Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tylko projektor. Wybór odbiornika. Najważniejszy jest sygnał

24 Wrz 2006 13:25 1088 1
  • Poziom 15  
    No cóż nie będe owijał w bawełnę na tym forum nie dowiecie się co wybrać bo każdy chwali swoje i jak juz coś kupi to nawet jak to będzie niewypał to i tak zawsze coś takiego znajdzie w tej kiszcze że będzie ją wychwalał pod niebiosa. Prawda jest brutalna , obraz ze zwykłej anteny dobrze idzie tylko na telewizorze 50Hz ( zajmuje sie montażem anten tv i tv sat ) Wiele razy ( w większości) spotkałem sie z tym , że mimo moich rad odnośnie zakupu telewizora i tak poszli za reklamą , jaki był efekt tego , no cóz płacz przed telewizorem bo stary telewizor to tak jakoś miał wyrażniejszy obraz bez takiego ziarna i jakoś tak wszystko się nie zlewało. I co można powiedzieć 100Hz jest bardzo dobre do sygnału z DVD i z TV SAT ale 50 Hz też dobrze sobie z tym radzi. Ja mam 50 Hz LG i pomimo kilku drobnych wad obraz jest brdzo dobrej jakości. Filmy i koncerty oglądam korzystając z projektora tv i dużego ekranu o wymiarach 2,5 m na jakieś 3,5m. I jak na razie nie widzę konkurencji dla takiego rozwiązania .Obraz z projektora jest bardzo dobrej jakośći
    ( zależy od kopii) i można poczuć sie jak w kinie.NO cóż jest jedna wada tego systemu , trzeba mieć warunki w domu na coś takiego , ale jeśli się je ma to jest to najtańsza namiastka kina i wierzcie mi mozna sie zarazic takim oglądaniem i wtedy naprawdę można mieć dylemat co wybrać.
    Taki sprzę t raczej nie nadaje sie do normalnego oglądania tv. Pamiętajcie przy wyborze odbiornika najważniejszy jest sygnał jaki będzie podłączony do odbiornika i z czego częsciej będzie sie korzystać.
    Nie kupujcie odbiornika na wyrost tzn z myślą wykorzystanie go w przyszłości do różnych nowinek bo możecie się przejechać . Pozdrawiam wszystkich wątpiących i stojących przed wyborem
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 25  
    Witam.... i nie zgadzam sie. Uzywalem przez kilka lat telewizory 100 Hz, dwa modele Philipsa z gornej polki i jeden Sony, tez raczej lepszy model. Obraz jest doskonaly, o wiele lepszy niz LCD. Faktem jest ze telewizory 100 Hz NoName lub tanich firm jak SEG lub Orion to wyrzucone pieniadze.
    Co do duzego ekranu, testowalem projektory, niestety obraz jest zbyt ciemny, a cena nowel lampy, ktora nalezy wymieniac co 2-3 lata, powalajaca. Dlatego zdecydowalem sie na telewizor z tylna projekcja. 42 cale, doskonaly obraz nawet w sloneczny dzien, telewizor firmy Sony... Dodatkowa zaleta, to fakt iz ze wzgledu na brak maski obraz pozbawiony jest pikseli.
    Pozdrawiam