Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

płyta główna GIGABYTE GA-M55plus-S3G a windows 98/ME

25 Wrz 2006 11:30 1421 10
  • Poziom 17  
    Czy ma ktoś wiedze na temat instalacji windows 98 na kompie z tą płytą? słyszałem że nie ma żednych sterowników pod tą winde. czy wogule da sie zainstalować ? chodzi mi tylko o to żeby odpalił system, nie musi być zadnej muzyki itp. Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sam system odpali.
    Tylko bez sterowników może być problem np. z wydajności dostępu do dysku.
  • Poziom 15  
    Witam,
    marne szanse na odpalenie 98 widzę na tej płycie. 10 strona manuala wspierane systemy operacyjne 2000/XP. Ani słowa o 98 więc prawdopodobnie sterowników nie znajdziesz.
    Wydaje mi się żadna płyta z podstawką pod AM2 już nie ruszy z Windowsem 98 (nie chodzi o sam procesor a PCI-E i chipset).
  • Poziom 13  
    Proponowalbym zainstalowac Winde XP, a jesli chcesz skorzystac ze srodowiska win98 to proponowalbym poszukac emulatora, nazwy dokladnie nie pamietam.
  • Poziom 17  
    wiec jeśli chodzi o wydajność, to mam ją gdzieś, bo potrzebuje tego 98 tylko do 2 programów które nie chodzą pod XP. Całą reszte będe robil w XP.
    Sterowniki tez mnie nie interesują, grafika może być w 16 kolorach byle tylko ruszył system.
    Programy jakie chce pod tym odpalać służą do obsługi programatorów pamięci EEPROM, korzystają z portu LPT.

Czy jest ktoś w stanie sprawdzić ten problem w rzeczywistości?
  • Spec od komputerów
    Próbowałeś uruchamiać te problemy pod XP w trybie zgodności z Win98 ?
  • Poziom 17  
    tak, ale nie ma komunikacji z programatorem
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Spróbuj posłużyć się programem userport. Najprawdopodobniej program obsługi programatora próbuje operować bezpośrednio na rejestrach portu równoległego do czego nie dopuszcza Windows XP.
  • Spec od komputerów
    Na Hiren'sBootCD 8.4 jest MiniWin98 uruchamiany z płyty w RamDysku.Może pod nim zdołasz uruchomić te programy ?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    mack23 napisał:
    Czy ma ktoś wiedze na temat instalacji windows 98 na kompie z tą płytą? słyszałem że nie ma żednych sterowników pod tą winde. czy wogule da sie zainstalować ? chodzi mi tylko o to żeby odpalił system, nie musi być zadnej muzyki itp. Pozdrawiam

Wypróbuj opcję instalacji z pliku setupcor.exe
    Wpisz setupcor.exe /is/iq
    Nie sprawdzałem tej opcji , bo nie potrzebowałem instalować Win98 dla siebie . Działam tylko na XP .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Wypróbuj opcję instalacji z pliku setupcor.exe
    Wpisz setupcor.exe /is/iq

Niestety nie moge tego teraz sprawdzić, bo nie kupilem jeszcze tej płyty. Dlatego właśnie prosze o opinie ludzi którzy mają podobne płyty.

PS: sprawdzałem i kolega hik miał racje: nie znalazłem płyty pod AM2 która miała by drivery pod win98

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

program userport pomógł dzięki za pomoc. Może rzeczywiście win98 juz do niczego sie nie przydaje ;). Pozdrawiam