Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana łożysk w pralce simens siwamat 9103

25 Wrz 2006 21:56 4062 8
  • Poziom 10  
    Witam, czy ktoś wymieniał łożyska w pralce simens siwamat 9103 ?.
    Proszę o podpowiedź jak to zrobić samemu (krok po kroku) i jakie łożyska muszę kupić. Mam małe dziecko. Potrzebuje pilnie ją naprawić.
  • Poziom 28  
    A jest ona z góry ładowana??
    Jesli tak to klucz 10 mm a wcześniej koło odkręc, pasek zdejmij i ta 10-ką odkręć oprawy łozysk z obu stron po wykręceniu śruby znajdującej się w osi od boku niedostepnego - nie widzisz tej strony.
    Wysuń oprawy z obudowy- koze trudno wychoidzić- nie uszkodx odlewów.
    Przed tym wszystkim odłącz fartuch od górnej płyty, jest mocowany na kilka wkrętów pod gumą.
    cdn.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    To jest pralka ładowana od góry łożyska to 2x 6204 RS+ 2 Vringi V-28 Stojąc do pralki odkręcasz lewy bok i jest dostęp do koła pasowego . Musisz zdjąć koło odłączyć przewody z grzałki i czujnika NTC w grzałce Zdjąć zatrzaski z obwodu pokrywy zbiornika , zdjąć pokrywę wraz z grzałką Odkręcić 4 wkręty pod brzegiem fartucha i zdjąć osłonę plastikową przy fartuchu .Wyjąć fartuch odchylić zbiornik tak żeby można odkręcić śrube trzymającą oś bębna. Wyjąć bęben , zdemontować piastę bierną w porywie odkręcając 6śrub TORX. Wyjąć piasty wybić uszkodzone łożyska zmienić V-ringi na osi bębna. Powodzenia
  • Poziom 10  
    odkreciłem lewą obudowę, zdemontowałem koło, obudowe łożyska. Są tam chyba dwa jekieś uszczelniacze jeden większy w kształcie V i drugi mniejszy ale tak zniszczony ze trudno wyczuc co to jest. Z tym drugim łożyskiem trochę się boje, nie wiem czy nie dałoby rady odkrecić obudowy łożyska bez demontażu bębna?
  • Poziom 32  
    To jest podstawa tego samego V-ringu tylko że to jest już zniszczone.Co do drugiego tematu to nie da się odręcic (wyjąć) łożyska bez demontażu bębna.
  • Poziom 10  
    ok rozumiem, tylko że tam przychodzi taki v-ring na zbiornik i czy ten też trzeba wymieniać,a po drugie ten v-ring 28 to jakie ma wymiary dalej - bo przecież musi mieć 28x ? X ? . Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

i jeszcze jedno pytanko. Czy po zdięciu klamr ze zbiornika później trzeba to jakoś uszczelnić?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Uszczelniasz silikonem.
  • Poziom 10  
    Było ciężko, szczególnie wymontować łożysko to drugie, po wyjęciu bębna nic nie było na wierzchu. trzeba było odkęcić z zewnętrznej strony zbiornika obudowę itd. Ale jakoś to poszło bez wyjmowania zbiornika ( pomógł sąsiad ) reszta to już zabawa. Serdeczne podziękowania. Temat uważam za zakończony.