Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic 7713 uszkodzone sprzęgło ???

estor 25 Wrz 2006 16:49 966 8
  • #1 25 Wrz 2006 16:49
    estor
    Poziom 14  

witam , nie znam sie na tym był serwisant i doszedł do wnisoku ze poszło sprzegło, wcina kartki , z podajnik idzie dobrze jadnak roli sie nie kręca i papier sie zacina, rozkrecał przy mnie to sprzegieło i próbował polerowac papierem ściernym , ale nie pomgoło . powiedził ze abrdzo trudno bedzie to dostac, poradzcie co robic ? czy musze kupić inna kserokopiarke ? jestem z poznania.

0 8
  • #2 25 Wrz 2006 17:26
    pdw
    Specjalista - kserokopiarki

Skoro to serwisant to zapewne sie zna na rzeczy.
    Części jak najbardziej są dostępne, w grę wchodzi jedynie czas oczekiwania i cena...
    Jeśli jesteś zadowolony ze sprzetu to napraw i dalej ciesz sie kopiarką.
    Swoja drogą na rynku wtórnym jest masa tych modeli nadających sie na dawców organów.

0
  • #3 26 Wrz 2006 11:04
    estor
    Poziom 14  

tak tyle ze on z tego co widze nie ma dojscia , a to jedyny serwisant w miescie ,
    jesli ktos ma i moze pomóc byłbym wdzieczny

to sprzedło wałka regis jesli dobrze to pisze :)

0
  • #4 26 Wrz 2006 14:16
    ABLublin

nie bardzo chce mi się wierzyć że to sprzęgło ?!!!!!!!

- czy sprzęgło dostaje napięcie ?
    - może jest czujnik uszkodzony , albo spadł częsty błąd serwisantów
    - może przy wałkach jest plastik który blokuje kartki

0
  • #5 26 Wrz 2006 16:50
    estor
    Poziom 14  

powiem tak siedział z serwisantem 2 h
    jak to robił , trudno bezposredni stwierdzić co sie dzieje. bo przy twartej pokrywie rolki nie beda chodzić.
    jednak on rysował sobie długopisem na rolakch i chciał zobaczyc czy rolki sie beda przsywac i robiły wogóle lub minimalny ruch. klkukrotnie wyciagał sprzegło w celu przeczyszczenia , raz po takim zabiegu zadziałało o 10 kartek przeszło ok. potem siadło i dalsze próby nic nie pomagały.
    nie świeci sie kontrolka zablokowania pamieru , dopiero jak podajnik poda to rolki załapuja kawałk i tka juz zostaje ( papier nie posuwa sie dalej - wyskakuje błąd )
    opisałem to najjasniej jak laik moze :)

0
  • #6 26 Wrz 2006 18:38
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

Szkoda, że nie podajesz przebiegu kopiarki.
    Rzeczywiście powodem opisywanych zachowań może być elektrosprzęgło. Dziwi mnie jednak, że serwisant polerował (!) powierzchnię papierem ściernym.
    To tak jakby smarować tarcze hamulcowe.

Problem w tym, że po czasie owe tarczki sprzęgła (nb ściskane elektromagnesem => przenoszą napęd) powinny wykazywać maksymalne tarcie. Po kilkudziesięciu tysiącach kopii dotarły się i wzajemnie wypolerowały.
    Warto więc trochę je "porysować" i natrzeć kalafonią.
    Ten prosty zabieg pozwala zapomnieć o problemie na kilka lat. :)

0
  • #7 26 Wrz 2006 19:55
    estor
    Poziom 14  

hmm , nie w mojej gesti to robic , tka jak mówi on tarł to paierkiem, potem cos jeszcze smarował , ja jzu tam nie chce grzebac chyba ze proponujece abym sam cos z tym zrbic , raczej nie bał bym sie wyciagnac sprzegał bo wdziałem jak on to robił , wiec co porysowac je :) ?

, szukam też kogos kto miałby taką czesc zebym mógł ja odkupić .

0
  • #8 30 Wrz 2006 16:42
    krzysiup
    Poziom 12  

Witam,

Mam takie sprzęgło ze starej, wycofanej kopiarki. Mogę udostępnić za symboliczną kwotę. Tylko czy oby na 100% chodzi o sprzęgło rolki registru? Napisz mi na PW dokładnie na któej rolce to siedzi.

Pozdrawiam

0
  • #9 30 Wrz 2006 20:53
    copyman

Człowieku! W Poznaniu jest od groma serwisów a nie jedyny na całe miasto !!! Co do usterki to na 99,9% będzie czujnik! Miałem podobne przypadki i temat tej maszyny nie jest obcy chyba żadnemu serwisowi. Swego czasu to była bardzo popularna kopiarka. Ale moim zdaniem nie najlepszej jakości :-(

C.

0