Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

budowanie kolumny rezonans wymiary itp

Wojtek 24 lata 21 Wrz 2006 17:26 849 2
  • #1 21 Wrz 2006 17:26
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

witam. poprzedni mój post związany był z wstawieniem głośników tonsila do obudów jakie mi pozostały. Głośniki mimo oznaczeń 16/50 (poprzednie 16/25) nie zmieściły się, więc zbuduję sam nowe komlumy i tu pojawia się ważne pytanie. jeśli obudowa to sześcian o dużej wysokości ale mniejszej szerokości i głębokości, to czy istnieje jakiś wstępnie wyliczony stosunek (proporcje) wys do szer do głę? nie zamierzam robić niczego przesadnie dokładnego ale może istnieją takie proporcje co sprawia że absolutnej dowolności w wyznaczaniu sobie wymiarów nie ma. i jeszcze jedno. pamiętam z jakiegoś programu że np. przez taki sześcian przepuszcza się powietrze i on rezonansuje albo dźwięk z generatora i szuka się rezonansu. może są w internecie "gotowe" takie wymiary, proporcje, aby np. unikać rezonansu samej obudowy w pewnym zakresie? dzięki za pomoc.

0 2
  • #2 21 Wrz 2006 18:37
    Gilotyn@
    Poziom 30  

wymiary obudowy są dowlone pod indiwidualne wymagania stylistyczne. A co do rezonansu nie bedzie go jesli zbuduje się solidne paczki z odpowiednimi wzmocnieniami.

0
  • #3 28 Wrz 2006 15:28
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

wymiary kolumn nie są wcale takie dowolne. do tego czasu zrobiłem już kolumny, ale poznałem oprogramowanie do obliczania stosunku wys do szer do głęb jak i średnicy i długości tunelu BR. kolumny jakie wykonałem w pierwotnym założeniu 100x25x25 są kolumnami nieproporcjonalnymi. dla głośnika jaki posiadam i założeniu 100cm wys reszta to 61,8szer i 38,2głęb. natomiast właściwe proporcje to 55,7x34,4x21,3. oczywiście prawdą jest, że to tylko symulator komputerowy. pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów