Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Norton Ghost, co jest nie tak?

26 Wrz 2006 11:02 1953 6
  • Specjalista EDA
    Panowie, mam takie pytanie:

Ostatnio chciałem zrobić koledze ducha systemu, bo zobaczył u mnie to i chciał miec na swoim sprżecie szybka możliwośc przywrócenia systemu do stanu dziewiczego, zaraz po instalacji. Niestety gdy mu zainstalowałem Nortona (w wersji 2003), i zaczełem robic tego ducha (chciał miec na innej partycji dysku twardego) to po klasycznym klikanie next... i kolejne kroki backupu system robi restart, wyświela sie komunikat po bioseie ze programik dziąła, a nastepnie standardowe ekran wybru, praca ducha czy powrót do sysytemu. U niego przy wyborze 1 lub 2 nic sie nie dzieje. Komputer stio z tym ekranem wyboru. Nie ma możliwosci powrotu do systemu. Ponieważ jestem zielony, nie wiedziałem jak uratowac system, jak usunąć partycję ta mała (chyba 8 MB) z programem obsługującym Backup, po prostu zaczeliśmy instalować od nowa system. Moje pytane jest takie, jak po ewentualnym nieudanym backupem, zawieszeniem sie ghosta i niemozliwościa zrobienia czegokolwiek, wrócic do windows? Jak usunąc ta małą partycję utworzoną przez ghosta i jak ustawić w MBR start z z partycji Windy a nie Ghosta, jezeli ten sie powiesi? Podejrzewam, ze zawiecha Ghosta wynika ze złych ustawień backupu, gdy Ghost wyświelta okno Adwanced Options. U mnie na przykład u musze miec zaptaszkowane napędy ZIP, port USB aby wszystko poszło gładko, ale ja mam serialowego Dyska samsung i płytę Asusa A7nX8E-deluxe z serialem na Silicon Image, a jak wiem, ten driver jest w wersji 1.0 Sata. Kolega ma zwykły twardy i tu nic nie wybrałem. I niestety. Klapa. Czy jest jakiś może programik, który umożliwi zlikwidowanie szkody i powrót do systemu? Przepraszam za zawiłośc wypowiedzi, mam nadzieję, ze mnie zrozumieliście.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Hmm troszke dziwne co prawda ja pracowalem na starszych wersjach tak ze nawet jak zrobil wiech to po resecie normalnie winda sie ladowala.. ale do rzeczy wkladasz cd xp startuje odpalasz konsole odzyskiwania systemu cyz jakos tak (trzeba nacisnac jakis klawisz bedzie pisalo na ekranie zaraz na samym poczatku chyba F2) nastepnie jak Ci sie odpali konsola ktores z polecen bootcfg i bootfix
  • Poziom 22  
    bardoz dziwne ja mam to na cd i wyglada to tak: wkladam cd i pokazuje sie ghost, zrob obraz przywroc. jak sie cos stanie przy przywracaniu to jescze raz przywracam.

rozumiem ze robiles to przy wlaczonym windowsie a nie przez dyskietke ghosta?
  • Poziom 12  
    Zrób obraz partycji Ghostem 2001 z dyskietki i będziesz miał to z głowy. Ja robie to zawsze nic i nigdy nie mialem z nim problemów ani u mnie ani u kumpli i znajomych.
  • Specjalista EDA
    Dzięki kolega Hoodys za wyjaśnienie jak naprawić boot aby po nieudanym duchu powrócic jakoś do systemu. Nie robiłem jeszcze ducha z dyskietki ani płyty. Zawsze na innej partycji mam obraz systemu. I jak już pisąłem u kolegi, choc poprzednio miałem tez taki przypadek na kompie z sempronem 64 bitowym, ze duch umarł. Po prostu po przejciu przez wszystkie opcje, nastepuje reeboot, po reebocie staruje ghost z opcjami 1- przywracanie obrazu, 2-anulowanie przywracania i powrót do systemu. Wybieram opcję i nic... stoi a kursor sobie mruga. I tu jest problem, po po resecie, wyłaczaniu kompa dalej to samo, nic sie nie dzieje tylko kursor mruga. Ani możliwości zrobienia ducha, ani ewakuacji do systemu. Zauważyłem,że im nowszy komp tym wieksze problemy. Może tu chodzi o np. sterowniki do dysku serialowego? Nie wiem. Kto mi opisze krok po kroku jak zamiast tworzyc t amała 8 MB partycję startową ducha nagrac programik obsługujący ducha z dyskietki lub CD? Wówczas nie musze sie bać, ze po postawieniu czystego systemu, łacznie ze sterami i programami całe siedzenie pójdzie na marne jak duch odmówi pracy i ponownego formatu i stawiania wszystkiego od nowa. Bawiłem sie juz z wypaleniem na cd ale ta płyta nie wiedziec czemu nie działała, mimo ustawienia boota na cd, program przywracający sie wieszał.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    przecież masz tam taką zakładkę : utwórz dyskietkę ratunkową ,czy jakoś tak
    ghosta należy robić zawsze w dosie czyli z dyskietki
    podczas robienia ducha dostaniesz pytanie: czy dodać obraz dyskietki? -więc tak i taka płytka cd jest samobootująca i zawiera ghosta który się ładuje przy starcie [należy w biosie wybrać kolejność startu z cd]
    przy wyborze opcji robienia ducha wybieram kompresję ,fast

zresztą przeleć się do tego linka -będziesz hapy
    http://www.agavk.p9.pl/strony/win_ghost.php

w konsoli xp piszesz fixboot i fixmbr -jeśli partycja nie została nadpisana, to stary windows ruszy normaly
  • Specjalista EDA
    Dzieki wszystkim za pomoc. Chyba od dziś do przywracania sysa i backupu będe używał dyskietki. Lepsze to niz tymaczasowa partycja ducha, który przynajmniej mi czasami płata figle i zmusza do ponownego stawiania systemu, sterów i programów gdy chce komus zrobic dobrze.