Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica car-audio 2x24v - potrzebna pomoc fachowca :-)

26 Wrz 2006 15:59 1965 8
  • Poziom 17  
    Witam.

Planuję wykonać do auta wzmacniacz gain-clone do napędzenia systemu przedniego :D w związku z tym, że elektronik ze mnie raczej amator i do tego ogólnie kiepski potrzebuję przetwornicę 2x24V (o wydajności 200-300 VA).
    Niestety sam nie potrafię / boję się / wstydzę (wybrać właściwe) zmontować takiego ustrojstwa, może jesteście w stanie polecić mi taki gotowy układ (ewentualnie kit), lub znalazłby się ktoś kto taki układ dla mnie wykona (za odpowiednią oczywiście opłatą :D).

Pozdrawiam i oczekuję na pomoc 8)
  • Poziom 40  
    200-300VA? A to robisz wzmacniacz pieciokanalowy?
    Z napiecia zasilania 2x24V to masz porazajace 30-35W/4omach.
  • Poziom 18  
    irek2 napisał:
    200-300VA? A to robisz wzmacniacz pieciokanalowy?
    Z napiecia zasilania 2x24V to masz porazajace 30-35W/4omach.

Moze sie myle ale z takiego napiecia mozna wyciagnac znacznie wiecej podejzewam ze moze nawet i ok 2x100W mocy ciaglej (2x50W sin) :) w koncu sa ukladziki ktore z +12 daja nawet 27W a tu mamy 4x wieksze napiecie :)

Jesli nie znasz sie zbytnio na elektronice to mozesz miec problemy z budowa przetwornicy zwlaszcza jesli chcesz miec jej sprawnosc powyzej 20% :) choc moge sie oczywiscie mylic :)
  • Poziom 12  
    Mocy to można z tego pociągnąć tylko pytanie czy układ zasilany będzie w stanie to odebrać.. Znajomy chciał zwiększyć sobie moc wzmacniacza do Subwoofera przez zwiększenie napięcia na przetwornicy i nic to nie dało, bo układ mógł być zasilany z niewiele wyższego jakie miał. :D Przetwornica była zrobiona na układzie SG3525, albo KA3525, trafo na zamówienie i na dwóch MOSFETach. W sumie niewiele elementów. Gdzieś miałem schemat.. Jak znajdę to wkleję.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Amster1 napisał:
    Mocy to można z tego pociągnąć tylko pytanie czy układ zasilany będzie w stanie to odebrać.. Znajomy chciał zwiększyć sobie moc wzmacniacza do Subwoofera przez zwiększenie napięcia na przetwornicy i nic to nie dało, bo układ mógł być zasilany z niewiele wyższego jakie miał. :D Przetwornica była zrobiona na układzie SG3525, albo KA3525, trafo na zamówienie i na dwóch MOSFETach. W sumie niewiele elementów. Gdzieś miałem schemat.. Jak znajdę to wkleję.

Pozdrawiam.

Takie uklady:

1. http://www.national.com/pf/LM/LM3886.html

albo

2. http://www.national.com/pf/LM/LM3875.html

Chodzi o dobre brzmienie dla systemu przedniego :D moc nie jest priorytetem, spokojnie wystarczy że wzmacniacz odda 2*40W :D
  • Poziom 40  
    Kolega wyraznie napisal ze nie bedzie wykonywal przetwornicy sam i ze oczekuje gotowego urzadzenia. Podawanie mu schematow na nic sie nie zda. Z nawijaniem traf impulsowych maja problemy dosc zaawansowani elektronicy.

A tu jak widac wiekszosc nie potarfi nawet wyliczyc mocy wzmacniacza na podstawie napiecia zasilania.
  • Poziom 12  
    ->Irek2 - sam stwierdziłeś na początku, że "robisz wzmacniacz pieciokanalowy", więc i Ty uważałeś, że nie chce kupić wszystkiego gotowego. Jak już robi wzmacniacz to i schematy i scalaki przyszły z pomocą.
    Nawijanie można zlecić jakiejś firmie. Kit uważam również za wkład własny w urządzenie, a jeśli potrzeba przetwornicę gotową to najlepiej udać się do jakiegoś sklepu elektronicznego i zapytać o przetwornicę 12 na 2x24, albo poszukać w internecie. :)
  • Poziom 40  
    zlecic nawiniecie trafa firmie? I zaplacic tyle co nowy wzmacniacz na prawdziwych tranzystorach. A nie pierdziawka na scalaku.
    Nie ma w sprzedazy przetwornic 12>2x24V do car audio.
    Jak koelga chce sprobowac sil to moze sprobowac wykonac moja przetwornice z EDW:
    http://sklep.avt.com.pl/go/_info/?id=45290