Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KLV-S32A10E zacina się przez HDMI

26 Wrz 2006 14:01 1856 2
  • Poziom 10  
    Mam LCD Sony KLV-S32A10E oraz odtwarzacz Harman Kardon dvd47.
    Telewizor na wszystkich analogowych wejściach AV działa poprawnie.

Problem polega na tym, że :

1. jeśli obraz idzie z DVD do TV po HDMI to przynajmniej raz na każdej płycie pojawia się pixeloza lub chwilowe zacięcie obrazu po czym pokazuje się na ekranie info OSD o aktywnym kanale AV telewizora - tak jakby pojawił się na nowo sygnał.

2. jeśli oglądam poprzez któreś analogowe złącze - ale w tym czasie odtwarzacz spięty jest z telewizorem kablem HDMI - to obraz zacina się przynajmniej raz w ciągu oglądania płyty na 2-3 sekundy po czym idze dalej.

Zaczałem od wysłania odtwarzacza do serwisu - wrócił z info, że przez 5 dni testów problem się nie pokazał.
    Dałem więc odtwarzacz do kumpla na weekend i ani przez analog ani przez HDMI (też z sony tylko tylnoprojekcyjnym) nic się nie wieszało (obejrzane 5 filmów)
    U mnie po odpięciu kabla HDMI - przez same analogi jest OK

Wychodzi na to, że to problem z HDMI w TV.

Problem polega na tym, że byłem dzisiaj w Centrum Sony zapytać co o tym sądzą i koleś powiedział, że taka możliwość jest nie możliwa :-)

Więc zanim zacznę bujać się tym razem z serwisem Sony chciałem zapytać, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?
    Problem występuje na każdej płycie ale zwykle po ok 1 godzinie odtwarzania - jak mam przekonać serwisanta że mam taki problem ? Przecież nie będę z nim oglądał godzinę filmu.
    Czy w tym Sony HDMI to jest jakiś wymienny moduł ?
    Czy jeśli połączenie HDMI jest aktywne między urządzeniami to telewizor może przycinać odtwarzacz jeśli coś jest nie tak HDMI w TV ?
    TV jest na gwarancji - czy jest w Wa-wie jakiś aut. serwis w którym jest szansa, że ktoś mi uwierzy ? :-)

z góry dzięki za pomoc.
    D.
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Trzeba oddać sprzęt do serwisu, dokładnie wytłumaczyć o co chodzi. Zaznaczyć, że usterka występuje dopiero po ok. godzinie i niech oni się tym martwią. Radzę oddać TV razem z odtwarzaczem z zaznaczeniem, że DVD było sprawdzane i co by z nim nic nie robili. A sprawdzałeś swój TV z innym DVD? Może on nie bardzo chce pracować akurat z tym modelem DVD.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzięki - umówiłem się z serwisem, że oddam TV i DVD.
    Nie mniej jednak pierwsza reakcja też była taka, że wejście HDMI to tylko wejście jak każde inne.
    A moja teza jest taka, że urządzenia spięte po HDMI mogą na siebie odziaływać, czyli np. uszkodzone HDMI w TV może zawieszać odtwarzacz - przecież to synchroniczna cyfrowa transmisja jeszcze z jakimiś dodatkowymi protokołami komunikacji ?

Stąd moje pytanie czy ktoś może spotkał się z podobnymi problemami między urządzeniami HDMI ?

Niestety nie dysponuję innym 'nadajnikiem' HDMI. Kupię dzisiaj jeszcze kabel DVI/HDMI i spróbuję jak to wyjdzie przy sygnale z DVI z komputera.