Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radio vw - ktora to pamiec z kodem?? [UDALO SIE ROZKODOWAC;]

sliver1 24 Sep 2006 16:08 4956 3
    sliver1
    Level 22  
    wlasnie zabralem sie za rozkodowanie radia z vw golfa - alpha 4 philips. rozkrecilem radyiko ale nie wiem w ktorej kosci miesci sie informacja z kodem - sa dwie z osmioma nozkami - 1 i 2 na rysunku.
    oznaczenia:
    1: TLC5491P
    2: L4904A 93A540
    Ktora trzeba wylutowac aby sczytac kod??
    TONI_2003
    Moderator
    Witam!
    Trochę samodzielności kolego pod tym linkiem wpisz sobie jakie szukasz układy po czym poczytaj sobie dane aplikacji :
    http://www.datasheet4u.com/search.php
    Powodzenia !
    Proszę poprawić swój post!
    sliver1
    Level 22  
    ok - juz znalazlem - pamiec byla po drugiej stronie plytki obok procesora. ale pojawil sie nastepny problem bo to jakas nietypowa kosc o oznaczeniu "24c026". chcialby jej zawartosc zczytac programem ICprog ale na liscie nie ma takiej pamieci. sa tylko z koncowkami: 01,02,04,08,16,32,64,128,256 i 512. ktora bedzie najbardziej pokrewna??
    sliver1
    Level 22  
    Problem udalo mi sie rozwiazac - radyiko jest rozkodowane wiec temat zamykam. Ponizej kilka wskazowek dla osob z podobnym klopotem.

1. do radia vw alpha wyprodukowanego przez philipsa nie da sie wygenerowac kodu po numerze seryjnym. trzeba wyciagac go z pamieci;
    2. pamiec znajduje sie obok procesora, na spodniej czesci plytki drukowanej. u mnie byla to kosc 24c026 ale moga byc inne;
    3. 24c026 to to samo co 24c02;
    4. mialem problem ze zczytaniem zawartosci pamieci za pomoca prostego programatora, ktorego schemat znalazlem oczywiscie na elektrodzie(rezystor, zenerka, czerwona dioda) i soft ICprog105D - mimo poprawnej konfiguracji soft nie widzial pamieci pod XPpro. Gdy podlaczylem wszystko pod starego kompa(PII 266MHz z Win98) operacja przebiegla bezproblemowo.

To by bylo na tyle. Jak ktos bedzie mial jakies pytania to piscie na priv. Pzdr.