Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zimna katoda - zasilanie

08 Lip 2003 13:13 1797 11
  • Poziom 28  
    Witam!
    Na poczatek do moderatorow: Wiem ze podobne tematy juz byly (nawet sam kiedys jeden zalozylem), ale tu potrzebuje dosyc precyzyjnych danych ktorych nie moglem znalesc w innych tematach

No wiec rozkrecilem stary reczny skaner i chcialem do czegos wykozystac katode. Ze wzgledu na ograniczona ilosc miejsca chcialbym wywalic z plytki skanera co sie da, tak zeby tylko odpalalo mi lampe!
    Zalaczam zdjecie plytki. poza nia bylo jeszcze kilka ale to co jest na tej to az za duzo. TEGO NADMIARU CHCE SIE POZBYC!!
    krotki opis wg numerkow na zdjeciu:
    uklady:
    1 - D432563GU-70LL (cokolwiek by to nie bylo - chyba napewno)niepotrzebne
    2 - EICI060000 - F9652D225 (chiakis procesorek? - wydaje mi sie ze tez zbedny)
    3 - TLC5510I (nie mam pojecia co to)

zlacza:
    c1 - LPT + zasialanie (to pierwsze niepotrzebne, to ostatnie da sie doprowadzic bezposrednio do stabilizatora)
    c2 - polaczenie z pozostala elektronika (niepotrzebne
    c3 - troche niewidoczne - wyprowadzenie 12V do silniczka - zbedne ale nie przeszkadza
    c4 - gniazdo katody

Ogolem to nie wiem czy jak odetne wszystkie uklady scalone to to bedzie chodzic, a niechcialbym namieszac!

Dzieki za pomoc!
  • Poziom 32  
    Ja na tej plytce niewidzę nawet sterownika przetwornicy, może to zwykły zasilacz transformatorowy? Może sterownik jest z drugiej strony płytki a może sterowanie zrealizowano na elementach dyskretnych?
    Jednego jestem pewien. Żaden z widocznych na skanie scalaków nie jest potrzebny do zasilania świetlówki (no chyba, że główny procesorek steruje pretwornicą ale to mało prawdopodobne). Dwa scalaki tuż przy wejściu zasialnia to jakiś procesor i najprawdopodobniej pamięć, ten obok transformatora to przetwornik A/C. Jest tam jeszcze maleńki wzmacniacz operacyjny obok czarnego złącza. A sterownika, jak już pisałem, nie widać.

Spróbuj zrysować schemat części z trafem może wtedy się coś wyjaśni.
  • Poziom 28  
    Witam!
    Plytka jest 2-warstwowa - ciazko czegos sie tu dopatrzec.. niestety. Po drugiej stronie nie ma elementow - tylko sciezki. ja potrzebuje tylko odpalac zarowke, a co niepotrzebne chcialem poprostu obciac. Procek tez mysle ze niepotrzebny, nie jestem tylko pewien scalaka ktory jest najblizej TRAFO - nie umie do niego znalesc zadnego opisu (nie liczac tych z chinskimi krzaczkami!)
  • Poziom 32  
    Takie noty do tego układu znalazłem:

Application note slaa029.pdf 540 kB Interfacing the TLC5510 Analog-to-Digital Converter to the TMS320C203 DSP Texas Instruments

Application note slaa070.pdf 401 kB Interfacing the TLC5510 Analog-to-Digital Converter to the TMS320C203 DSP Texas Instruments

Application note spra272.pdf 83 kB Interfacing 20-MSPS TLC5510 Flash A/D Converter to 'C2xx & 'C5x Fixed-Point DSPs Texas Instruments

Application note slaa029.pdf 540 kB Interfacing the TLC5510 Analog-to-Digital Converter to the TMS320C203 DSP Texas Instruments

Application note slaa070.pdf 401 kB Interfacing the TLC5510 Analog-to-Digital Converter to the TMS320C203 DSP Texas Instruments

TLC5510 slas095k.pdf 218 kB 8-Bit, 20 MSPS ADC Single Ch., Internal S&H, Low Power Texas Instruments

TLC5510A slas095k.pdf 218 kB 8-Bit, 20 MSPS ADC Single Ch., Internal S&H, Low Power Texas Instruments

To przetwornik A/C jak pisałem wcześniej.
  • Poziom 28  
    To powiedz w ktorym miejscu doradzilbys obciecie plytki?
    Bo przetwornik A/D raczej ma w tym przypadku niewiele wspolnego z podwyzszaniem napiecia.
  • Poziom 32  
    Wydaje mi się, że można by było ją ciachnąć w okolicy otworu pod tym przetwornikiem, nie wiem tylko czy ten niebieski kondensator nad głównym procesorem nie jest przypadkiem częścią przetwornicy sprawdź do czego biegną ścieżki od jego nóg. A najlepiej prześledź jeszcze drogę ścieżek od złącza do stabilizatora czy niema tam przypadkiem jakichś elementów dyskretnych po drodze chociaż wątpię aby jakieś były.

Powodzenia, mam nadzieję, że Ci się uda.
  • Poziom 28  
    ten niebieski z tego co widze to jest polaczony tylko i wylacznie z jednej strony z masa, a z drugiej z glownym prockiem na plytce. Zasilanie idzie w lini prostej do stabilizatora!

Dzieki za pomoc!!
  • Poziom 25  
    WItka!
    Ten niebieski to napewno rezonator kwarcowy procka.
    Powiedz mi tylko co to jest za element pomiędzy TR a dwoma czarnymi elektrolitami tuż przy czerwonym C przytulonym do TR.
    Napis jakby OF RN.
    Hej.
  • Poziom 28  
    to male czarne SMD?

Ma 4 wyprowadzenia, napis: DF RM, i nie mam pojecia co to...
  • Poziom 25  
    WItka!
    A czy ten element na radiatorze to napewno stabilizator,nic nie piszesz jakie ma oznaczenia.
    Hej.
  • Poziom 28  
    To jest stabilizator 10V (7810).
    Tamta czesc i tak pozostaje niezmieniona bo te wszystkie kondensatorki sa potrzebne (tak mi sie wydaje)
    Chodzilo mi raczej o to czy tego scalaka moge sie pozbyc. Z tego co sie dowiedzialem od Masster'a (jeszcze raz dzieki) to tak!
  • Poziom 28  
    Witam jeszcze raz!
    A wiec przecialem wszystko tak jak polecil Masster tzn tuz kolo elektrolitow i wszystko dziala!
    Teraz mam fajna plytke 2,5x3cm! :)

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi!

Temat uwazam za zakonczony!