Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym sie różni szeroko pasmowy głośnik od średnio tonowego?

24 Wrz 2006 18:07 1568 11
  • Poziom 10  
    Witam otóż moje pytanie brzmi tak czym sie różni szeroko pasmowy głośnik od średnio tonowego . który zagra głośniej ?
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!
    Nie popełniaj wpisanym poście błędów post poprawiłem pierwszy i ostatni raz!
    ... nie krzycz , nie używaj Caps Locka !

• Pomocny post
    Poziom 32  
    sredniotonowy jak nazwa wskazuje przenosi srednie tony, np tonsilowskie gdm potrafily przeniesc 500Hz-10kHz,w kolumnie chodzily przez filtry odcinajace czestotliwosci ponizej i powyzej, szerokopasnowe zas przenosza i nizszy od srednich bas i wyzszy sopran, ale cos za cos , nie ma jednego glosnika ktory w jednakowym stopniu odtworzy cale widmo, tak wiec tzw.szerokopasmowe byly stosowane do tv i mialy pasmo jak pamietam 100Hz-13kHz np.gd16-10/4
    maialy za to znacznie mniejsze moce niz sredniotonowe przystosowane do pracy w zestawie z nisko- i wysokotonowym
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jeśli są tej samej mocy , to powinny grać tak samo, z jednym szczegółem : średniotonowego nie da się słuchać dłużej niż pięć minut. Generalnie twoje pytanie nie pasuje do całej problematyki. Poczytaj trochę o głośnikach szeroko pasmowych, a potem średniotonowych, przyjrzyj się ich konstukcji i uwarunkowaniom co do komory, sprawa zwrotnicy przy średniotonówce( przy tym drugim niekoniecznie), a sam dojdziesz co jest nie tak. Pozdr.
  • Poziom 10  
    planuje zakupić szerokopasmowy głośnik BEYMA -
    gł. szeroko-pasmowy
    - 15" - 37,5 cm
    - moc znamionowa 200W
    - 100 db
    - 8ohm
    i jak z tymi db czy ro duza ruznica te 100db niz np 96 ??
    ktury głośnik by zagrął głośniej sredniotonowy czy szeroko pasmowy pod takim samym wzmacniaczem i takiej samej mocy . czy szeroko pasmowy i srednio mniejwięcej zagrają podobnie ?? zalezy mi na głośności ??
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    nie rozumiesz chyba istoty rzeczy. zeby sluchac sredniotonowego-trzeba go uzupelnic jeszcze o nisko i wysokotonowy! sam sredniotonowy nic ci nie da, przy takim wyborze - zawsze szerokopasmowy, ale moze podaj parametry czestotliwosciowe tego glosnika,zeby ocenic czy jest rzeczywiscie szerokopasmowy....
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Najlepiej to napisz do czego potrzebny ci ten głosniki jak chcesz go wykorzystać, a napewno znajdzie sie kilka osób które ci doradzą.
    W tej chwili twój temat nies niesprecyzowany i nikt nie wie za bardzo o coc i chodzi wiec wez go uzupełnij.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    MAM dwa FORTE 101s karzdy przerobiony na 1 wejscie 4ohm 120rms czyli wychodzi mi 2x120rms palnuje dokupić do nich te 2 beyma (ich dane podawałem powyrzej)czy to zagrało by przyzwoicie chodzi mi zeby grały te głośniki głośno .w tej chwili gram na gd30\50 eltronowskich i niemoge wykorzystac max mocy wzmazniaczów więc zakupuje te beyma .i zastanawiam sie czy zagrają podobnie do tych gd30\50 napeno głośniej zagrają niz te gd30\50 ale czy jak by miały te gd30\50 taką samą moc jak beyma. kture zagrały by głośniej????????
  • Poziom 10  
    pytałem sie fachowca i powiedział mi ze szerokopasmowy morze zagrac głośniej niz sredniotonowy .
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    100dB zagra (w uproszczeniu) ponad dwa razy głośniej niż 96dB przy tej samej mocy. to czy głośnik jest szerokopasmowy czy średniotonowy nie ma z głośnością żadnego bezpośredniego związku. głośników średniotonowych zazwyczaj nie powinno się używać samodzielnie bez filtra górnoprzepustowego bo basy mogą je uszkodzić, poza tym ich moc podawana jest ( zazwyczaj) w odniesieniu do mocy zestawu w którym mogą być używane, a nie solo. najlepiej poczytaj sobie o głośnikach zanim zaczniesz je kupować. poza tym może się okazać , że taniej będzie kupić gotowe kolumny, niż robić je od zera, zwłaszcza, że nie masz o tym żadnej wiedzy.
  • Poziom 10  
    ten głośnik Beyma ma 12000hz
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Audio