Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firware HP DesignJet 430

22 Wrz 2006 07:17 1576 3
  • Poziom 11  
    Witam!!!

Mam w urzytkowaniu dwie takie drókarki wielkoformatowe HP DesignJet 430 ztym że jedna jest z 5lat starsza od drógiej i ta starsza zachowuje sie wolniej d;użej myśli przed wydrukowaniem i mam wrażenie że wolniej drukuje pozatym są nieraz problemy z uruchomieniem jej to znaczy dłużej sie uruchami ustawia sobie papier (może to wina jakiś czujników). Poruwnywane na tym samym kompie i na tych samych sterownikach. Dlatego pomyślałem że to może wina firmware może nowsze urządzenie ma coś wnim poprawione?? Czy ktoś zmieniał firmware w takiej drukarce i czy wogóle jest taka możliwość???? A może ma ktoś sposób na to żeby obcinała papier zaraz po wydruku????

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje Pozdrawiam.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Zmiana firmware wiąże się z zakupem kości (juz nie osiagalne w normalnej sprzedaży) , ale błędy które Pan opisał nie są powodem firmware'u ,
    koszt zrobienia tego ~500 zł (netto)
    jeżeli nie obcina po wydruku , jest prawdopodobnie wyłączona ta funkcja w ustawieniach , aby to sprawdzić ew.włączyć trzeba wydrukować arkusz z ustawieniami (wystarczy kartka A3) zakreślić odpowiednie kółko i włożyć ponownie do plotera , on to odczyta i się ustawi ,
    jeżeli tylko czasami nie odcina jest to wina w/w uszkodzenia
  • Poziom 11  
    papier obcina, pytałem czy niemożna by tego automatycznego obcinania przyśpieszyć? pozatym jest uszkodzona taśma łącząca wózek z kartridżem z resztą zastosowałem ominięcie przerwanej żyły przewodem.
    Widze że jest Pan z lublina a ja z płocka więc problem z odległością:( jakby pan mógł powiedzieć co moze być uszkodzone i gdzie to kupić.
  • Specjalista - kserokopiarki
    odlegość to żaden problem mamy umowę ze spedycją, przesyłka do mnie to tylko 50 zł , z powrotem to już mój problem