Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki obwód blokować alarmem w CC700??

TiMeRo 26 Wrz 2006 14:45 2716 15
  • #1 26 Wrz 2006 14:45
    TiMeRo
    Poziom 10  

Chciałbym się właśnie tego dowiedzieć.
    Mam CC700 z gaźnikiem oraz alarm Exodus z możliwością blokowania obwodu max 10A. Moja propozycja to masa elektronicznego modułu zapłonowego Nanoplex. Czy mogę tam podpiąć blokadę??

0 15
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Wrz 2006 18:14
    TiMeRo
    Poziom 10  

Tylko że tam po stacyjce wychodzą dwa pomarańczowe jeden do Nanoplexa drugi do cewki więc który mam przerwać jest jakaś różnica. Ciekawi mnie jeszcze bo w tej samej kostce co są te dwa pomarańczowe jest jeszcze czerwony i gruby brązowy (ze schematu powinien to być chyba czarny) czy mogę w tym miejscu podpiąć zasilanie alarmu?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 26 Wrz 2006 18:29
    staniol72
    Poziom 21  

Brazowym przychodzi zasilanie z akumulator/alternator. Wedlug mnie nie ma roznicy czy przerwie sie zasilanie Nanoplexa czy cewki.

0
  • #6 26 Wrz 2006 19:06
    TiMeRo
    Poziom 10  

Tak pomarańczowe są z jednego miejsca, czyli mam przerwać oba, a zasilenie z brązowego, rozumiem że w takim razie masy mam poszukać gdzieś na nadwoziu?

0
  • #7 26 Wrz 2006 19:42
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

możesz poszukać na nadwoziu,jest też doprowadzona do krańcówki drzwiowej w słupku na czarnym przewodzie-krańcówka jest na czarno-białym,a pomarańczowe tnij oba.

Dodano po 32 [minuty]:

centralkę możesz fajnie schować za licznikiem odkręcając i wyjmująć go,podłapiesz też tam kierunki.

0
  • #8 27 Wrz 2006 22:43
    TiMeRo
    Poziom 10  

Chciałem przede wszystkim podziękować bo blokada zapłonu jak i cały alarm działa prawidłowo. Pozostało mi tylko podłączenie zamka centralnego i tu mam kłopot, ponieważ nie doczytałem instrukcji i kupiłem tylko dwa siłowniki slave. Alarm natomiast ma sterowanie centralnym poprzez podawanie przy włączaniu i wyłączaniu na przemian masy na kabelki (zielony i niebieski). Podłączyłem slave i oczywiście nie działa. Teraz moje pytanie czy da się jakoś podpiąć te dwa slavy do alarmu by działały czy muszę wymienić jednego na mastera albo co gorsza kupić centralkę?
    Pozdrawiam.

0
  • #10 28 Wrz 2006 23:48
    TiMeRo
    Poziom 10  

Znalazłem na forum dwa schematy tego układu:
    oraz
    teraz nie wiem czy jest pomiędzy nimi różnica w jakości działania, a jeśli tak to który lepszy. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie to przekaźniki tzn. czy mają jakieś parametry o co mam pytać w elektronicznym.

0
  • #11 28 Wrz 2006 23:54
    renqien
    Poziom 32  

Niestety, ani jeden, ani drugi...

0
  • #12 29 Wrz 2006 00:02
    TiMeRo
    Poziom 10  

Jak to niby dlaczego żaden się nie nadaje to jaki ma być do zamiany + na -

PS: Wiem że treść tematu odbiega już od jego tytułu, al po prostu nie chciałbym zakładać nowego bo i po co?

0
  • #13 29 Wrz 2006 00:09
    renqien
    Poziom 32  

Taka kombinacja musi być zrobiona na przekaźnikach zwierno-rozwiernych. (takie które mają wyprowadzenia COM,NC,NO)
    Możesz zastosować takie z numerkami wyprowadzeń 85,86,87,87a,30. Poszukaj, są opisane na forum takie schematy. Ja nie mam możliwości teraz tego rozrysować :(

0
  • #14 30 Wrz 2006 19:22
    TiMeRo
    Poziom 10  

I mam takie przekaźniki (12V 30/40A). Znalazłem nawet opis (żeby nie było że nie szukałem):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=541671
    gdzie:

norbert.s. napisał:
    nie mam możliwości podesłania ci rysunku,ale połóż przekażnik nózkami do góry tak,żeby trzy nózki były na dole,zacznę od podłączeń dolnych: środkowa do jednego z przewodów siłownika np.niebieski,lewa stały plus,prawa sterowanie masą z alarmu,nózki górne: lewa stały plus,prawa stała masa,obydwa przekazniki krosujesz tak samo,środkowa dolna nóżka drugiego przekaznika idzie do drugiego kabla siłownika-zielony, a dolna prawa do drugiego przewodu sterowania masą z alarmu,w stanie spoczynku przekażniki podają na obydwa kable siłownika masą,a w momencie dostania impulsu z alarmu jeden z przekazników rozwiera styk z masy i łaczy go na chwilę z plusem,no i siłownik działa w jedną ze stron,impuls na drugi przekażnik powoduje analogiczną sytuację tylko siłownik ma wtedy inną polaryzację zasilania i pracuje w drugą stronę,musisz potem tylko odpowiednio ustawić przewody sterujące z alarmu lub wykonawcze siłownika,tak,żeby przy załączeniu alarmu zamykało auto i odwrotnie.

ale ponieważ opis tyczy się prostokątnego przekaźnika a ja kupiłem kwadratowy to prosiłbym o przetłumaczenie tego tekstu zamiast "lewa stały plus,prawa sterowanie masą..." na coś w stylu "85 - plus 86 - masa" (tylko oczywiście poprawnie).

Aha i czy do tej instalacji wystarczą same przekaźniki czy potrzeba jeszcze jakieś diody (gdzieś coś takiego czytałem)?
    Pozdrawiam

0
  • #16 30 Wrz 2006 20:08
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

w stanie spoczynku masz podawaną masę poprzez normalnie zwarte 87a na 30 na obydwu przekaznikach,czyli siłownik ma na dwóch przewodach wykonawczych masę,w momencie impulsu masy z alarmu na jeden ze styków 85 następuje zwarcie styku 30 do 87 gdzie jest 12v,czyli jeden przewód siłownika ma w tym momencie spoczynkową masę,a drugi dostaje chwilowego plusa i następuje ruch,masa z alarmu na styk drugiego przekaznika powoduje zmianę polaryzacji napięć i ruch odwrotny.

0