Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 98 - dysk nie podzielony na partycje instal. win xp

24 Wrz 2006 14:59 1111 4
  • Poziom 12  
    Witam! Mam pytanko? Mam zainstalowany Windows 98 ,dysk nie jest podzielony na patrycje ,i chcę zainstalowac Windows xp na tym samym dysku ! Jest tam fat 32 !Instalowac normalnie ,czy trzeba coś przestawic żeby się nie "gryzły"Dzięki za pomoc!PZDR
  • Poziom 35  
    Będą się gryzły na tej samej partycji.
    Szczególnie katalog program files który będzie wspólny dla obu systemów.
    Najlepiej podzielić dysk na partycję za pomocą partition magika (można podzielić bez utraty danych) a na drugiej partycji zainstaluj xp.
  • Poziom 15  
    na tym samej partycji to raczej odpada. Musisz ją podzielić na 2. W innym przypadku pliki będą zamienione lub system nie będzie w pewni sprawny. Jeśli chcesz wydzielić na XP troche miejsca to radze 3-4GB. Możesz to zrobic płatnym programem, Partition Magik lub darmowym, dowolna instalacja linuxa ja polecam SuSE lub Meandrive

Dodano po 54 [sekundy]:

Ehh.. za późno :)
  • Poziom 12  
    Witam,

Jeśli zainstalujesz system XP bez dzielenia dysku na partycje, to ten system "tak jakby" zastąpi Wina98. Ja tak zrobiłem kilka lat temu, oto wyniki: wygląd całego systemu, okno ładowania systemu i okno powitania oraz pulpit i okna zmieniły się na styl XP, a po systemie 98 zostały tylko śmieci w katalogu windows i wspólny program files. Jak z innymi funkcjami to niewiem, nawet nie sprawdzałem tylko zaraz formatowałem dysk. Osobiście polecam podzielić dysk. O FAT32 się nie martw oba systemy pod nim działają.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Dzięki za rady ! Czyli trzeba podzielic na patrycję ,i da się to zrobic bez utraty danych i formatowania!