z mniejszej rolki na większą albo odwrotnie). Nie oszukujmy się - to delikatnie mówiąc rzecz wysoce amatorska

Niestety ale ten gramofon POSIADA stroboskop, pozaty posiada jeszcze jedno pokretło ale niewiem do czego (jest pod ramieniem igły).
  • Poziom 32  
    to do czego jest stroboskop, skoro nie ma mozliwosci regulacji obrotow z zewnatrz???
    a czy moglbys zrobic pare zdjec wnetrza, bo zdaje sie ze takiego modelu nikt nie kojarzy, a gdybac to mozemy w nieskonczonosc....
  • Specjalista AGD
    jeżeli obroty są przełączane mechanicznie to albo silnik ma zasilanie 220v i wtedy oprucz wyczyszczenia i wymiany paska nic się raczej nie da zrobić może mieć jeszcze silnik zasilany napięciem stałym np,12v i wtedy mozna go spróbwać podmienić no ale fotki powiedzą dużo więcej
  • Poziom 14  
    oki postaram się zrobić jakieś fotki.
  • Poziom 14  
    Oto zdjęcia:[img]https://obrazki.elektroda.pl/72_1162814471.jpg
    Gramofon nie trzyma obrotów (SCHNEIDER)[/img]Gramofon nie trzyma obrotów (SCHNEIDER)Gramofon nie trzyma obrotów (SCHNEIDER)Gramofon nie trzyma obrotów (SCHNEIDER)Gramofon nie trzyma obrotów (SCHNEIDER)
    Gramofon nie trzyma obrotów (SCHNEIDER)Gramofon nie trzyma obrotów (SCHNEIDER)
  • Poziom 32  
    wychodzi na to ze regulacja jest rzeczywiscie czysto mechaniczna z pokretla na silnik, tylko nie jarze jak to ciegno konczy sie przy silniku.
    kiedys ze slyszenia pamietam ze byly silniki z regulatorem odsrodkowym, ale nigdy nie spotkalem, czyzby to bylo to?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    s_z_a_m_a_n napisał:
    A to ciekawe, bo gramofon w tej wieży wygląda na porządny [Dual] - ta nazwa mówi sama za siebie, wygląda na to, że jest tam stroboskop na tależu są ząbki i jest potencjometr (chodzi mi o ten po lewej stronie bliżej frontu, bo ten obok ramienia to antiscating do regulcji wyważenia ramienia).

Gwoli uściślenia. Pokrętło do ustawiania siły antyskatingu nie służy, jak sama nazwa wskazuje, do wyważania ramienia.
    Potencjometru do regulacji prędkości obrotowej, w tym gramofonie nie ma.

GM

Dodano po 1 [minuty]:

conkore napisał:
    Oto zdjęcia:[img]https://obrazki.elektroda.pl/72_1162814471.jpg

Jak są opisane dźwignie i pokrętło widoczne na tym https://obrazki.elektroda.pl/70_1162814565.jpg zdjęciu?

GM
  • Poziom 14  
    stroboskop sie świeci i działa. Przełaczniki obok stroboskopu to większy przełąsznik to start-stop a mniejszy wielkośc płyty 33, 45. I w tym gramofonie jest pokretło do regulacji rędkosci obrotowej i znajduje sie nad płełacnikami stert-stop i wyboru rodzaju płyty.
    rysiek45 napisał:
    Witam.Dual to chyba odnosi sie do regulacji antyskatingu,antyskating sluzy do kompensacji sily odśrodkowej dzialającej na igłe przy obrocie plyty....

Siły skierowanej do środka płyty czyli siły "dośrodkowej". Układ antyskatingu "odciąga", sprężyną lub dźwignią z ciężarkiem, ramię gramofonu na "zewnątrz".

Pozdrawiam,
    GM
    s_z_a_m_a_n napisał:
    Grzegorz Markowski - nie potrzebne nam chyba wykłady na temat antiscatingu, żadna to nowość, ja też wiem o co chodzi, a opisałem to pokrętło może nie ściśle, bo byłem i jestem przekonany, że każdy wie o co chodzi...
    ALE ZNÓW NIE NA TEMAT!!!
    Ostatnio we wszystkich postach powtarza się to samo...

Bardzo przepraszam za moje niestosowne zachowanie. Więcej się ono nie powtórzy. Istotnie we WSZYSTKICH postach jest to samo i oczywiście masz rację, KAŻDY wie o co chodzi.

Pozdrawiam,
    GM
  • Poziom 14  
    Witam ponownie. to jakie rady macie dlamnie co mam zrobić wymienic zeby wszystko działało poprawnie. Proszę o rady i propozycje. Za wszystkie z góry dziekuję.