Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwarcie w układzie. Gałąź świateł stopu. Daihatsu Charade.

24 Wrz 2006 13:40 1343 8
 • Poziom 27  
  Witak wszystkich, otóz mam Daihatsu Charade 1992 rok, cały czas działała bez awaryjnie, ale od tygodnia mam zrwarcie na gałęzi od świateł stopu. po włożeniu strzela bezpiecznik. rozkręciłem światła stopu, żaróweczkę od drzwi i nic. nie działa żaróko od drzwi, zegar no i światła stopu. Gdzie mogę szukać usterki? ma ktoś jakiś pomysł? pobrałem schemat instalacji ale, nie wiem jak dochodzą prezwody od bezpiecznika do pedała stopu.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Może sama żarówka daje zwarcie - powykręcaj żarówki i sprawdź.

  Pozdrawiam[/youtube]
 • Poziom 27  
  powykręcałm i poodłączałem kostki od świateł
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  który nr. bezpiecznika strzela
 • Poziom 27  
  numeru nie podam ale ten od Stopów pierszy od prawej w małej skrzynce
 • Pomocny post
  Poziom 1  
  Witam.
  Chciałbym się dowiedzieć skąd pobrałeś schemat instalacji do Daihatsu. Mam ten sam problem z elektryką w tym autku :)
  Proszę.... POMOCY
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Nie znam dokładnie instalacji twojego autka,ale napewno na bezpieczniku od świateł stopu są jeszcze inne odbiorniki(piszesz coś o żarówce od drzwi i o zegarze.Sprawdz czy z tego bezpiecznika nie jest jeszcze coś zasilane(światła cofania,kierunkowskazy,zapalniczka).Musisz poodłączac wszystkie te odbiorniki na kostkach łączeniowych.Jeżeli wszystkie odbiorniki są poodpinane,a bezpiecznik leci dalej,to sprawa jest trudniejsza,ponieważ będziesz musiał szukać zwarcia do masy samych przewodów.Instalacje są najczęściej robione w ten sposób,że z bezpiecznika lecą np. 2 lub 3 przewody do poszczególnych odbiorników.Należy te przewody powypinać pojedynczo z bezpiecznika jak i odbiornika i mierzyć po kolei.Niektóre odbiorniki mogą byc również zasilane z innego odbiornika - np.z bezpiecznika przewód leci do zapalniczki,a od zapalniczki leci do włącznika świateł stopu,a od włącznika świateł stopu do np. włącznika świateł cofania.Skoro masz schemacik,to powinieneś sobie poradzić.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Podłącz sobie żarówkę tak z 60W 12V zamiast bezpiecznika, będzie świeciła i odłączaj odbiorniki lub gałęzie istalacji całe wiązki, jak zgaśnie żarówka to szukaj w tym co odłączyłeś.