Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer DEH-6700MP czy da się zamntować w Renault ??

OloWeb 22 Sep 2006 14:46 3545 9
    OloWeb
    Level 13  
    witam

posiadam radyjko wymienione w temacie Pioneer DEH-6700MP i samochodzik z fabrycznym radiem Renault Megane ze sterowaniem radia przy kierownicy czy da się jakoś podłączyć tego pionka do instalacji w Renault ??
    Ktoś próbował?? może są jakieś schematy ?? Pionek według kabli wychodzący z tyłu ma możliwość podłączenia sterowania dodatkowego oprócz fabrycznego pilota jednak czy z Renualt się zgra ??? jest jeszcze kwestia wyświetlacza RDS przy zegarku w aucie ale na tym mi nie zależy :).

Pozdr. i dziękuje za wszelką pomoc bo aktualnie Pioneer leży i się marnuje an półce a w autku jeździ fabryczny kasecia :(
    crazy_88
    Level 42  
    radio fabryczne jest podlaczone zapewne przez kostki iso wiec tylko wyciahnac stare radio i podlaczyc pioneera
    m2c
    Level 19  
    A jak nie to zawsze mozna zrobic/kupic przejsciowke na allegro.
    User removed account
    User removed account  
    OloWeb
    Level 13  
    norbert.s. wrote:
    radio podłączysz bez problemu,megane ma zwykłe iso złącza,trzeba kupić redukcję antenową z fajeczki na bolczyk a po wyjęciu fabrycznego radia trzeba włożyć w otwór po nim redukcję maskującą bo oryginalne ma inny kształt ,a co do sterowania z kierownicy to poczytaj te tematy: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic568160.html ; https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic332978.html]

z linków podanych przez norbert.s wynika że radio powinno mieć możliwość podłączenia zew. sterowania model DEH-P6700 posiada takowe ale nurtuje mnie pytanie czy wyjście z PIONEERÓW jak się maja do wtyczek w instalacji RENAULT czy ktoś takowe radio już montował w Renuwkach ??
    Nawigator
    Level 33  
    Bezporednio nie podłączysz sterowania bo nigdy żadne radio z żadnym autem nie pasuje, każdy robi po swojemu.
    A Renault też zamieszał i nic do niczego od razu nie pasuje.
    Poczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic587194.html
    Krótko mówiac potrzebny adapterek, drogi z obsługą wywietlacza lub 3x tańszy bez.
    Pozdr. N.
    OloWeb
    Level 13  
    oki dzięki czytałem link który co do drogiego już wiem jaki jednak wersja uborzsza :) tańsza z możliwością podłączenia samego sterowania bez obsługi wyświetlacza to jaki ???
    oglądałem te linki jednak z jęz. obcych jestem cienki możecie mi poradzić dać link do prostego adapterka aby działało sterowanie wraz z Pioneerem
    OloWeb
    Level 13  
    tak zorbiłem i otrzymałem konretną odp. adapter do Renault do Pionka samo sterowanie za 129zł + wysyłka

i to mi chodziło kwestią zostaje jeszcze jakie złącze mam w sterowaniu w kierownicy ale to spr. jak zdemontuje fabryczne radyjko
    Nawigator
    Level 33  
    Jak radio zdemontujesz to zobaczysz wtyki zasilania, głosnikowe i sterowania idące do modułu displaya w desce.
    Natomiast kabel od manetki sterowania może byc wpinany też do displaya i jego należy odszukać.
    Pozdr. N.