Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z instalacja router di-624

herr5 24 Sep 2006 11:58 2486 2
    herr5
    Level 10  
    moze ktos mi pomoc w instalacji roter di-624 air plusX treme G. Zakupilem go bez sterownikow i instrukcji.mam komputer stacjonarny i laptopa chcialem korzystac z polaczenia bezprzewodowego.nadmieniam ze korzystam z sieci kablowej,wiec musze obejsc zabezpieczenia sieci.chcialbym tez sprawdzic czy ten router jest sprawny.jesli ktos jest bardzo cierpliwy prosze o pomoc i opisanie tych czynnosci krok po kroku.jestem poczatkujacy w tej dziedzinie.zmusila mnie do tego choroba i jedynym zajeciem w domu to komputer i internet prosze o pomoc w tej dziedzinie.mirek
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sterowniki nie są do niczego potrzebne, instrukcja właściwie też (można ją ściagnać ze strony producenta).

Podpinasz komputer do jednego z portów LAN routera, ustawienia IP automatyczne.
    Otrzymasz IP, maskę, bramę, DNS.
    W przeglądarce wpisujesz IP bramy - powinna otworzyć się strona konfiguracyjna routera. Domyślny dane do logowania to admin, bez hasła.

Jeśli nie będzie działać to użyj przycisku reset.

Konfiguracja sprowadza się do ustawienia DHCP na porcie WAN i sklonowania MAC'a obecnie działającej karty sieciowej.

Można skorzystać z kreatora konfiguracji (setup wizard).
    herr5
    Level 10  
    podlaczylem.kablem (kros)i nadal nic mi sie nie wyswietla na ekranie.moze to wina kabla.

Dodano po 6 [minuty]:

jeszcze chcialem dodac ze kupilem laptopa w angli z systemem windows home edition.moze system nie pozwala automatycznie polaczyc sie z routerem.prosze o dokladny opis rozwiazania tego roblemu poniewaz jestem poczatkujacym w tym temacie z powazaniem mirek