Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do tablicy LED ....

23 Wrz 2006 10:18 5159 6
  • Poziom 13  
    Witam
    Potrzebuje jakis danych do zbudowania sterownika do tablicy mozaikowej LED typ: TML 16 x 120M. Tablica produkcji: Pixel Bydgoszcz. Jezeli ktos mógłby pomoc to prosze o kontakt hamandoss(malpa)o2.pl lub odpowiedz na forum.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    rozebralem obudowe i ku mojemu zdziwieniu w srodku jest caly sterownik ;-) jest wejscie do kompa wiec tylko program potrzebny .... nawet wna ich stronie pisze ze mozna urzywac jako stacjonarna i sterowana z programu. tylko skad go wziasc i jaki to ma byc bo ja sie na tym nie znam .... oczywiscie jest tez 2 wejscie na sterownix pixel.

Dodano po 1 [minuty]:

acha i jezeli chodzi o sterowanie poprzez sterownik pixel to idzie tam 6 kabelków ;-)
  • Poziom 10  
    Tablice Pixel mają interfejs RS485 ale to chyba już zauważyłeś.Transmisja 4800 9-bit (dziewiąty bit jest bitem parzystości)
    Jeśli temat jeszcze Cię interesuje napisz na forum. W tym momencie nie mam przy sobie notatek więc nie chce pisac bzdur. Jest w protokole transmisji jeden problem , mianowicie sposób liczenia sumy kontrolnej.Prawdopodobnie jest to CRC16 . Bez rozgryzienia tego tematu tablica nie ruszy (!)
  • Poziom 43  
    Witam,
    znasz powiedzenie: "jak się ta, to się zrobi..."
    Choć pewne opracowania są tam strzeżone, to Serwisowi też się coś z informacji należy.
    Przyjedź do Firmy, to na pewno wrócisz bogatszy o pewien zasób wiedzy... :D

Natomiast temat sterowania (dynamicznego) takich matryc, to jest Tajemnica Poliszynela.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Tablice Pixel mają interfejs RS485 ale to chyba już zauważyłeś.Transmisja 4800 9-bit (dziewiąty bit jest bitem parzystości)
    Jeśli temat jeszcze Cię interesuje napisz na forum. W tym momencie nie mam przy sobie notatek więc nie chce pisac bzdur. Jest w protokole transmisji jeden problem , mianowicie sposób liczenia sumy kontrolnej.Prawdopodobnie jest to CRC16 . Bez rozgryzienia tego tematu tablica nie ruszy (!)
  • Poziom 13  
    nadal mnie to interesuje. Tablica mozna sterowac z komputera (lpt) oraz przez ten drugi sterownik. mi zalezy tylko przez lpt ;-)