Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar "kropla" PMG 865- nie obraca bębna

danielbela 21 Wrz 2006 18:36 1988 9
  • #1 21 Wrz 2006 18:36
    danielbela
    Poziom 10  

Mam pralkę Kropla i nie kręci w ogóle bębnem. Zrobiłem rozeznanie z innych topiców i doszedłem do tego że walnięty musi być kondesator poniewać jak przejdę na programatorze dwa skoki za pozycję 3 i "pomogę" bębnowi z kręceniem to zaczyna wirować.
    Moje pytanko jest następujące. Gdzie mogę znaleźć w pralce ten kondensator do wymiany (sam nie mogłem znaleźć a nie chcę za bardzo rozkręcać całej pralki bez potrzeby). Znalduje się on zaraz przy kablach zasilającycj przy silniku, na płytce programatora, a może jeszcze w innym miejscu.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Moderowany przez skryn:

Wiadomość wydzieliłem.

• #2 21 Wrz 2006 20:39
    313094
    Usunięty  
  • #3 21 Wrz 2006 22:11
    danielbela
    Poziom 10  

szypek72 napisał:
    Kondensator znajduje się po prawej stronie na dole pralki.

dzieki z samego rana wymienię i jakby co dam znać jak najszybciej

• #4 21 Wrz 2006 22:24
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Sprawdz programator czy nie jest wypalony.Jezeli jest to wymień na nowy.

• #5 22 Wrz 2006 07:14
    danielbela
    Poziom 10  

Kurcze.
    Niby jestem elektronikiem. Dokładnie wiem jak kondensator wygląda ale dalej znaleźć go nie mogę :|
    Wcześniej pralka była naprawiana przez pewnego gościa, ale poległ na sterowniku RMA 131 który ostatnio wymieniłem i nie wiem czy tego kondensatora nie odłączył.
    Byłbym bardzo wdzięczny za szczegółową informację (bardzo łopatologiczną) na temat położenia tego kondensatorka.

A co do programatora to wszystko na nim działa. Tzn. pobiera i wypuszcza wodę oraz przechodzi na kolejne pozycje bezproblemowo. Co najwyżej styki mogę sprawdzić ale raczej to nie to.

• Pomocny post
    #6 22 Wrz 2006 07:30
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Na dole do ramy jest przykręcony nakrętką M8 (w okolicy grzałki), często zakryty woreczkeim foliowym z doprowadzonymi dwoma przewodami.
    Sprawdź jeszcze naciąg paska klinowego.

• #7 22 Wrz 2006 09:20
    staszekf
    Poziom 32  

Żeby się do niego dostać musisz odkręcić ściankę tylno boczną i będziesz go widział tak jak napisał poprzednik.

• #8 22 Wrz 2006 09:28
    danielbela
    Poziom 10  

Paw_el napisał:
    Witam.
    Na dole do ramy jest przykręcony nakrętką M8 (w okolicy grzałki), często zakryty woreczkeim foliowym z doprowadzonymi dwoma przewodami.
    Sprawdź jeszcze naciąg paska klinowego.

Ok to tak.
    Na dole tak jak pisałeś do ramy jest przykręcona nakrętka m8, jednak nie ma nic do niej dokręcone. Obok znalazłem dwa wolne przewody czerwony i niebieski. Prawdopodobnie ten kto poprzednio próbował pralkę naprawić wykręcił żeby wymienić i najzwyczajniej zapomniał o nim później.
    Teraz mam taką prośbę. Wie ktoś jaki dokładnie tam trzeba wstawić kondensator? W któryms z topiców znalazłem, że chyba 22-24uF ale nie wiem dokładnie i wolę się upewnić (przy okazji na jakie napięcie).
    Dziękuję za pomoc
    ps. naciąg sprawdziłem, jest dobry

• #9 22 Wrz 2006 10:16
    staszekf
    Poziom 32  

Zazwyczaj 16µF napiecie przebicia 500V

• #10 22 Wrz 2006 16:40
    danielbela
    Poziom 10  

Ok. :D Wymieniłem kondensator i wszystko pięknie działa :D.
    Dziękuję wszystkim za bardzo szybką pomoc.
    Pozdrawiam i topic zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME