Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win XP pro i hasło folderu

08 Lip 2003 09:24 2075 10
 • Poziom 18  
  Czy można w win XP pro założyć dodatkowo hasło na folder, tak żeby nikt nie znajac hasła go nie otworzył????
 • Poziom 11  
  Istnieją odpowiednie programu pozwalające na szyfrowanie całego dysku oraz pojedyńczych plików i katalogów. Proponuje rozejrzeć się nieco po sieci. Znajdziesz coś takiego napewno w ofercie Symatec. W tej chiwli nie jestem w stanie przytoczyć gotowych tytułów.
  Natomiast kwiestia ograniczania dostępu do zasobów w WINXP to zupełnie inna bajka. Teoretycznie system bazuje na konta użytkownika. Musiałbyć zajrzeć do "Panel sterowania/Konta Uzytkownika". Tam proponuje przejrzeć poszczególne konfiguracje tzw. grup. jakie mają przyznawanie uprawnienia. Następnie ustalasz hasła dla użtykoników i nikt niepowałany "nie powinien" zajrzeć tam gdzir nie trzeba. Wymaga to oczywiście trzymania się odpowiedniej polityki bezpieczeństwa( czyli konta i hasła oraz wylogowywanie z systemu po zakończonej pracy). Nie jestem w stanie podać gotowego rozwiązania dla domowego kompa na poziomie "gracz".
  Jeśli chcesz mieć tylko jedno konto to proponuje specyficzne programy szyfrujące zawartość plików i katalogów.
 • Poziom 18  
  To że są takie programy to wiem bo sam je wykorzystywałem na 98. A nie znam jeszcze xp bo na moim sprzecie nie pojdzie i chciałem sie dowiedziec czy pomysleli juz o dostepie do danego katalogu
  no coż pozostaje albo uzycie programu albo dostep na poziomie uzytkownika
  Dzieki za odpowiedz
 • Poziom 40  
  karoluss napisał:
  Oczywiście , że możesz takie czynności wykonac na XP Prof. Musisz mieć XP Prof na NTFS i pełne prawa tz administracyjne !
  P.S
  Odsyłam to zagadnienia
  http://www.lanpl.cstnet.pl/download/pafiledb.php?action=file&id=204


  Małe sprostowanko racja że musi być system NTFS ale nie wystarczy mieć pełne prawa administracyjne ale trzeba być zalogowanym jako administrator gdy ustalasz które katalogi maja być chronione i przed kim maja być chronione. Tylko administrator jako administrator widzi we właściwościach katalogu dodatkowe zakładki dotyczące zabezpieczeń
  ciekawostką jest to że może sam sobie zabronić dostępu do katalogu
 • Poziom 21  
  Zgadza się ! Miałem to na myśli mówiąc prawa administracyjne !
 • Poziom 18  
  Dzięki za odpowiedzi próbuję ściągnąć teraz tę książkę ale przy moim połączeniu zajmie mi to pewnie ze 12 godzin.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 17  
  Jeszcze tylko jedna uwaga: przy systemie plików NTFS jeśli jako normalny user (bez uprawnień administratora) założysz nowy katalog, to jako właściciel możesz mu w zabezpieczeniach założyć hasło dostępu i nikt bez hasła go nie otworzy (hasła mogą być dwa: jedno do odczytu, drugie do pełnego dostępu lub jedno wspólne). Administrator może to zrobić z wszystkimi plikami i katalogami, ale uwaga: zabawa bywa niebezpieczna dla systemu - trzeba dobrze wiedzieć, co i dlaczego się robi :!: :!: :!:
 • Poziom 18  
  ciekawa uwaga Stebx dzięki.
 • Poziom 11  
  Witam.
  Faktycznie należy mieć NTFS i konta użytkowników. Natomiast wszelkie prawa dotyczące katalogów zostaną uaktywnione po odznaczeniu "użyj prostego udostępniania plików" standardowo zaznaczone (opcje folderów/ zakładka widok)
  adudzi
 • Poziom 11  
  Należy pamiętać jeszcze że administrator może przejąć taki folder na własność i wszystko pozmieniać. Dopuki tego nie zrobi obowiązują prawa nadane przez włąściciela.