Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka PANASONIC DMR-EH50 - oprogramowanie

22 Sep 2006 15:26 3745 4
  • Level 1  
    witam
    mam pytanie, jest może jakieś nieoficjalne oprogramowanie do tej nagrywarki, chciałbym zwiększyć jej możliwości, bo myśle, że potrafi dużo więcej niż na oprogramowaniu se strony panasonica. słyszałem o pewnej stronie dla serwisantów z której można coś pobrać.. ma ktoś może jakieś rozleglejsze informacje na ten temat??
  • Level 11  
    Strony dla serwisantów nie widziałem, ale dotarłem do strony na której można zmówic kazdy schemat oraz instrukcje kodów serwisowych dla chyba kazdego urzadzenia. naprzykład kod serwisowy dla modeli Panasonika DMR to: kombinacja klawiszy rec , open/close oraz ch ^ trzymane jednoczesnie przez 5 sekund daje dostep do kodów serwisowych i sprawdzania sprzętu.
  • Level 17  
    Różne kombinacje klawiszy, mogą więcej narobić szkody jak pożytku. W każdej instrukcji serwisowej są podane procedury wejścia w tryb serwisowy a w nim różne ustawienia, resety oraz kody błędów występujących w sprzęcie. Odnośnie rozszerzeń możliwości w Panasonicu nie słyszałem i uważam je za plotki. Jedynie zmiana softu daje pewne, ograniczone możliwości ( np. grafika ). Nawet najlepszy soft nie spowoduje, że nagrywarka zacznie parzyć kawę.
  • Level 11  
    Pisząc swój post wcale nie miałem zamiaru namawiać do ingerencji w sprzęt w celu ulepszeń, raczej do odkrywania możliwości, które są zarezerwowane dla serwisu. Można poznać kody błędów, jeśli komuś zaczyna sprzęt szwankować. Jest tam wiele opcji z których można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o własnym sprzęcie. Oczywiście wchodząc w serwismode trzeba zapamiętać fabryczne ustawienia, aby nie narobic sobie bałaganu. A'propos balaganu, kombinacja klawiszy: stop, ch^ oraz open/close włącza tryb TEST Mode, a zna ktoś może sposób wyjścia z niego?
  • Level 11  
    Próbowałem wymienić w DMR-EH50 dysk który w nim siedzi, czyli Samsunga 80GB na Seagate 80 GB. Nie da rady. Po uruchomieniu podaje komunikat HDD NG. Swoją drogą jestem ciekaw, że w serwisówce podają procedurę wymiany dysku. Czyżby można było go wymienic jedynie na Samsunga czy jest to bez oprogramowania wogóle niemożliwe? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?