Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b4 94 rok. silnik 1.8 90KM ABS. problem z LPG

23 Wrz 2006 16:47 2403 6
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich!!!
    od miesiąca mam założoną nową instalacje LPG. jak narazie to mam z nią same problemy chodzi o to że auto mi strasznie dużo pali. w czasie spokojnej jazdy nie po mieście spalił mi 14 l gazu. pojechałem do gazownika podłączył laptopa i powiedział ze wszystko jest ok. i ze on tu niewiele moze zrobić. mówił coś że ustawił 65 kroków attuatora a wcześniej było 95. niewiem czy to coś pomoże??? co sądzicie o tym problemie. gaz mam II generacji komputer BINGO M.
  • spec od auto-elektro
    sądzic mozna ze nie opłacało Ci sie zakładac gazu
    taniej wyjdzie jazda na benzynie

• Poziom 21  
    Dlaczego montarzysta gazu ustawiał silnik krokowy ręcznie?Jeżeli nie mógł ustawić z autoregulacji np.na skutek żle pracującej sondy to ustawienie silnika krokowego na 65 kroków dla silnika 1.8 uważam za zbyt niskie i może przynieść odwrotny skutek jeśli chodzi o zuzycie gazu przez ten samochód.Sprawdż sondę ewentualnie wymień na nową, poprawna emulacja sondy i autokalibracja.Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    sąda lambda jest napewno dobra tak mówił gazownik. na początku gazownik zrobił autoregulacje i było ustawione na 95 kroków - wtedy auto paliło mi 14 litrów. a teraz zrobił na 65 i niewiem czy będzie dobrze. może jakieś rady co zrobić żeby auto mniej paliło gazu - ja jeżdrze bardzo oszczędnie nie przekraczam 3,5 tysiąca obrotów. filtry mam nowe, świece i kable WN terz. prosze o rade.
  • Poziom 16  
    Najleprze spalanie jest przy 70 krokach i zalerzy od dobranego miksera
  • Poziom 16  
    a czy spalanie zależy tylko od ilości kroków czy jeszcze da się to czymś innym wyregulować?
  • Poziom 16  
    śrubą na reduktorze i analizator spalin