Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysyłanie poczty pod WINDOWS XP (Nie przechodzą duże listy)

07 Lip 2003 16:51 1690 10
  • Poziom 16  
    Witam

Mam problem tego typu że, przy próbie wysłania poczty która ma więcej niż około 100 znaków, pojawia się linijka wysyłania, a poźniej monit że serwer nie odpowiedział w ciągu 60 sekund, czy czekaj, czy zakończ, daje czekaj i dalej to samo.
    Przy waidomości poniżej około 100 znaków przechodzi bez problemu.
    Mam Windows XP i Outllook Expressa, a łaczę się z Internetem poprzez serwer na Win2000 i Neostradę.
    Może przyczyna leży po stronie serwera ?
  • Poziom 16  
    a gdzie jest zarejestrowana poczt (na jakim portalu jeżeli jest to darmowa)?
  • Poziom 16  
    Na onecie, próbowałem na swoim komputerze wysłać pocztę za pomoca www, ale mam komunikat, że przekroczono dopuszczalny limit objętości, lub za duży plik załącznika, a ja wpisałem zaledwie kilka słów, ale nie zależy to od serwera poczty, bo mam konto również na wp.pl i mam tu dokładnie to samo, coś dołancza się do poczty, albo na serwerze przez który łączę się z internetem ktoś włączył jakiś limit.
    Mam programantywirusowy z najnowszą szczepionką sprawdziłem cały komputer i nic.
  • Poziom 20  
    Ja też tak miałem na XP i musiałem zmienić w ustawieniach Outlooka czas odpowiedzi serwera. Chodziło tu o zabezpieczenia. Niepamiętam tylko dokladnie jak to się robi bo kumpel dyktował mi przez fon co mam robic :)
  • Poziom 16  
    Witam

Czas odpowiedzi mamm 1 min (60 sekund), raczej to niemożliwe, że by ten czas był za krótki, zwiększe go dzisiaj do 5 minut i zobaczę, ale wydaje mi się że to nie w tym szkopuł, przychylam się bardziej do błędów w protokole, lub mam jakiegoś trojana którego program antywirusowy nie wykrywa, może ktoś poda mi namiar na jakiś skaner trojanów ?
  • Poziom 16  
    A może trzeba zaznaczyć opcję żeby większe wiadomości były podzielone?
    Tak przynajmniej jest w W2000
  • Poziom 16  
    Witam

Nie chce nikogo urazić ,ale trzy dni temu i wcześniej wszystko działało OK, nie trzeba było zmieniać jakichkolwiek ustawień, dopiero trzy dni temu, takie dziwne objawy, tak więc jakiekolwiek ustawienia dzilenia wiadomości itp. napewno nie wchodzą w grę.
  • Poziom 16  
    Możliwe też może być, że w załączniku jest jakiś wirus lub jakieś nietypowe makro (*.doc). Można spróbować potraktować załącznik jakimś pakerem.
  • Poziom 28  
    Miałem ten sam problem u jednego pacjenta, sorry klienta :) Męczył się i on i ja przez trzy miesiące do całkowitego padu neta. I co sie okazało? Otóż wyszło to przy sprawdzaniu kabla (ale z innego powodu) że kabel jest uszkodzony. Po naprawie tego kabla dalej qpa... No to zamiana sieciówki - eureka - zaskoczyło po zmianie sieciówki. Spróbuj to samo u siebie.
  • Poziom 16  
    Witam

Sytuacja wyjaśniła się, chodziło o ustawienie MTU na 1492, wszystko działa bez zarzutu.