Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

behringer PMH 1000 szukam instrukcji w l.polskim

25 Wrz 2006 14:50 4097 26
  • Poziom 16  
    Cześć
    Bardzo pilnie poszukuję instrukcji w j. polskim do powermixera pmh 1000.
  • Poziom 32  
    romcyś napisał:
    Cześć
    Bardzo pilnie poszukuję instrukcji w j. polskim do powermixera pmh 1000.

Ta firma ma wszystkie instrukcje w pdf-ach na stronce. Jeśli nie możesz tam znaleść polskiej wersji, to znaczy że jej po prostu nie stworzono. Inna rzecz, że to chyba niepotrzebne. Napisz czego nie rozumiesz z angielskiego opisu to wyjaśnimy. Ewentualnie przeczytaj 2-3 instrukcje mikserów do których są polskie wiersje i to tez pewnie rozwieje twoje wątpliwości.
  • Poziom 16  
    cześć
    podobno jest możliwość subwofera przez wejście insert które posiada ten Pm , ale jak to zrobić to nie mam najmniejszego pojęcia. zobacz mój post "powermixer behringer pmh 1000 jak i jakie podłączyc kolumny". Poprostu bardzo chciałbym maksymalnie wykorzystać ten PM dla swojej kapeli. Może zastosować kolumny 4 ohm o mocy 300 watt rms ale żeby był i bas i środek i góra, lub góra i oddzielnie sub.
    pozdrawiam
    romcyś
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    romcyś napisał:
    cześć
    podobno jest możliwość subwofera przez wejście insert które posiada ten Pm , ale jak to zrobić to nie mam najmniejszego pojęcia. zobacz mój post "powermixer behringer pmh 1000 jak i jakie podłączyc kolumny"

Heh, jak byś przydzielał punkty za pomocne odpowiedzi to byś wiedział, że to ja ci tam odpisywałem ;)

No a takiej "wiedzy" nie znajdziesz akurat w instrukcji. łopatologicznie:
    - dwa kable "fork" wpinasz w inserty PA powermiksera
    - wyjścia tych kabli wpinasz do crossovera
    - wyjście HF crossovera wpinasz do wejsciowych wtyczek kabli "fork"
    - do wyjścia wzmacniacza powermiksera wpinasz "górki"
    - wyjście "LF" crossovera łączysz ze końcówką mocy subwoofera
    - wyjscie końcówki mocy subwoofera łączysz oczywiście z subem :)

Kabel "fork" to taki, kóry ma z jednej strony wtyk "stereo" (i tego wpinasz do gniazda "insert" miksera) a z drugiej strony ma dwa wtyki "mono" - wejściowy i wyjściowy

W sumie potrzebujesz:
    - dwa kable fork
    - crossover
    - wzmacniacz
    - subwoofer (lub subwofery)

Jeśli będziesz miał tylko 1 paczkę na "dole" to crossover musi mieć jescze funkcję mono.
  • Poziom 16  
    Dzięki
    powiedz jaki crossover , jaka końcówka lub wzmacniacz byłby najlepszy do tego PM oraz jakiej mocy najlepsze będa klumny ( subbasowe).
    pozdrawiam
    romcyś
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Hi w nastepnym poscie,
    jedyna bolaczka tego rozwiazania to to ze sygnal nie bedzie symetryczny, ale prawde powiedziawszy jeszcze nie probowalem takiego rozwiazania i nie mam pojecia czy beda przez to jakies skutki uboczne (moze) oprocz slabszego poziomu sygnalu ???. Nastepna rzecz to uzywajac standardowych kabli musi kolega znalezc crossover ktory ma wejscia i wyjscia nie symetryczne na wtyk "palcowy" 6,3 mm . Czyli raczej kable bedzie musial "strugac" sam na wtyki typu XLR ( sa takie orginalne - gotowe- kable ? ) .
    Wszystko zalezy ile masz na to pieniedzy. Jesli malo to crossover Behringera 2310, lub lepiej Phonic ( chyba ?! ) 2333. Koncowka T-AMP lepiej LD Systems. Sub w zaleznosci od potrzebnej mocy i pieniedzy. Chcesz kupic gotowy czy budowac sam. W gore oczywiscie droga jest otwarta.
    Pozdrowienia.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    aca napisał:
    Hi w nastepnym poscie,
    jedyna bolaczka tego rozwiazania to to ze sygnal nie bedzie symetryczny, ale prawde powiedziawszy jeszcze nie probowalem takiego rozwiazania i nie mam pojecia czy beda przez to jakies skutki uboczne (moze) oprocz slabszego poziomu sygnalu ???. Nastepna rzecz to uzywajac standardowych kabli musi kolega znalezc crossover ktory ma wejscia i wyjscia nie symetryczne na wtyk "palcowy" 6,3 mm . Czyli raczej kable bedzie musial "strugac" sam na wtyki typu XLR ( sa takie orginalne - gotowe- kable ? ) .
    Wszystko zalezy ile masz na to pieniedzy. Jesli malo to crossover Behringera 2310, lub lepiej Phonic ( chyba ?! ) 2333. Koncowka T-AMP lepiej LD Systems. Sub w zaleznosci od potrzebnej mocy i pieniedzy. Chcesz kupic gotowy czy budowac sam. W gore oczywiscie droga jest otwarta.
    Pozdrowienia.

Połaczenia mikser - crossover będa krótkie a poziom sygnału jest liniowy więc problemów być nie powinno. Nawet jeśli wzmacniacz subwoofera będzie dalej (albo będzie on aktywny) to połaczenie zwrotnica - wzmacniacz suba może już być zrobione symetrycznie. Takie kable trzeba oczywiscie sobie zrobić lub zamówić do zrobienia w dobrym sklepie.
  • Poziom 16  
    witam
    dzięki za wszystkie informacje , ale po zastanowieniu się nad tym wszystkim , powoli dochodzę do wniosku że najlepiej będzie jak kupię końcówke mocy ( np.2*300 watt rms 8 ohm) , mixer oraz dwie kolumy szerokopasmowe, a już posiadany sprzęt sprzedam - tylko za ile ? .
    Ale - no własnie - czy to będzie brzmiało jak ja chcę ? przecież mam głośniki (gamma 15 , delta 15 lf ), kolumny peavey eurosys 3 ,ten "nieszczęsny" P-m który wg mojego ucha to ma max.2*230 może 2*250 watt przy 4 ohmach. A jeszce się dowiaduję że przy podłączaniu przez crosower subbasowych stracę na mocy. Proszę mi powiedzieć czy "gra jest warta świeczki" ?. Mimo wszystko mam teraz dwie soboty luzu , to złożę cały zestaw tak jak mi radzicie i przekonam się jak zabrzmi. Jeżeli bedę miał pytania napewno napiszę. Może są jakieś gotowe zestawy typu "żyrafa" ok 300watt 4 ohm dla mnie. Wiecie jaki sprzęt posiadam może coś doradzicie. pozdrawiam romcyś
  • Poziom 30  
    Hi,
    ==> "A jeszce się dowiaduję że przy podłączaniu przez crosower subbasowych stracę na mocy" ???. Nie ! Na mocy tracisz gdy masz w subie filtr pasywny ( potezne cewki ). Masz bardzo dobre uszy, jak umiesz rozroznic 250 i 300 W ;-) .
    Tak to jest chlopie jak sie najpierw kupuje rozne zeczy, a pozniej dopiero zastanawia co z tym zrobic. Jesli nie wiesz od jakiej czestotliwosci chodzi ten wysokotonowy i jaka zwrotnice masz to w sumie klapa. Nawet gdyby sie dalo wlozyc te dwie gammy do jednej obudowy to nie wiadomo od jakiej czestotliwosci ten wysokotonowy bedzie pracowal. Gdyby to sie nawet udalo to Twoja koncowka ( PM) nie rozbuja tej 600 W kolumny( ? )
    Pozdrowienia.
  • Poziom 16  
    witam
    już wiem od czego zacząć:D Mam kolumnę BR o wymiarach netto wys. 59 cm , gł. 41 cm i szer 40/27 cm w niej znajduje się głośnik eminence gamma 15 , bardzo proszę o radę - jaki wstawić głośnik wysokotonowy i jaką zwrotnicę aby to dobrze "chodziło" (średnia lub "ciut" wyższa półka cenowa). Jeżeli to zrobię , to przynajmniej będę miał załatwioną sprawę "górek". Wtedy myślę że następnym krokiem będzie sprawa "dołów". Bo faktycznie coś mam , a właściwie nic o tym nie wiem.
    Jeszcze mam pytanie , Jaka jest różnica pomiędzy głosnikami 12" a 15" w nadstawkach ? Jak sięgam pamięcią to jeszcze nie grałem na 12", a słyszałem że są lepsze.
    romcyś
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Hi,
    ta obudowa jest z tego Peavey-a ?. Zmieniales strojenie kolumny pod ta Gamme ( zmieniales otwory stratne BR ) ? Chcesz ten glosnik wysokotonowy uzywac z ta stara tuba, jesli nie to co z otworem pod ta stara tube ? Sciagnij sobie program Winisd i tam mozesz sie pobawic z dobieraniem objetosci kolumny i otworami stratnymi.Program WinBoxSimu jest dobry do liczenia filtrow. Poszukaj w dziale DIY czy nie ma juz jakiegos podobnego zestawu. Glosniki 12" chodza lepiej w srednim przedziale czestotliwosci, a co za tym idzie sa lepsze dla glosow -wokalu. Wada jednak jest fakt ze nie schodza tak nisko jak glosniki 15" ( chyba ze masz bardzo dobry glosnik - niestety tez drogi ). Topy na 12" glosnikach potrzebuja dodatkowego suba na glosniku 15" lub 18".
    Tu masz projekt zestawu na Delta-LF http://www.lautsprechershop.de/pa/ poszukaj zestawu EM-15B H .
    Pozdrowienia.
  • Poziom 16  
    dzięki Aca
    Tak ta kolumna jest od tego peavey.Ten projekt na podanej stronie jest bardzo ciekawy zwłaszcza że wykonanie kolumny nie jest problemem ( mam stolarnię ) jak równiez posiadam Delte 15 lf ( jeszcze na gwarancji) Jutro rozkręce kolumny i może cos sie dowiem o tych wysokotonowych i zwrotnicy- to dam znać. NIc nie zmieniałem w tej kolumnie poprostu włożyłem gamme i ten dynamiczny i gra.
    Co sądzisz o takim zestawie : górki głosnik 12" (eminence ) + wysokotonowy dynamiczny , doły 15" ( gamma ,delta lub inny ) w tej obudowie od peaveya( oczywiście uszczelnionej i zmienionej frontowej ściance.
    POzdrawiam
    romcyś
  • Poziom 32  
    Cytat:

(gamma 15 , delta 15 lf ), kolumny peavey eurosys 3 ,ten "nieszczęsny" P-m który wg mojego ucha to ma max.2*230 może 2*250 watt przy 4 ohmach. A

Rozumiem, że tobie tak na prawdę nie był potrzebny mikser tylko wzmacniacz ? Do górek pędzonych z 2 * 250W możesz dać spokojnie nawet 1kW subwoofer.
  • Poziom 16  
    witam
    sprawdziłem ten wysokotonowy i dowiedziałem się tylko tyle , że to jest jakiś tonsil 80 watt 8 ohm a tuba jest taka jak h 295 eminenca . Natomiast ta zwrotnica to jest napisane ZW 100/300 , jest jakaś żarówka w obudowie , 17 W 22RJ , MIFLEX 3u 3k 100 V to tyle - dla mnie to i tak "czarna magia", i nie wiem nawet czy to powinno chodzic z tą gammą
    Wiem już napewno że musze kupić nowy wysokotonowy oraz normalną zwrotnicę dwudrożną.
    Dzięki Waszej pomocy dowiedziałem się że nie tylko granie na "chałturkach" jest ważne , ale przede wszystkim to na czym się gra.
    Po waszych wypowiedziach "urodziło" mi się kilka pomysłów , ale o wszystkim będę pisał na forum jednocześnie prosząc Was o pomoc.
    pozdrawiam
    romcyś
  • Poziom 30  
    Hi,
    czyli mozesz ten wysokotonowy zapomniec, a zwrotnica z 1 kondensatora to tez nie zwrotnica. Kupic zwrotnice to tez nie najlepszy pomysl - zwrotnice robi sie pod konkretny stosowany glosnik. Pomysl z topem na glosniku 12"plus porzadny wysokotonowy jest bardzo dobry. Oczywiscie potrzebujesz suby przy tym zestawieniu. Jesli chcialbys cos takiego budowac to moge polecic pewien projekt. Jesli masz stolarnie ( jestes sam stolarzem ?) i dobrego stolarza pod reka to jest to juz prawie polowa sukcesu ! Co do Twojego pomyslu z tym subem to prawde powiedziawszy bardzo zly pomysl. Twoja obudowa w ksztalcie trapezu przy tych wymiarach ktore podales ( zakladam ze sa to wymiary zewnetrzne ) ma objetosc ( po odliczeniu glosnikow, uchwytow ? 2 otworow BR ?, grubosci scianek 16 mm?, paru listew wzmacniajacych ? itp. ) bedzie miala jakies 62-65 L. To jest stanowczo za malo na glosnik typu Delta LF. Dwa razy taka byla by lepsza. A poza tym jesli sub na 15" glosniku firmy Emi to tylko Kappa LF ( w BR ok.140L lub jako ARLS ).
    Pozdrowienia.
  • Poziom 16  
    witam
    oglądałem na stronie "lautsprecher"którą mi podałeś, ciekawe rozwiązania
    ta kolumna na delta 15 lf jest ok , ale czy mój P-M to pociagnie ? a jeszcze lepsze wydaje mi się że są te kolumny na 12" i z tym otwartym BR i zamknięte. Bardzo poważnie zastanawiam się nadbudową kolumn tych z BR na dole (prostokątnych) na eminence delta 12" lub gamma 12" (lub inne propozycje) oraz subbasu na -jednak - Delta 15LF , oczywiście w obudowie minimum 110 litrów. Nie jestem stolarzem ale produkuje meble tapicerowane w kooperacji z miejscowymi stolarniami jak równiez sam mam kilka maszyn do nie skomplikowanej produkcji - tak że kolumny to żaden problem. Aca ciekawy jestem Twojego projektu , jeżeli będzie pasował do PMH 1000 to nie widzę problemu. Chciałbym podjąć decyzję do 05.10 , bo mam później kilka grań. Z finansami też nie jest źle , ale muszę wiedziec gdzie wszystko kupić , no i jeżeli Twój projekt , to ty prowadzisz "krok po kroku" pozdrawiam romcyś
  • Poziom 16  
    witam
    Dziwnie to się zakończyło , bo czekam na odpowiedź od aca , w sprawie jego projektu na zestaw nadstawki na 12" + driver i suby na 15".
    Chyba że może ktoś ma inny projekt ? . Ja jestem zdecydowany wykonać takie nagłośnienie dla siebie - posiadam powermixer 2*300 watt 4 ohm.
    pozdrawiam
    romcyś
  • Poziom 30  
    Hi,
    sorry Romcys !. W piatek, sobote i w poniedzialek gralem na imprezach i troche czasu zeszlo. Moja propozycja na 12" glosniku jednak ma 400 W na 8 Ohmach czyli Twoj PM (150 W) ja nie rozbuja. Jesli jednak chcialbys je zbudowac i zasilac inna koncowka mocy to prosze: niskotonowy Emi Kappa 12", wysokotonowy Oberton 2544 (16 Ohm-owy) plus tuba H975. Czestotliwosc podzialu ~ 1,6 kHz. Filtry 12/18 dB. Obudowa ok. 44 L.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 16  
    witam
    Dzięki aca za pamięć. Ciekawa ta propozycja - kappa 12" + oberton , jeszcze się wacham , ale myślę że jutro przedstawię moją wersję budowy zestawu głośnikowego , napewno będzie to 12" + wysoktonowy w obudowie zamkniętej oraz subbas na 15". Mam pytanie , czy jeżeli do mojego PM podłącze (narazie nie wiem jak i czy jest mozliwość) crossover aktywny ( juz o tym pisał aca , ale nie bardzo "kumam") a do niego suby i nadstawki to bedzie to dobrze działać i nie straci mocy ? . Mam nadzieje że taki crossover aktywny jest ? jeżeli , tak to proszę o namiary. Sądzę że będzie to taniej niż dodatkowy crossower + wzmacniacz puszczone przez wejście insert. Mam nadzieję że nic nie pomyliłem
    pozdrawiam
    romcyś
  • Poziom 16  
    witam
    Już sam nie wiem , im więcej czytam i pytam tym mniej wiem. Czas nagli a ja jeszcze nie mam konkretnego projektu. Narazie gram na tym co mam, ale : oto ostatni mój pomysł ( nie ostateczny - czekam na opinie )
    Nadstawki - Gamma 12" 300w rms + apt 150 ( być może selenium D 210 Ti ) w obudowie zamkniętej o poj. ok. 50 l.
    subbasy - Delta 15 lf 500w rms , 2 * BR fi 100 mm , obudowa ok. 150 l. ( również zastanawiam się nad tą Gammą 15" którą posiadam , ale jeszcze nie spotkałem jej w subbasie ). Dlatego gamma bo brzmi dosyc łagodnie , a ja nie gram muzyki techno , metalu itp. Co do podziału i zwrotnic to będę potrzebował Waszej pomocy w zrobieniu ich dla robionego zestawu bo sam nie mam o tym pojęcia. Czy na obudowę zastosować 18mm MDF czy wiórową ? Jeżeli wyjdzie dobrze to całą budowę kolumn sfotografuję i przedstawię na forum wraz z całą dokumentacją i wyceną. pozdrawiam - romcyś
  • Poziom 30  
    Hi,
    hmmm... ATP chodzi dobrze od ok.3,5-4 kHz. Fajny glosniczek wysokotonowy dla topu na 8" glosniku niskotonowym, ale dla glosnika 12" .... Juz lepiej ten Selenium, tym bardziej ze ta Gamma 12" ( dlaczego Gamma ??? ) ma plaska charakterystyke tylko do 1,5 kHz. Pozniej jest duza dziura (prawie 6 db ! ) i pozniej znowu jest znosnie. Jak ten Selenium bedzie sobie radzil od 1,5 kHz jednak nie wiem. Gamma 15" na sub to bardzo zly pomysl. To glosnik to topow 2-droznych ( mid-hi ) lub do gitary basowej, ale jako sub nie. Co do topu to Twoj projekt tez bedzie mial 300 W na 8 ohmach, Ty jednak masz tylko 150 W czyli tak naprawde chodzic to to nie bedzie.
    Rozejzyj sie moze za uzywanymi kolumnami Peavey Hi-Sys RX2 lub RX1. One maja RX2- 15"-niskotonowy RX1- 12"-niskotonowy i sa 4 Ohmowe. Maja 400 ( starsze ) lub 500 W (ostatnie ). Przy 300 W chodza ladnie glosno. RX2 ma tez juz toche basu nie za wiele, ale jest. Lub przetestuj Twoj PM z zestawami np. JBL JRX-125. Ja osobiscie nie lubie takich zestawow na 2x15" ale moze bedzie to pracowac z Twoim PM dobrze ( 4 Ohmyi wiecej basu niz z jednego glosnika Gamma czy Delta, a sekcje wysokotonowa mozesz pozniej w tej kolumnie zmodyfikowac. Paru kolegow juz to tu na forum zrobilo ).
    Pozdrowienia.
  • Poziom 16  
    witam
    chcę zrobić zestaw typu "żyrafa" bo i do transportu i noszenia wygodnie , ale mam pytanie co sądzicie o 2*12" + wysokotonowy. Myślę o powiedzmy 300 - 400 w rms na stronę , bo ten mój PMH 1000 powinien to pociągnąć !. Warunek MUSI TO CZYSTO BRZMIEĆ dlatego ewentualnie - jakie głośniki ?
    Dużo kombinuję i pytam ale naprawdę chciałbym podjąć dobrą decyzję , bo jak mam kupić lub zrobić coś z czego nie badę zadowolony - to szkoda zdrowia. I jeszcze jedno pytanie , czy ktoś słyszał i widział na jakich kolumnach dobrze chodzi PMH 1000 ?
    pozdrawiam
    romcyś
  • Poziom 30  
    Hi,
    zestaw na 2x12" jest dobry , ale.... Zestawy takie buduje sie po to by naglasniac tym duze imprezy. Moc takich zestawow to przewaznie 600-1200 W ( wiem bo mam tez taki zestaw na duze imprezy plus 2 suby do tego na strone ). Budowac taki zestaw dla 300-400 w mija sie z celem. Do tego uzywa sie kolumn ktore sa o polowe mniejsze ( zestaw na 2x12" plus 1,4" to jakies 80-85 cm), lzejsze itp. Zestawy te nie schodza tak nisko zeby mozna bylo obyc sie bez suba wiec dodatkowa koncowka mocy i crossover i tak pozostaje.
    Pozdrowienia.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    a jak by zrobic klasycznie kolumny 2 srozne na glosniku 15" 350W ale 4 om z driverem 1" od niedawna na naszym rynku mozna kupic bardzo dobre wloskie glosniki SICA (firma ktora produkuje slawne gitarowe jenseny)
    taki glosniczek http://www.box.com.pl/images/pdf_sica/Z007985.pdf plus nawet DT210 :D co prawda rozwiazanie posrednie ale duzo zrobic mzona na takiej paczce bez urzycia suba albo zrobic suby i urzyc ich 12" jest tez 350W 4omowa co prawda nie sa one tak tanie jak emi czy selenium ale da sie zrobic paczke 4 omowe z tylko 1 glosnikiem a to znacznie zmniejszy gabaryty uprosci cala konstrukcje obnizy koszty obudowy itp U nas sprzedaje te glosniki BOX Elektronics.
    Ogromny plus jak by zrobic kolumny z dobrej sklejki 15mm cala kolumna bedzie bardzo lekka z uwagi na neodymowe magnesy
  • Poziom 16  
    Witam
    Jak bedzie brzmiało , jak do Pm 2 *300w rms 4 ohm podłączę:
    WHARFEDALE PRO LX 15 lub LX - 12 - mają po 4 omy.
    Proponują mi również 2 * 12" + wysokotonowy ( BOX ELECTRONIX)
    Jednak najprawdopodobnie będę budował system "żyrafa" ( jutro kupuję płyty MDF 18mm).
    nadstawki 1*12 (150 - 200 w rms 8 ohm zamknięta ok.50 l. - szukam odpowiedniego głosnika) + wysokotonowy (selenium 210ti)
    subbasy 15" (200 - 300 w rms 8 ohm również szukam odpowiedniego głośnika) zwrotnica pasywna - która rozdzieli sygnał na doły i topy - zamontowana w subbasie. Wiem że stracę na mocy , ale nie chcę już dodatkowych urządzeń. mam nadzieję że takie zwrotnice dostanę gotowe do budowanych kolumn w Elmuzie - podobno robią na zamówienie.
    Aca do granicy z niemcami mam 1 km, może u Ciebie znajdzie sie zestaw peaveya z serii hisys 2 Xt używany ale sprawny. romcys
  • Poziom 16  
    witam
    Kupiłem płyte i ............ kupiłem wharfedale LX-15 400w rms 4 ohm , cena promocyjna TYLKO 950,- ZA SZTUKĘ !!!! , własnie je sprawdziłem i jak ktoś napisał są one idealne na vocal - faktycznie brzmią bardzo czysto. Mam nadzieję że na salach pełnych ludzi również badą się sprawdzały.
    pozdrawiam
    romcyś