Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cerberus WiFi ADSL Plus vs. BiPAC 7402W

Gustin 23 Wrz 2006 13:21 4167 9
  • #1 23 Wrz 2006 13:21
    Gustin
    Poziom 10  

Witam, kupiłem kilka dni temu router Pentagram Cerberus WiFi Adsl Plus, tutaj link:
    http://www.mmv.pl/produkty_new/szczegoly.php?id_grupy=10&grupa=pentagram_wlan_routery&id_produktu=11
    i na razie wszystko ładnie działa, jednak kierowany wrodzoną ciekawościa zacząłem szperać na nowym firmware no i nie mogłem nic znaleść, wysłałem maile do polskiego dystrubutora - bez odpowiedzi i do pentagrama - list nawet nie doszedł, konto nie istnieje (całkiem niepoważne !). No ale ok, gdzieś przypadkowo trafiłem na jakimś forum że ludzie biorą do cerberusów (tych starszych) firmware ze strony billion electronics. Przeszukując tą stronę (www.billion.com), trafiłem na router łudząco podobny w wyglądzie jak i funkcjonalności do mojego cerberusa http://www.billion.com/product/wireless/bipac7402w.htm. Do tego BiPAC-a jest nowszy firmware, który ma trochę więcej funkcji, np. bardziej rozudowany firewall i inne rzeczy. Poza tym interfejs użytkownika www cerberusa i bipaca jest bardzo podobny, wygląda to jakby cerberus był okrojonym klonem bipaca. Ktoś może wie coś na ten temat ? Jak również czy można wgrać firmware od bipaca do cerberusa ? Dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdrawiam.

0 9
  • #2 23 Wrz 2006 14:06
    PiotrDerf
    Poziom 17  

mam pytanie- po co chcesz wgrywać nowe firmware skoro wszystko jest ok?

0
  • #3 23 Wrz 2006 14:58
    Gustin
    Poziom 10  

Jak pisałem po to że firmware od BiPAC-a ma więcej funkcji np o wiele bardziej rozbudowany firewall i nie limitowany do 10 wpisów.

Pozdrawiam.

0
  • #4 23 Wrz 2006 18:41
    Rijssen
    Poziom 13  

Aktualizacje firmware możesz zrobic z panelu konfiguracyjnego routera, a co do wgrywania firmware od innego routera mimo tego, że wyglądaja podobnie nie jest najlepszym pomysłem. Nawet jeżeli uda się go wgrać router może już nie ruszyć.

0
  • #5 23 Wrz 2006 19:14
    Gustin
    Poziom 10  

No wydaje się że możesz mieć rację... Dokopałem się do info że AP w Bipacu jest zrobiony na Prism 3 a w Cerberusie na Ralinku. Co do nieruszenia to Pentagram zrobił możliwość "hard reset" routera bo nieudanej aktualizacji tak aby można było spróbować jeszcze raz (router przechodzi w jakiś tryb awaryjny z samym interfejsem do wgrania firmware), problem w tym, że nie wiem skąd ściągnąć mój aktualny firmware... więc raczej dam sobie spokój, przynajmniej na razie ;) Jednak to podobieństwo urządzeń na pewno nie jest przypadkowe i nie daje mi spokoju. :lol:

0
  • #7 23 Wrz 2006 22:57
    Gustin
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź. Ja też na początku jak czytałem opis to myślałem że się ściąga przez setup routera, ale okazało się, że przez WWW tylko się uploaduje nowy firmware do routera protokołem http jako plik, ale trzeba go ściągnąć oddzielnie.

0
  • #9 31 Gru 2008 11:26
    Eryk1000
    Poziom 17  

Witam nie wiem czy ktoś jeszcze jest zainteresowany ale dzisiaj wgrałem do cerberusa soft z Bipac 7300G. Jak na razie działa. Wygląda na to że wszystko jest bite w Chinach i pakowane w trochę inne obudowy i sprzedawane pod różnymi markami. Zmuszony byłem przez ciągłe zwieszanie się urządzenia, po takiej zawieszce pomagał tylko twardy reset urządzenia, to jest irytujące. Nie polecam firmware od MMV. Po ostatnim jaki mi przysłali router zawieszał się jeszcze częściej. Ogólnie gdybym miał jeszcze szanse kupić ponownie router to na pewno innej firmy. Zobaczymy co będzie z tym softem od Bipac, zadowolony bym był gdyby wytrzymał tydzień bez twardego resetu :D

0
  • #10 01 Cze 2009 23:18
    Eryk1000
    Poziom 17  

Chyba znalazłem sposób na tego Cerberusa i jego ciągłe zawieszanie się może nie jest idealny ale się sprawdza. Poczyniłem takie kroki gdyż pomoc serwisu nieskutkowała żadnymi pozytywnymi efektami.W sofcie od Billion jest opcja Watchdog. Po jej aktywacji router samoczynnie się restartuje odbywa się to raz na dzień w momencie restartu urządzeń TPsy. Dodam że router miał właśnie wtedy problemy i się zawieszał. Tak że po aktywacji tej opcji router samoczynnie się resetuje martwy czas to około 5minut kiedy router wykrywa stan martwy i robi soft reset. Nie wiem czy w oryginalnym sofcie jest taka opcja może ktoś coś napisze ja niestety już oryginalnego softu nie posiadam wgrałem ten który zamieszczam. Tak więc jeśli chcecie uruchomić watchdoga to wgrywacie nowy soft potem wpisujecie wpis http://192.168.1.100/tcwd.asp taki pod który macie dostęp do routera z dodatkiem tcwd.asp Klikacie tam okienko Enable i potem Apply. Od czasu aktywacji tej funkcji w końcu nie muszę odcinać zasilania żeby router ponownie działał. Poniżej firmware które mam wgrane.

0