Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siesta 3 uszkodzony trafopowielacz

03 Gru 2001 01:42 2678 5
  • Poziom 11  
    Uszkodzony był trafopowielacz. Po wymianie, obraz był troszkę za wąski podkręcanie nic nie dawało,działało ale regulacja była poza zakresem ale po chwili padł tranzystor lini S2055 oraz trafopowielacz. Znowu wymieniłem trafo, tranzystor oraz kondesatory ceramiczne spradziłem nap. i wszystko ok. Po uruchomieniu chodził, ale był dużo za szeroki i regulacja potencjometrem nic nie dawała. Nic nie widać było, że coś się dzieje. Minął dzień i teraz po włączeniu nic nie widać tylko pozioma (różowa) kreska na samej górze ekranu. Po podkręceniu na trafie jasności widać gdzieś w tle obraz ale jest niewyraźny i przyciemniały i ma lekko zabarwienie czerwone. Mam dość tego padła. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Dzięki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pion poleciał w wyniku uszkodzenia stopnia H.
    A odchylanie poziome - sprawdź cewki, chociaż to mało prawdopodobne.
  • Poziom 11  
    źle się wyraziłem. Po pierwszym włączeniu była u góry ta kreska obraz był ciemny, tylko tą kreskę było widać,odchylanie cały czas jest.Po podkręceniu screen na trafie kreska nadal jest,a obraz jest taki jak opisałem powyżej
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Masz składową stałą na cewkach V i dlatego jest raster przesunięty.
  • Poziom 11  
    Znalazłem. Przyczyną usterki okazał się zimny lut schowany pod kabelkiem na płytce kineskopowej. Przypadkiem kiedy ją zdejmowałem, kabelek się odchylił i go dojrzałem. Po przelutowaniu wszystko jest ok. Dzięki za pomoc