Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mondeo 1,8td sterowanie silniczkiem ssania

21 Sep 2006 22:07 7983 12
  • Level 12  
    witam wszystkich.
    czy ktoś mogłby mi powiedzieć jak sterowany jest silniczek ssania w mondeo 1,8td 1998r.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 24  
    Ze sterownika, piny 29 i 83.
  • Level 12  
    dzieki bardzo n ie było mnie troche czasu ale już wróciłem chciałbym wiedżieć skąd sterownik wie jakie dać obroty silniczkowi ewentualnie który czujnik tym steruje.
  • Level 14  
    chyba ktos tu nie wie jak sa sterowane obroty w mondeo TD !!!
    jaki sterwonik jest tam cos w rodzaju termostatu (taka sama zasada dzialania) owy element jest wkrecony ponizej termostatu z drugiej strony wystaje linka ktrora jest zamocowana do ciegna pompy jak silnik jets zimny linka pociaga za ciegno jak sie rozgrzeje linka sie wydluza i obroty spadaja do 950
  • User removed account  
  • Level 14  
    ponizej akumulatora jest modul tempomatu kolego ktory wystepowal w niktorych wersjach mondeo
  • User removed account  
  • Level 12  
    dziękuję za zainteresowanie tematem.
    oczywiście elektrit ma rację i ja też o tym wiem, nie wiem natomiast który czujnik podaje informacje do komputera o temperaturze silnika żeby zadać odpowiednie obroty.
    Dla wiadomości Didasowi podaję że jest to silnik krokowy umieszczony pod akumulatorem połączony linką z dżwignią w pompie wtryskowej zwany również serwem wolnych obrotów lub silniczkiem wspomagania wolnych obrotów.Były oczywiście opcje z termostatem woskowym o którym wspomniał Didas.
    Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem i czekam na dalsze sugestie.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Z tego co się orientuje to ECM to jest moduł sterujący.Co to jest PCM ?, czy to jest czujnik temp. ? jeśli tak to jakie ma mieć wartości.Czy jest możliwe żeby wykluczyć całkowicie ten silniczek a zamiast jego wstawić termowosk ? ponieważ jest znacznie tańszy(140zł) silniczek-400zł.
    martwi mnie to ponieważ zima się zbliża a bardzo nim narywa jak jest zimny(500-600obr) jak się nagrzeje jest 900.Sprawdziłem silniczek ma duży luz na trybkach i nie może pociągnąć za linkę elektrycznie jest sprawny ponieważ słychać że pracuje.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Zcałym szacunkiem ale posiadam taki schemat inie chodziło mi o to żeby się przegadywać tylko oaby uzyskać poradę.
    Pozdrawiam.mondeo 1,8td sterowanie silniczkiem ssaniamondeo 1,8td sterowanie silniczkiem ssania
    PS. jeszcze zdięcie:
  • Level 12  
    Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie problem rozwiązany ,kupiłem silniczek używany i wszystko gra. Temat zakończony.