Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczona płyta CD. Kopia zapasowa. Zatrzymuje się na 95 %.

witux 26 Wrz 2006 12:40 3147 10
  • #1 26 Wrz 2006 12:40
    witux
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chciałbym zrobić sobie kopię zapasową płytki cd ponieważ już jest porysowana. Ale niestety nie mogę jej przegrać. Tzn zatrzymuje się na 95% i tyle. Płyta wygląda tak jakby miała przerwe (taki cylinderek czy opaskę) pewnie jest czymś zabezpieczona. Czy jest możliwość jej przegrania ?

0 10
  • #2 26 Wrz 2006 13:37
    Zbych034
    Poziom 36  

Polecam program alkohol120%

0
  • #3 26 Wrz 2006 15:30
    monter55
    Poziom 11  

A może jest już na tyle porysowana że napęd nie może jej do końca odczytać.

0
  • #4 26 Wrz 2006 15:43
    kopawel
    Poziom 14  

Alkohol 120% i jazda.

Ja mam dwa napedy CD w PC...w sumie to dwie nagrywarki...

Przy kopiowaniu w lociew mozna kazda plyte skopiowac...BEZ WYJATKOW !!!!!!!!!!!.

Warunek:...napedy ( minimum jedna nagrywarka :) ) musza byc podpiete do osobnych szmat...

0
  • #5 26 Wrz 2006 18:06
    kostian
    Poziom 25  

Aby ją odpowiednio przegrać trzeba wiedzieć czym jest zabezpieczona , potrzeba :
    1) Aray scaner - sprawdzisz czym płytka jest zabezpieczona (przeskanuj również pliki na dysku twardym)
    2) Alcohol 120% - ustawiony odpowiedni profil
    Jeżeli płytka jest ziszczona istnieje szansa na odczyt nie 100% co prawda ale mnie udało się to już kilka razy (nie jest to odczyt programowy typu CDCHECK lub inny) mam swój sposób.
    Do kolegi "kopawel" - widzę że nie masz pojęcia o zgrywaniu płytek , jeżeli jesteś tak dobry to skopiuj płytkę zabezpieczoną systemem StarForce 3 lub SafeDisc 4 w "locie". Powodzenia życzę.

0
  • #6 26 Wrz 2006 19:25
    oloolo
    Poziom 24  

witux napisał:
    nie mogę jej przegrać. Tzn zatrzymuje się na 95% i tyle. Płyta wygląda tak jakby miała przerwe (taki cylinderek czy opaskę) pewnie jest czymś zabezpieczona. Czy jest możliwość jej przegrania ?

Jak ją kopiujesz ? w locie czy z dysku z obrazu ?
    Cyliderek ? czy przegrywana płyta jest oryginalna ? bo nie powinna mieć jak to zwiesz "cylinderka", tak wygląda płyta źle nagrana przez padającą nagrywarke.

0
  • #8 26 Wrz 2006 20:51
    arazz
    Poziom 11  

Witam
    Jesli sprawdziłes i plyta nie jest zabezpieczona to mozesz zrobic kopie jednym z programów co koledzy podali powyzej, ale ustaw małą predkosc odczytu np 4X, ew 6 lub MAX 8. Powinno dac rade

Pozdrawiam

0
  • #9 27 Wrz 2006 12:56
    witux

Płytka jest zabezpieczona LaSERLOCK. Ustawiłem w CloneCD "game protected" i od 95% do 100% kopiowała 30min. Teraz niewiem czy jak nagram to na CD czy bedzie dalej zabespieczona czy nie. Bo w tej chwili mam obraz IMG.

0
  • #10 02 Paź 2006 17:19
    leonov
    Poziom 41  

Co do obrazu odpal go w wirtualnym napędzie i zobacz czy chodzi ! a jeśli nie a raczej tak będzie to w CloneCD trzeba odpowiednie ustawienia mieć najłatwiej poprzez profile :
    tu masz

Code:
    http://www.cdrinfo.pl/download2kilgor.php?filename=software/cdr-clonecd/clonecdfastprofiles.zip&id=2154124332&baza=soft

Gotowe profile dla CloneCD 4.x do kopiowania następujących zabezpieczeń:

* LaserLock
    * LibCrypt (PlayStation)
    * SafeDisc (1/2/2.51) - bez AWS
    * SafeDisc (2/2.51) - AWS
    * SecuRom

UWAGI:
    Powyższe profile zoptymalizowane są pod kątem szybkości - dlatego też w celu zapewnienia sobie wyższej ich skuteczności sugerowane jest obniżenie prędkości odczytu.

Profil SafeDisc (1/2/2.51) - bez AWS przeznaczony jest dla nagrywarek NIE potrzebujących "Amplify Weak Sectors" do kopiowania.

Profil SafeDisc (2/2.51) - AWS przeznaczony jest dla nagrywarek nie potrafiących w sposób "naturalny" kopiować płyt zabezpieczonych SafeDisc'iem i wymagających włączonej opcji Amplify Weak Sectors"

Profile te należy wgrać do podkatalogu Profiles zlokalizowanego w katalogu CloneCD, zazwyczaj jest to scieżka: "C:/Program Files/Elaborate Bytes/CloneCD/Profiles".

wszystko ze strony www.cdrinfo.pl polecam Ci forum na tej stronie ;-)

0
  • #11 05 Paź 2006 22:19
    witux

Przegrałem ta płytkę ale po instalacji bada oryginalność płyty i wywala :" Włóż oryginalna płytę"

0