Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Curtis 2102 - piszcząca przetwornica

25 Wrz 2006 21:48 1892 17
  • Poziom 10  
    Zaczelo sie od tego, ze uwalony byl D1555 i rezystor RF801. Wymieniłem je i odpalilem za zarowce. Przetwornica niby dziala prawidlowo ( napiecia wszystkie ok) ale strasznie piszczy (swiergoli) ! Wymienilem tez elki : C801P, C805P, C807P, C815P, C804S, C805S i nadal to samo... (Telewizor z wysokim dziala dobrze ale tez piszczy :( ) . Mysle tak czy to moze byc wina trafa w zasilaczu?
  • Poziom 43  
    A czy jesteś pewny,że to trafo piszczy?
  • Poziom 10  
    Raczej tak. Tak na ucho to dzwiek pochodzi z okolicy trafa.
  • Poziom 10  
    Nikt nie pomoze???
  • Poziom 43  
    No dobra!
    Prawdopodobnie jest lużny rdzeń.
    Można to w niejaki sposób wyeliminować:ścisnąć rdzeń opaską plastykową zaciskową.
  • Poziom 10  
    Te trafo jest w obudowie i solidnie zalane zywica - no chyba ze nie o tym mowimy. Jesli to wina jego to trzeba by podstawic inny(ale ja nie mam takiego). Z tad wlasnie moj post - bo wymienic to nie problem ale myslalem, ze ktos zna inne powody takiego piszczenia.
  • Poziom 43  
    Cyknij foto tego trafa.
    Nie będziemy zgadywać.
  • Poziom 10  
    Wiec czy takie trafo moze byc przyczyna (zakladajac iz inne elementy sa dobre)?
    Telewizor Curtis 2102 - piszcząca przetwornica

https://obrazki.elektroda.pl/67_1159294249.JPG

Dodano po 3 [godziny] 9 [minuty]:

Moze moderator by przeniosl ten temat to dzialu TV??? Bo tutaj to chyba nikt mi nie pomoze...( szkoda ze od razu tam nie pisalem)
  • Poziom 26  
    Witam , znam to ....coś , przetworka na tda,460...,jeżeli tak to poprawka jest w SE.W razie czego - dobijaj się.
    Te trafa to k...pa i po paru latach potrzebna jest przeróbka.Warunek:świerszczy w STB
  • Poziom 10  
    W STB to nie świerszczy. Dopiero po odpaleniu.
  • Moderator
    Znalazłeś w końcu te posty w Koszu? I po co było dublować temat?
  • Poziom 10  
    Początkujący vs. Tv - to "2 różne światy". Zależy mi na czasie - a tutaj nikt za bardzo nie potrafi mi pomoc. A, że nie wolno dublować to nie wiedziałem... i tyle. Teraz to się nie powtórzy.
  • Poziom 26  
    Witam , wymień na nowy kondensator c806 też padały i był efekt świerszczyka.Wstaw kondensatorek na 2000V
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem tego c806 miernikiem i "wygląda" na dobry (jutro kupie nowy i podstawie). Wymnieniłem jeszcze kondziora na B+ nic to nie pomogło.
  • Moderator
    Mógł też utracić pojemność główny kond. filtrujący - C808. Spróbuj dotykać np. rączką wkrętaka różne elementy, np. małe kondensatorki, o których pisałem wcześniej - może uda się zlokalizować element. Co do kond. C806, o którym też wspominałem - sprawdzić można tylko przebicie, a nie jego pracę pod napięciem. Takie elementy (i również półprzewodniki) się wymienia.
  • Poziom 20  
    To idzie z uzwojenia , a tu pozostaje trafo przetwornicy.
    To , że zalane to o niczym nie świadczy, jak złapie temperaturę to je rozsadzi.

Dodano po 1 [minuty]:

Chyba , że jeśli to na pracy to za trafem.

Dodano po 6 [minuty]:

Jeśli po odpaleniu to też może byc wina trafa dlatego , że jest wówczas bardziej obciążony, i to chyba to.
  • Poziom 10  
    Jutro wymienie też c808. jeśli chodzi o ten sposób z wkrętakiem to już próbowałem. Dodam tylko, że te świergolenie jest wyjątkowo głośne i praktycznie eliminuje tv z użytku. A wydobywa się ono na 100% w trafa T35 (łapałem go dużymi szczypcami i ściskałem - świergolenie zmieniało ton).
  • Poziom 29  
    Więc pozostaje tylko wymiana trafa.