Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa problem z podlaczeniem radia

przemkoo 23 Wrz 2006 10:51 4954 5
  • #1 23 Wrz 2006 10:51
    przemkoo
    Poziom 10  

Witma wymienilem radio w oplu corsie b kompakcik dziala ale nie odbiera mi fal rardiowych radio jest sprawne 100% prawdopodobnie trzeba jakos wzmocnic sygnal ale ja nie wiem co trzeba zmostkowac w kostce jso. podlaczylem zywkly kabel do radia i gralo a w samochodzie nie dziala
    Czy mogl by mi ktos pomodz
    jakis opisik albo schemat pozdrawiam

0 5
  • #2 23 Wrz 2006 11:15
    SlaweK
    Poziom 43  

Nic nie trzeba mostkować. Nie wiemy jakie radio zamontowałeś ale często w kostce ISO trzeba zamienić zasilania bo Ople mają je zamienione w stosunku to standardu. Ale niemal napewno nie jest to przyczyną braku odbioru a tylko źle działającej logiki zapłonu. W tym aucie antena nie ma wzmacniacza więc powinna odbierać. Po prostu masz uszkodzenie w antenie lub na jej złączach.

SławeK

0
  • #3 23 Wrz 2006 12:51
    Kalasz
    Poziom 15  

bardzo czesto w samochodach Opel ulegają uszkodzeniu złącza antenowe, warto zwrócić na to uwagę, jeżeli potwierdzi się, że końcówka antenowa od strony radia ma przerwę, warto przelutować nową.

0
  • #4 23 Wrz 2006 18:30
    damiasz
    Poziom 18  

wzmacniacz w corsie b moim zdaniem jest i zasilanie wzmacniacza antenowego jest połączone z napięciem załączającym wyświetlacz przy org.radiu ,sprawdż czy na 5 pinie złącza A masz 12 V z radia ,ale częściej tak jak pisał Kalasz uszkodzone zostaje złącze antenowe

0
  • #5 26 Wrz 2006 13:56
    przemkoo
    Poziom 10  

Czy mógłby mi ktoś podać opis 3 kostek iso w samochodzie opel corsa b

Dodano po 1 [minuty]:

na 5 pinie kostki iso jest podlaczony jakiś kabel ale nie mam wyjscia w radiu zeby go podlaczyc

0