Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat układu by dioda LED migała ??

DJiM 22 Wrz 2006 13:12 1512 5
  • #1 22 Wrz 2006 13:12
    DJiM
    Poziom 17  

WItam serdecznie poszukuje tak jak w temacie prosciutkiego układziku by mogła migac mi dioda LED np koloru białego lub niebieskiego. Serdecznie pozdrawiam :)

1 5
  • #4 26 Wrz 2006 08:03
    DJiM
    Poziom 17  

Potrzebowałem dlatego zeby zrobi tak : dioda czerwono-zielono zielona ma swiecic gdy jest moduł załaczony a gdy przechodzi na wyłaczony to ma migac na czerwono. Chciałem to w jednej diodzie niz montowac 2 bo nie było na to miejsca...

0
  • #5 26 Wrz 2006 09:20
    Oineh
    Poziom 20  

Może jkiś układ na Ne555. Napisz konkretnie o co Ci chodzi. Ew zajżyj do pedeefa NE555.

1
  • #6 26 Wrz 2006 16:33
    HMD
    Poziom 18  

czemu zescie sie czepili tego ukladu 555 :?: przeciez jest mase jeszcze innych mozliwosci od tranzystorow poprzez wzmacniacze oeracyjne i uklady cyfrowe a konczac na procesorkach :) uzyskanie przebiegu prostokatnego o malej wartosci pradu i napiecia nie jest problemem tylko wystarczy troszke checi aby poszukac :)

Miganie pojedynczego LEDa czy tez na przemienne dwoch bylo juz kilka krotnie poruszane tak wiec skozystaj z takiej fajnej funkcji, o ktorej na forum pomyslano jaka jest "szukaj" :) a znajdziesz rozne ukladziki.

0