Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFA 1000 brak prania i wirowania

21 Wrz 2006 18:41 3120 11
  • Poziom 20  
    Witam.Problem jak w temacie, pralka działa jak chce, obecnie nie.
    Może postać dzień, tydzień i działa, wykona np: jedno pranie jest OK, wykona drugie pranie OK, a trzeciego już nie.Jak się zatnie to nic ją nie rusza, musi swoje odstać.
    Szczotki wymienione oryginalne.Proszę o radę.

Może ktoś wie skąd zdobyć schemat tej pralki.

Programator się przesuwa, ale silnik nie startuje.

Są niekiedy momenty, że bęben drgnie.

Może ktoś posiada schemat z tyrystorem TAG 9022=ESM 740.
  • Poziom 15  
    a sprawdz hydrostat może w nim tkwi wina albo jest zapchany zbiorniczek podciśnienia hydrostatu sprawdz to jak niepomorze bedziemy wspólnie myslec
  • Poziom 20  
    Hydrostat sprawdzałem jest dobry.Myślę, że to elektronika, ale pewności nie mam, brak schematu {nawet coś podobnego}.
    ]
  • Poziom 20  
    Witam.Sprawdz droznosc przewodu odprowadzjacego wode [zbiornik pompa]czasami jest z pileczka i cos wpadnie kolo pileczki.Sam mialem taki przypadek usterki jak twoj.Po oczyszczeniu wszystko ruszylo z praniem i wirowaniem lacznie.Powodzenia.:idea::idea::idea:
  • Specjalista AGD
    Wyczyść dokładnie komutator silnika .Szczotki muszą byc dotarte i dokładnie przylegać do komutatora.Jeżeli tego nie zrobileś to moga się zawieszać .Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Co do szczotek i komutatora to jest OK.Szczotki dotarte pracowały.Komutator też był czyszczony.
    A co do pompy to układu nie sprawdzałem dokładnie bo takiej potrzeby nie było, wodę wypompowywała i wypompowuje bardzo szybko, ale oczywiście sprawdzę to jutro.
  • Specjalista AGD
    Jak silnik stanie, to zewrzyj chwilę na module N i F. Jak ruszy, to uszkodzony moduł albo programator. Programator sprawdzasz zwierając np. 2B i 2T.
  • Poziom 20  
    Brak oznaczeń na module N i F na programatorze też nie ma 2B i 2T, może to inny typ?
  • Specjalista AGD
    Przepraszam, pomyliłem z inną pralką. O WFA1000 pierwszy raz słyszę.
  • Poziom 20  
    Programator w tej pralce jest Simensa, mozliwe , że i pralka ma z Simensem coś wspólnego
  • Specjalista AGD
    Tam programator jest zintegrowany z elektroniką. Może być jedno i drugie, ze wskazaniem na elektronikę.
  • Poziom 20  
    Przejrzałem strony niemieckie jest to pralka na pewno powiązana z Simensem
    , może któryś z kolegów ma schemat, głównie chodzi o elektronikę (tyrystor).
    Pozdrawiam.