Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tzreszczenie niskotonowca

24 Wrz 2006 16:15 666 7
  • Poziom 15  
    witam, w poprzednim temacie wspomniałem, że niskotonowy coś im popierduje np. przy mowie ludziej,wsadzenie kartki papieru do cewki o dziwo chwilowo załatwiało problem, załączam zdjecie poniżej, gdyż myślę, że może to być coś wspólnego z wyglądem cewki
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam. Z opisu wynika iż cewka głośnika ociera o szczelinę. Eksperymenty z kartką papieru nic nie wniosą. Jeżeli głośnik jest tego wart, proponuję przewinięcie, jeżeli nie- kupno nowego. Pozdrawiam,M.
  • Poziom 28  
    A ja bym zaproponował zmiane dolnego zawieszenia na nowe i dobre wycentrowanie.Pewnie stało Ci sie tak podczas glosnego sluchania jak karakas walił o nabiegunnik.
  • Poziom 15  
    edyta-wyymieniałem zawieszenie i membrane w głośniku-
    i zauważyłem, że ja wyciągnę membranę, to nie pierdzi, za to jak wsunę(podczas grania) to pierdzi, czy możliwe jest poprostu zbyt bliskie zamontowanie amora?
    --

głośnik to tonsil gdn 20/40,8

a to pofałdowanie na cewce(zdjęcie) nie ma z tym nic wspólnego?

a z kartką papieru miałem to na myśli, że jak ją tam wsadziłem na 20sek, to później przez parę minut grało normalnie

dodam jeszcze, że nic nie ociera(przynajmniej ja tego nei wyczuwam
  • Poziom 28  
    Musisz miec jakies paprochy w szczelinie.A ktore zawieszenie wymieniałeś??Gorne czy dolne??Przeczytaj temat o regeneracji glosnikow i o centrowaniu cewki.
  • Poziom 24  
    Wejper napisał:
    a to pofałdowanie na cewce(zdjęcie) nie ma z tym nic wspólnego?
    a z kartką papieru miałem to na myśli, że jak ją tam wsadziłem na 20sek, to później przez parę minut grało normalnie

Ma duzo wspolnego bo dlatego obciera , a dlaczego ona jest taka pofałdowana ?
    A grało przez pare minut normalnie bo ta kartką na chwile odkształciłeś cewke
  • Poziom 15  
    nie mam pojęcia dlaczego, pewnie przez wiek już

czyli na bank od pofałdowania??

a gdyby to spróbować jakoś termicznie odkształcić spowrotem?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Jesli dobrze zrozumiałem to wsadziłes tą kartke w szczeline ? jesli tak to on dlatego grał dobrze bo sie te pofałdowania na chwilke zmniejszyły i pierdzenie jest raczej winą tych pofałdowań , lepiej wymień cewke na nową bo z tej ciezko bedzie cos zrobić . Ale sprobować mozesz , włoz tam na noc jakąs tekturke i zobacz ile bedzie jutro grał.