Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

budowanie kolumny rezonans wymiary itp

21 Wrz 2006 17:26 906 2
  • Poziom 25  
    witam. poprzedni mój post związany był z wstawieniem głośników tonsila do obudów jakie mi pozostały. Głośniki mimo oznaczeń 16/50 (poprzednie 16/25) nie zmieściły się, więc zbuduję sam nowe komlumy i tu pojawia się ważne pytanie. jeśli obudowa to sześcian o dużej wysokości ale mniejszej szerokości i głębokości, to czy istnieje jakiś wstępnie wyliczony stosunek (proporcje) wys do szer do głę? nie zamierzam robić niczego przesadnie dokładnego ale może istnieją takie proporcje co sprawia że absolutnej dowolności w wyznaczaniu sobie wymiarów nie ma. i jeszcze jedno. pamiętam z jakiegoś programu że np. przez taki sześcian przepuszcza się powietrze i on rezonansuje albo dźwięk z generatora i szuka się rezonansu. może są w internecie "gotowe" takie wymiary, proporcje, aby np. unikać rezonansu samej obudowy w pewnym zakresie? dzięki za pomoc.
  • Poziom 30  
    wymiary obudowy są dowlone pod indiwidualne wymagania stylistyczne. A co do rezonansu nie bedzie go jesli zbuduje się solidne paczki z odpowiednimi wzmocnieniami.
  • Poziom 25  
    wymiary kolumn nie są wcale takie dowolne. do tego czasu zrobiłem już kolumny, ale poznałem oprogramowanie do obliczania stosunku wys do szer do głęb jak i średnicy i długości tunelu BR. kolumny jakie wykonałem w pierwotnym założeniu 100x25x25 są kolumnami nieproporcjonalnymi. dla głośnika jaki posiadam i założeniu 100cm wys reszta to 61,8szer i 38,2głęb. natomiast właściwe proporcje to 55,7x34,4x21,3. oczywiście prawdą jest, że to tylko symulator komputerowy. pozdrawiam.