Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie dziala centralny zamek w VW Passat.

07 Lip 2003 13:47 3344 3
  • Poziom 16  
    Nie dziala centralny zamek w tylnych lewych drzwiach w VW Passat 2000r.
    Dziala natomiast podnoszenie szyby. Po podmianie zamka nadal nic. Podmienilem tez sterownik wraz z silnikem wycieraczek ale ten zaczal wariowac. W starym przy otwieraniu bylo slychac stuk przekaznika a przy zamykaniu nic. Moze ktos podpowie jak zlokalizowac usterke. Czy jest to moze wina sterownika? Jesli tak to czy wystarczy go podmienic czy jeszcze trzeba go zaprogramowac lub zaprogramowac komputer pokladowy tak aby go rozpoznawal ? O ile mi wiadomo to w nowych VW podnoszeniem szyb i zamkiem centralnym steruje komputer pokladowy ktory przesyla sygnal do sterownika w danych drzwiach za pomoca magistrali a tam nastepuje zdekodowanie sygnalu i wykonanie odpowiedniego polecenia. Czy usterki zamka tez rejestruje ? Jak dowiedziec sie czy komputer wysyla sygnal do tych drzwi ? Mam VWtool i interfejs ale jeszcze sie nim nie bawilem.
  • Poziom 15  
    czas najwyższy zacząć się bawić .....niedomagania spowodowane są najczęściej wilgocią jaka się zbiera pod nogami kierowcy.....i w związku z tym uszkodzeniami modułu lub instalacji komfortu
  • Poziom 16  
    No to juz wiesz ze interfejs i VWTool mam. Moze masz cos jeszcze do samochodow co mogloby mi sie przydac i na czym mozna zrobic dobry interes. Ale to tak nawiasem mowiac. Chcialbym raczej abys podpowiedzial mi co zrobic w takim przypadku jak opisalem wyzej. W elektryce czy elektronice samochodowej mam doswiadczenie pozyskane tylko z montazu alarmow i centralnych zamkow teraz chcialbym robic cos wiecej. Na codzien specjalizuje sie w radioodbiornikach samochodowych i komorach oraz radiostacjach jak rowniez CB radiach. Jesli znasz rynek motoryzacyjny moglbys podpowiedziec na czym mozna jeszcze zarobic i jaki masz sprzet i software do tego. jak widzisz staram sie wgryzc w ten rynek ale napotykam problemy z ktorymi nie moge sobie poradzic. Moze podpowiesz jak dziala centralny zamek w tym samochodzie i gdzie umieszczone sa jego elementy.
  • Poziom 15  
    interes można zrobić na broni (np. do Iraku) ,na prochach ,lub setce innych występków...a jeśli chodzi o ten konkretny przypadek.....hmmm..
    będzie trudno...
    -weż vag'a podejdz do auta...
    wejdz w kanał 46 lub tzw moduł komfortu i zobacz co go boli ,sprawdz jakie są błędy spróbuj je wykasować ,jeśli to nie pomoże spróbuj usunąć usterkę...użyj funkcji programu typu "wartości pomiarowe" i "wysterowanie urządzeń wykonawczych" i zobacz co dalej ;sprawdz instalację pod kątem zwarć (również zamoknięcia) lub przerw (zgnicie przewodu lub przełamanie np. przy zawiasie) i dodatkowo zobacz czy drzwi nie są zaryglowane -taki mały pstryczek z boku drzwi