Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b3 1,8 benzyna kontrolka ciśnienie oleju

marek00 25 Wrz 2006 22:18 4624 9
  • #1 25 Wrz 2006 22:18
    marek00
    Specjalista urządzeń chłodniczych

prosze o pomoc bo juz sam niewiem co mam sprawdziś zapala mi sie kontrolka podczas jazy jest to nie związane z niczym poprostu jak mu sie zachce to miga po zapaleniu silnika zgaśnie jest oki po chwili zaczyna znowu migać ale nie zawsze , moge pare dni jezdzić i jest oki a niekiedy przez cały dzień nie zgaśnie czujniki wymieniłem i nic nie pomaga instalacja wygląda spox przejzałem i jest oki oco w tym chodzi???? ciśnienie w silniku sprawdzałem jest oki ze wina silnika odpada

1 9
  • #2 25 Wrz 2006 22:25
    laufer888
    Poziom 19  

temat był poruszany. zobacz czy masz szczotki w alternatorze

0
  • #3 25 Wrz 2006 22:38
    marek00

z ładowaniem alternatora niemam problemu czytałem pisało o tdi
    sprawdzałem

Dodano po 7 [minuty]:

regulator nowy z szczotkami mam jutro go wymienie i zobacze moze masz racje bo ja juz sie zgubiłem oco w tym chodzi

0
  • #4 25 Wrz 2006 22:40
    paczek22
    Poziom 13  

A może przewód ma gdzieś przetartą izolacje i zwiera do masy. Dla sprawdzenia możesz w chwili gdy to występuje zdjąć przewód z czujnika

0
  • #5 25 Wrz 2006 22:47
    marek00

tez tak zrobiłem i dalej miga kontrolka nawet rozciołem peszle w kturych idzie wiązka jest tam oki

Dodano po 2 [minuty]:

ten mój płopot z kontrolką niejest związany z pogodą dosłownie z niczym poprostu jak mu odbije to miga

Dodano po 2 [minuty]:

niekiedy jak włącze światła drogowy kontrola zmiejsca uspokoi sie ale to nie zawsze

0
  • #6 25 Wrz 2006 22:54
    Arkadiusz Kaczmarek
    Poziom 2  

wymontuj licznik i przelutuj na plytce licznika gniazdo i sprawdz luty innych elementow biernych licznika

0
  • #7 25 Wrz 2006 22:56
    marek00

pytanko gdzie znajduje sie ałtomat czy jak na niego sie mówi co steruje kontrolką

0
  • #8 25 Wrz 2006 23:09
    Arkadiusz Kaczmarek
    Poziom 2  

kontrolka cisnienia oleju steruje czujnik na podstawie filtra oleju i reaguje na zakres cisnien podajac odpowiedni sygnal licznik na desce rozdz. wlacza kontrolke odpowiednio do sygnalow z czujnika. to jest wada punktow lutow. na plytce licznika-obluzowane luty przy gniezdzie wtyczki wez lutownice i to przelutuj

0
  • #9 25 Wrz 2006 23:24
    marek00

oki jutro to sprawdze i dam odpowiedz

Dodano po 8 [minuty]:

czyjniki są 2 jeden na głowicy ten jak odłącze na zgaszonym silniku kontrolka gaśnie 2 to na filtrze oleju,, one działają na odwrót głowica rozwiera a filter zwiera

0
  • #10 24 Paź 2006 22:00
    marek00

temat zamknietyn usterka była w obrotościomierzu

0