Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co jest przyczyną takiego wydruku w HP 1015?

25 Wrz 2006 17:05 4689 24
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam zregenerowany toner hp 12a. wymieniłem w nim wałek, listwę zbierającą przy drukowaniu czegokolwiek wychodzi coś takiego.
    Co jest przyczyną takiego wydruku w HP 1015?
    Toner brudzi i właściwie dwa razy odbija ten sam obraz ale przesuwa go o jeden obrót bębna.
    Proszek jest ok bo na większości tonerów jest super.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam,

Przyczyną mogą być zabrudzone styki wałka magnetycznego,
    albo taki maczek wychodzi, jak ktoś myje wałek magnetyczny
    wodą. W ogóle może sprężyna Ci źle weszła zdeformowała się,
    tak jest w tych kasetach q2612a.
    Sprawdź jeszcze elektrodę i jej styki(poprzeczne-poziome paski sygnalizują,
    że coś nie tak z nią) . Przede wszystkim
    wszystkie styki muszą być czyste kasety też, smar przewodzący też pomaga.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    To będzie albo bęben albo rolka ładująca zakładając że faktycznie wymieniłeś listwe i proszek jest ok.
    A wyczysciłeś kartrigae ze starego tonera?
  • Poziom 10  
    stary toner jest usuniety i zasypany swierzy, bęben i listwa są wymienione.
    spróbuję jeszcze obczyścić styk na wałka magnetycznego i zobaczymy co to da.
    dzieki za pomoc
    pozdrawiam
    Wojtek
  • Poziom 13  
    Witaj
    Jeśli sobie już poradziłeś to nie ma tematu,a jeśli nie to sprawdz czy na innej kasecie występuje ten problem, jeśli nie tow była to wina kasety z tonerem, ajeśli nadal jest, to sprawdź folię i grzałke czy utrwala prawidłowo toner.
  • Poziom 10  
    witam
    temat powraca niczym pusty toner do ponownej regeneracji..
    kurde wymienione są bęben, listwa, wszystko czyściutkie a efekt kropek i powtórzenia wydruku pozostaje...czego sie czepiać
  • Poziom 23  
    listwa czyszczaca nie zbiera resztek po naniesieniu druku na papier
    mimo ze piszesz ze wymieniona, ale widocznie za daleko jest od bebna
    chyba ze efekt wystepuje tez na innym dobrym tonerze, lub sprawdz toner w innej drukarce
    Pozdrawiam
    Alcedo (Piotr)
  • Poziom 18  
    Sprawdż jakim tonerem regenerowałeś cartridge, jeśli jest do bani to drukarka ma kłopot z utrwalaniem obrazu i poprost toner który powinien być utrwalony jest przenoszony przez piec.

Sprawdż wałki w utrwalaniu i tyle, ewentualnie siłę docisku wałka dociskowego chodzi mi szczególnie o sprężyny, możesz to sprawdzić jedynie organoleptycznie.
  • Poziom 10  
    Z tego co widzę to jest powielenie obrazu na wydruku:
    1. Zły toner użyty do regeneracji.
    2. Temperatura utrwalanie niewłaściwa
    Stawiam na toner!
  • Specjalista - kserokopiarki
    Ewidentnie rolka ładująca ! Podmień z innego wkładu i zobaczysz że będzie O.K. Możesz spróbować reanimacji :-) rolki poprzez jej umycie silnym detergentem (np. AJAX-koncentrat). Miałem już kilkanaście podobnych przypadków ! Te rolki w 2612 nie są za mocne :-(

C.

p.s. Podobny efekt dawały jeszcze opiłki aluminium wewnątrz bębna po nieudanej przeróbce bębna z 1100 na 1200 gdzie kolega "serwisant":-) wycierał klej po starej zębatce papierem ściernym i zostały opiłki aluminium. Po wyczyszczeniu było o.k. ale to jest 1015 i nie trzeba szlifować ;-)
  • Poziom 11  
    Mam ten sam problem na hp1010 - czyli ten sa toner - i takie same objawy - rozebralem catridge i sie okazalo ze pcr zabrudzony tonerem to wytarlem sucha szmatka ale efekt bez zmiany - wydaje mi sie wiec ze winna listwa zbierajaca resztki - byc moze niedostatecznie dociska - da sie to jakos sprawdzic , wyregulowac?

Aha - co ciekawe dotyczy to w moim przypadku srodka strony, po bokach w zasadzie nie ma tego efektu
  • Poziom 19  
    Za niska temperatura grzałki utrwalacza. Do folii przykleja się toner który w następnym przebiegu trafia z powrotem na papier. Zwróć uwagę że masz "duszki" np. przesunięta zebra.
  • Poziom 19  
    [quote="copyman"]Ewidentnie rolka ładująca ! Podmień z innego wkładu i zobaczysz że będzie O.K.

Zdecydowanie potwierdzam tą wypowiedź:!:

• Poziom 31  
    Możesz wstawić elaktrode ładująca HP 5L/6L są lepsze od 1010.
  • Poziom 11  
    A to one sa w pelni kompatybilne? Wymiary, srednica itd?
    Bo przyznam sie - w zasadzie nowka catridge - 600 kartek przeleciolo przed drukarke, wszystko funkelnowka, drukarka szanowana a tu taki zonk, boje sie spartolic - nowka kosztuje jak dla mnie majatek :(
  • Poziom 19  
    Zrób jak Ci radzę ja i kolega Lesmir. Zrób wydruk, rozkręć utrwalacz i sprawdź czy do folii przykleja się toner. Jeśli tak znaczy, że grzałka ma za niską temperaturę i teflon nie ma swoich właściwości co powoduje powstawanie "duszków" czyli powielanie obrazu. Jak się przyjrzysz to zobaczysz że na rysunku drukarki jest duszek zebry, a na zebrze jest duszek znaczka HP.

P.S. I na miłość boską nie jest to wina żadnej rolki ładującej bo nie ma czegoś takiego w tym urządzeniu jest za to transfer roller assembly (RM1-0658-000CN) czyli rolka transferowa której zadaniem jest podawanie papieru co nie ma związku z problemem :!: Elektroda ładująca bęben może powodować małe kropki ale na pewno nie "duszki".
    P.S.S Co do kropek to czepił bym się raczej eliminatora ładunków statycznych taki metalowy grzebień poniżej rolki transferowej.

• Poziom 31  
    Nikt nie powiedział, iz elektroda ładująca jest w drukarce/totalna bzdura/ tylko w kasecie z tonerem/chyba to wszyscy wiedzą/ a efekty na wydruku uszkodzonej sa przeróżne/regenerują dziennnie likkanaście tonerów i nic mnie juz nie dziwi/ Równie dobrze sprawdził bym wałek magnetyczny w kasecie.
  • Poziom 11  
    Czytalem serwisowke - i jest lista bledow wydruku z podanymi odstepami miedzy bledami - czyli jaki element "odpowiada" za blad:
    Repetitive image defect ruler
    First occurrence of print defect (0.00 inches)
    Transfer roller 46.3 mm (1.82 inches)
    Print cartridge 37.7 mm (1.48 inches)
    Print cartridge 30.8 mm (1.21 inches)
    Paper pick-up assembly 55.2 mm (2.17 inches)
    Fuser (Fixing assembly) 56.5 mm (2.22 inches)
    Fuser (Fixing assembly) 41.0 mm (1.61 inches)
    Print cartridge 76.3 mm (3.00 inches)

Czy w zwiazku z powyzszym moglby mi ktos wyjasnic co mialby piec do tego skoro wyskakuje co 76mm? Czy w tzw piecu jest jakas rolka o srednicy odpowiadajacej temu efektowi co 76mm?

LAserjack - te elktrody (z 5l/6l) sa identyczne jesli chodzi o wymiary z 1010?

• Poziom 31  
    Ja wkładam do kaset 12A i nie mam problemów, są nawet bardziej żywotne.

Dodano po 2 [minuty]:

Piec to jest FUZER, a print kardridz to jest kaserta drukująca z proszkiem.
  • Poziom 12  
    właśnie przed chwilą likwidowałem duchy na "12" - tak jak kilkakrotnie, wymiana elektrody transferowej (w kartridżu)
  • Poziom 19  
    pointp napisał:
    właśnie przed chwilą likwidowałem duchy na "12" - tak jak kilkakrotnie, wymiana elektrody transferowej (w kartridżu)

Znaczy się czego? :D
    Dla uściślenia pewnie miałeś na myśli elektrodę (rolkę) ładującą.
  • Poziom 2  
    Witam zgadzam się z poprzednikami że na 95% problemem jest rolka ładująca znajdująca się pod bębnem światłoczułym

żadne czyszczenie raczej nie pomoże należy podmienić z innej kasety
  • Poziom 18  
    witam jest to bardzo ciekawy przypadek również miałem podobny nigdy nie podmieniałem pcr i w zasadzie nie rozwiązałem tego problemu.Ale zauważyć trzeba fakt ze przed regeneracją kartridz drukuje idealnie a po regeneracji szlag trafia od razu pcr?troche to dziwne.Dodam ze miałem kilka takich przypadków również w innych kartridzach (5l, 5p) i okazało sie że miałem kiepski proszek bo pomogła jego wymiana.A działo sie dokładnie to o czym tutaj piszecie
  • Poziom 12  
    Dodam coś od siebie:
    Ciemna plama na górze skanu - wygląda typowo na rolkę ładującą
    Kropki - rolka ładująca, ale zdarzyły mi się również bębny które robiły podobny efekt (tylko kropki większe)
    Duchy (czyli odbity ten sam obraz) - biorąc pod uwage odległość między prawidłowym wydrukiem a duchem to jest to listwa czyszcząca. Wygląda tak, jakby lekko przylegała do bębna po bokach a po środku nie. Być może jest zgięta blacha.

A co do rolek PCR w 12A - istotnie są słabe. Problem polega na tym, że nie bardzo jest czym ją umyć. Z doświadczenia:
    Izopropanol rozpuszcza ich powierzchnię (zaczynają się kleić).
    Benzyna ekstrakcyjna - głęboko wsiąka w powierzchnię rolki "dezaktywując" ją. Po umyciu benzyną rolka przez 2-4 dni robi ciemne rozległe plamy na wydruku.
    Detergent - moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Jednak i tu pojawiają się problemy. Po umyciu detergentem rolka potrafi robić na wydruku np. małe drobne kropki; jedną - dwie duże kropy (5-10mm) /obrót i inne podobne efekty.
    Za każdym razem problem wynika z miejscowej utraty przewodzenia powierzchni rolki PCR (tak mi się wydaje ale moge się mylić).
    Faktem jest że rolka przed umyciem zupełnie sprawna po umyciu nadaje się czasem do wyrzucenia.
  • Specjalista - kserokopiarki
    wina leży istotnie po stronie wałka PCR trzeba wymienić
    nie dociekam dlaczego nie kosztuje aż tak wiele ale jest tak :
    kient przynosi toner nigdy nie regenerowany drukuje super , zasypuje proszek jest efekt taki jak u Ciebie wymieniam PCR i jak nowy .
    CzaryMary

ostatnio nawet wymieniam PCR'y razem z proszkiem żeby klient nie musiał wracać